1990 e30 318 is

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 24 Mar 2015, 19:58

Zdravo,
da spet malo obudimo temo...Na avtu se konstantno nekaj dela (glede na do da je žena rodila celo več od pričakovanj), sedaj smo že pri delih bolj kozmetične narave.
Barvanje stebričkov in letev okrog stekel:
Slika
Z bumper sprejem pobarvana maska in ostali plastični deli, ki so z leti zbledeli:
Slika
Slika
Slika
Slika
Avto je dobil tudi nekaj bonbončkov, ki še čakajo na vgradnjo:
Slika
Slika
Slika
Slika

Aktivno se je delalo tudi na klimi:
Slika
Slika

Klima je praktično na novo narejena, izdelana ima nova tesnila, ventilacijska škatla je bila razdrta in očiščena, zamenjani so vsi O- ringi, novo tlačno stikalo, nov kondenzator, ventilator, sušilec, ekspanzijski ventil...
Da pa ne bo vse tako lepo smo prišli tudi do najbolj bolečega dela avtomobila trenutno - elektrike. Da je elektična napeljava slaba, je videti že na kilometer, praktično ni žice, ki bi bila cela. Tukaj bi se rad najprej zahvalil forumašu M42, ki mi je velikodušno odstopil še eno napeljavo, tako da bom v prihodnjih dneh počasi zamenjal vse konektorje in napeljal nove žice...
Z klimo, ki sem jo kupil prek ebaya sem sicer zadovoljen, sploh ker je ze v osnovi izdelana za r134a plin, vendar pa je napeljava v podobnem stanju kot elektrika celotnega avta.

Za pomoč sem prosil forumaša Marca in Lancerja, ki sta mi sporočila da mi z veseljem priskočita na pomoč, kdaj pa se še dogovorimo. Moji kolegi mi pri klimi žal ne znajo pomagati.

Marc in Lancer, podatke o avtu, motorju in klimi sta že dobila na zs, sedaj pa prilagam še nekaj slik, da si bosta lažje predstavljala s čim se je treba spopasti:
1. Del napeljave, ki povezuje tlačno stikalo, ventilator in kompresor, kam gre še drugi del kabla ne vem:
Slika
2.Prosti konektorji:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Mislim da sem poslikal vse konektorje, v kolikor potrebujeta dodatne slike mi javita in poslikam.
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a marc » 24 Mar 2015, 22:19

Tale inštalacija je res boga. Nahitro iz slik ti takoj lahko potrdim da je na tej sliki konektor inštalacije klime v motornem prostoru, ki se v škatli varovalk priključi na glavno napeljavo. Vkolikor tam nimaš kontra konektorja pripravljenega je dodatna komplikacija :D : Slika

Tukaj: Slika si slikal šop kabel ki grejo od pečke proti sredinski konzoli (lučka je za osvetlitev pepelnika, ostala dva konektorja sta +/- za napajajnje vžigalnika.
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1082
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 24 Mar 2015, 22:30

Jutri pregledam še motorno instalacijo, upam da se po čudežu pojavi kje ta konektor (po vin številki bi instalacija morala vsebovati napeljavo za klimo), čeprav dvomim...
Če sem iskren, imam že rahle glavobole od te elektrike..
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 25 Mar 2015, 20:35

Še nekaj novih fotk:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Še najbolj boleč del vozila trenutno:
Slika
Marc in Lancer, še fotke, za katere upam da si bosta lahko pomagala:
Ventilator klime:
Slika
Ventilator zadaj in termo stikalo (oba ventilatorja sta električna):
Slika
Priključek zadnjega ventilatorja:
Slika
Termo stikalo:
Slika
Sušilec:
Slika
Ventil sušilca (sem pase novo tlačno stikalo, nevem pa če je to ok:
Slika
Staro tlačno stikalo:
Slika
Novo tlačno stikalo:
Slika
Slika

Če še kaj potrebujeta mi javita in poslikam...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a lancer » 25 Mar 2015, 21:33

Najprej pohvale za vložen trud v projekt :-bd .
Zdaj vidim da imaš trenutno dva elektro ventilatorja... Glede na to da imaš električni ventilator za hlajenje motorja, bi lahko ta opravljal tudi funkcijo hlajenja kondenzatorja klime. Zato je po moje še en dodatni ventilator na sprednji strani odveč. Tako imajo rešeno recimo e36, e46 brez viskota . V praksi pomeni, da se prva stopnja ventilatorja prižge takoj ko prižgeš klimo.

V originalu ima e30 klima 2 tlačna stikala. Novo tlačno stikalo bo ok, se samo našraufa na sušilec... Ima že obe funkciji, če v sistemu zmanjka plina onemogči zagon kompresoja. Ali pa če preseže določen max. tlak izklopi kompresor. Jaz sem svojo klimo nadgradil z tlačnim stikalom od e36, ki ima še eno funkcijo. Ta vklopi 2. stopnjo ventilatorja, če tlak v sistemu doseže okrog 15 barov, kar pomeni bolj konstanen tlak v sistemu in optimalnejšo delovanje. :-!

Na termo stikalu imaš že novejši konektor upam, da imaš tudi konektor z kablom. Je pa še ena fora, da mora imeti temperaturno vrednost 80/88° drugače ne bo pravočasno vklaplal ventilatorja. :|

Drugače je pa tvoja inštalacija klime res "prežvečena" :( ampak se da zrihtati :)
Uporabniški avatar
lancer
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 31 Okt 2014, 22:40

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 25 Mar 2015, 22:29

Zdravo Lancer, najprej hvala za pomoč.
Če je možno imeti oba ventilatorja, bi pač oba obdržal, če ne gre, bomo potem študirali naprej. (mogoče bi ga imel kot backup na stikalo v primeru pregrevanja, samo razmišljam).
Konektorja zraven termo stikala nisem dobil, grem pa takoj v akcijo, upam da ga hitro najdem. Hladilnik je sicer iz compacta 318 is (m42), tlačno termo stikalo je bilo zraven, zato sklepam da je ok, če ne ga bom zamenjal...
Inštalacija klime je res prežvečena, ampak na žalost kabli v motornem prostoru niso nič boljši. Sicer imam še eno instalacijo za dele, ampak me čaka ogromno dela, žal pa je to področje kjer nimam pojma, in lahko samo opazujem...Mislim da bom moral zamenjati večino konektorjev od luči, meglenk, žmigavcev, pravilno zvezati abs (ker je motorna instalacija iz e36 imam narejen adapter, in abs sedaj še ne dela, mislim da manjka stalni tok..)Poiskati moram sitkalo za rikverc luč in njegovo napeljavo, potegniti nove žice na napeljavi za obrabo prednjih ploščic, vgraditi daljinsko centralno, električna stekla, priklopiti ventilator na napeljavo, potem pa bo mogoče čaranje z elektriko pri koncu...
Skratka, čaka me še veliko dela...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a lancer » 25 Mar 2015, 23:05

Lahko obdržiš oba ventilatorja od viška ne boli glava pravijo :D Eden za motor drugi za klimo recimo. Stikalo v kabini za dodatno hlajenje ni slaba ideja, imam tudi sam tako narejeno. :)
Uporabniški avatar
lancer
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 31 Okt 2014, 22:40

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a Matej » 26 Mar 2015, 01:20

bozzicek napisal/-a:glede na do da je žena rodila celo več od pričakovanj

Čakaj malo, a to pomeni dvojčka? :) V vsakem primeru čestitam in želim veliko zdravja. ;)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 26 Mar 2015, 14:24

Matej napisal/-a:
bozzicek napisal/-a:glede na do da je žena rodila celo več od pričakovanj

Čakaj malo, a to pomeni dvojčka? :) V vsakem primeru čestitam in želim veliko zdravja. ;)


Hehe, Matej, ne je samo eden, punčka Zoja. Ampak zanimiva razlaga stavka, v resnici sem mislil da imam kljub dojencku kar nekaj prostega časa. Pri prvem nisem vedel 3 mesece kje imam glavo, sedaj pa rutinirano obvladujemo zadeve...Hvala za lepe želje...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a marc » 26 Mar 2015, 14:39

bozzicek napisal/-a:
Matej napisal/-a:
bozzicek napisal/-a:glede na do da je žena rodila celo več od pričakovanj

Čakaj malo, a to pomeni dvojčka? :) V vsakem primeru čestitam in želim veliko zdravja. ;)


Hehe, Matej, ne je samo eden, punčka Zoja. Ampak zanimiva razlaga stavka, v resnici sem mislil da imam kljub dojencku kar nekaj prostega časa. Pri prvem nisem vedel 3 mesece kje imam glavo, sedaj pa rutinirano obvladujemo zadeve...Hvala za lepe želje...


Čestitke tudi z moje strani! :-bd
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1082
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron