1989 e30 316i coupe

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 19 Mar 2015, 23:08

Nevem kako je sicer pri e30.
Ampak pri starejših BMW je nekako tako(za nemški trg):
-če je neka xy barva zmešana za avto odbije cca 2000€ pri nekje zelo dobro ohranjenem avtu(brez sledov rje)
-če je barva avta iz paleta barv katero je ta avto lahko imel tovarniško je pač normalna cena
-če je barva original kakršen je ta dotičen avto prišel s tovarne je cca 1000€ večja cena
-če je barva original in je redka je še cca 1000€ več kot samo navadna original barva (dodano 2000€, pa ne gre se za kake individual ampak zgolj za redkejše barve, katere so bile narejene recimo v manj kot 1000 primerkih pri 02, e3 in e9 je to Ceylon, pri 02 je recimo tudi črna redka barva sploh pri FL je bilo samo okoli 600 primerkov Schwarze serie avtov narejenih)

Sam se odloči kako boš glede barve, če tudi avta neboš prodajal veš da je s tako barvo bolj spoštovan. In če se ti kdaj druga barva zameri se pri originalni rečeš tak avto je bil in nimam več kaj, v kolikor izbereš drugo vedno lahko sanjaš kaj pa če bi dal to...
Upam da sem ti pomagal kaj pri odločitvi barve :D
Dobrodošel na forumu in čimanj požrtih živcev pri obnovi. ;)
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a ICI #53 » 21 Mar 2015, 03:19

Uuu poglej poglej kračo! Ja seveda je bil pri meni. Za ta denar si dobro kupil. Oče ga je tudi prišel gledat ko je bil še v moji lasti. Pa blatniki kakor jaz vem so originalni... Niso ponaredek.
Uporabniški avatar
ICI #53
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 24 Nov 2014, 10:06

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a R_Černec » 22 Mar 2015, 13:27

Z nakupom sem kr zadovoljen ja, drugače pa majster keri ga bo barval je malo pogledal spredn desni konec in je rekel da je biu zaleten in da je zdaj gore ponaredek blatnika(pač nevem jaz tak je reko) pa da je malo dol zapigan blatnik pa kot tam pri vetrobranskem steklu na desni strani spodaj je malo zverižen, ampak sploh ni problema majster ma mizo za ravnanje :D . Drugače pa očeta zanima katera mašina je bila v onem črnem ko je zraven stal? :)
R_Černec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Feb 2015, 15:04

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a kmetek » 22 Mar 2015, 14:16

FR Wolf, cenim tvoje občudovanje in ohranjanje vse tehnične zapuščine, ampak mislim da pretiravaš. Mogoče se giblješ v družbi ljudi, ki jim denar ni problem in so po domače povedano "preseravajo", ker c`mon, da je ena navadna boga E30 s povprečno motorizacijo in opremo (ki je solidna vredna 4-5k€) vredna do 2k€ več samo zaradi barve, resno? Saj pravim, mogoče v tujini, ali nekomu, ki mu par k€ ne igra vloge ja, ampak za ostalih 95% lastnikov, pa ne vem če barva naredi tako razliko, bolj oprema, ohranjenost,... itd. By the book pa vsak lep vijak prinese kakšen € več, verjamem, ampak lahko prešteješ na roke prstov koliko E30 se pri nas proda po tem principu.

Kolega mislim da ima še vedno Borbet E 16x9, če bi te mogoče zanimale. Samo kolikor vem, na E30 spredaj gledajo malo ven, kar ni problem dokler še nisi načel blatnikov, pač malo ven potegneš vse skupaj.



Veliko volje pri projektu :-bd
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 22 Mar 2015, 17:18

kmetek napisal/-a:FR Wolf, cenim tvoje občudovanje in ohranjanje vse tehnične zapuščine, ampak mislim da pretiravaš. Mogoče se giblješ v družbi ljudi, ki jim denar ni problem in so po domače povedano "preseravajo", ker c`mon, da je ena navadna boga E30 s povprečno motorizacijo in opremo (ki je solidna vredna 4-5k€) vredna do 2k€ več samo zaradi barve, resno? Saj pravim, mogoče v tujini, ali nekomu, ki mu par k€ ne igra vloge ja, ampak za ostalih 95% lastnikov, pa ne vem če barva naredi tako razliko, bolj oprema, ohranjenost,... itd. By the book pa vsak lep vijak prinese kakšen € več, verjamem, ampak lahko prešteješ na roke prstov koliko E30 se pri nas proda po tem principu.

Kolega mislim da ima še vedno Borbet E 16x9, če bi te mogoče zanimale. Samo kolikor vem, na E30 spredaj gledajo malo ven, kar ni problem dokler še nisi načel blatnikov, pač malo ven potegneš vse skupaj.



Veliko volje pri projektu :-bd


Spoštujem tvoje mnenje, sem pa napisal za starejše modele BMW; torej sam spremljam bolj sceno e3, e9 in e10. Dobri primerki brez rje se prodajajo v Nemčiji za okoli 13-30k € odvisno od modela; e9 je tisti z največjo številko, e10 in e3 pa si delita približno iste cifre.
Mogoče bo tud dotična e30 čez 20 let toliko vredna... Seveda je izbira barve pri FL e30 samo kakšen odstopek tiste cene katero sem napisal, a mogoče bi mu pomagala pri odločitvi...
Se pa strinjam da oprema in notranjost igrata pomembnejšo vlogo pri E30 še posebaj pri FL.
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a R_Černec » 22 Mar 2015, 18:37

Za barvo bo res treba fajn premislit še, drugače pa imam eno vprašanje, in sicer tista urica od radia desno ko je ne, zgleda kao da jo je nekdo dol vtrgau in me zanima kak se da rečit to? se da lahko druga not? al ni rešitve?

Drugače pa amortizerje vem da mi je @DulE30 priporočal samo ne najdem nikjer kje bi jih lahko naročal ali pa kakšen podrobnejši opis ki bi notre pisalo kolko ga lahko dol spustim z fedrami da nebo amortizerju škodovalo. Pa če kdo ve za kako slovensko stran ki je vredi pa poštena bi prosil za link. :)
R_Černec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Feb 2015, 15:04

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a kmetek » 22 Mar 2015, 19:00

Aha, sem mislil da imaš v mislih tudi E30, poleg ostalih, za E9 pa verjamem da zna biti razlika v ceni, pa vseeno malo dvomim da 2k€? Oz. bom tako vprašal, lahko sploh realn oceniš razliko vrednosti dveh avtov samo na podlagi barve? Tudi če imata identičen motor in opremo, imata že različno prevoženih km, število lastnikov, ohranjenost,...?

Za serijske amortizerje velja neko nenapisano pravilo, da jim ne škodijo vzmeti, ki avto znižajo do 3cm, za več, je zelo fajn da se kupi primerne. In glede na to, da imaš v planu dat gor neke 16" feltne, predvidevam da ti 3cm ne bo dovolj?
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a R_Černec » 22 Mar 2015, 19:24

Razmišljal sem okol 6cm pa 5cm bi blo tudi pomoje še lepo za moje oko, 16ke pa bojo gore ja, čeprav mi brat govori naj dam 17ke samo tisto pa se mi zdi da bi biu avto ko bigfoot haha ;) .
R_Černec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Feb 2015, 15:04

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 22 Mar 2015, 19:31

kmetek napisal/-a:Aha, sem mislil da imaš v mislih tudi E30, poleg ostalih, za E9 pa verjamem da zna biti razlika v ceni, pa vseeno malo dvomim da 2k€? Oz. bom tako vprašal, lahko sploh realn oceniš razliko vrednosti dveh avtov samo na podlagi barve? Tudi če imata identičen motor in opremo, imata že različno prevoženih km, število lastnikov, ohranjenost,...?

2000€ je za originalno redko barvo(pri e9 recimo Ceylon, Tundra, pacific...)za originalno barvo avta je pač 1000€ gor. Seveda se pozna, če se kupuje tak avto se pozanima vse kar se da, kilometri nimajo nekega velikega vpliva, ker se pri 99 999km obrne in jovo na novo... Bolje je pomembna ohranjenost avtomobila potem pa se gleda bonbončke, pri starejših ni zapisov o originalni opremi, zato je zapis originalne barve še kako pomemben; in če je avto še vedno v tej barvi je privilegij za vse zahtevnejše kupce.
Je pa to bolj kot ne nenapisano pravilo, se pa po prodajnih cenah (dejanskih in ne objavljenih) lahko kar hitro po alinejah določi kake adute ima posamičen avto in ena izmed originalnih in redkih barv je definitivno tisto kar variira ceno v končni fazi.

Se opravičujem za OT ^#(^
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a R_Černec » 23 Mar 2015, 16:59

Amortizer za pod haubo je tale pravi?
http://www.silux.si/izdelki/karoserija/ ... ?car=40501

Hvala za odgovor :) .
R_Černec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Feb 2015, 15:04

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov