197x BMW E12 520

Forum namenjen vsem lastnikom ostalih klasičnih BMWjov starejših od 25let. (2002,e21,e9,e12,e23,e24,e28,...)

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a kmetek » 13 Jan 2015, 19:20

Uff, nisem vedel, sožalje...

Za pomagat pa ni panike, že ko sem šel proti BTC-ju se mi je zdelo da vidim eno staro petico ki jo rinejo in sem si reku da grem za nazaj pogledat če je kej za pomagat :-bd

Si že ker preveru svečke in filter, ga je zalilo?
Maš še pijačo v dobrem :ympeace:
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 13 Jan 2015, 20:07

Iskreno sožalje še iz moje strani, s projektom pa le naprej.
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a P-W » 13 Jan 2015, 20:45

kmetek napisal/-a:Uff, nisem vedel, sožalje...

Za pomagat pa ni panike, že ko sem šel proti BTC-ju se mi je zdelo da vidim eno staro petico ki jo rinejo in sem si reku da grem za nazaj pogledat če je kej za pomagat :-bd

Si že ker preveru svečke in filter, ga je zalilo?
Maš še pijačo v dobrem :ympeace:


Laufa ko puška! Danes zjutraj je po malo prepričevanja s štart šprejem zadeva upalila brez večjih težav :)
Je pa fergazer res za rastavit, spucat in fino nastavit. Sicer pa lahko potrdim, da je avto zakon! Pelje se vrhunsko, kompaktno, če bi imel še servo bi ga brez težav postavil ob bok mlajšim bratom serije 5.
P-W
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:26

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a kmetek » 15 Jan 2015, 00:37

No super da je zadeva vžgala brez problema in veselo brca naprej. Bi pa jest vseeno pogledou kakšen je bencinski filter, če je dolgo stal je verjetno svega i svašta na dnu rezervarja in je mogoče kej not potegnilo pa kakšno dizo zabasalo?
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 15 Jan 2015, 17:08

Boysi, hvala vsem za podporo. :)


P-W napisal/-a:Laufa ko puška! Danes zjutraj je po malo prepričevanja s štart šprejem zadeva upalila brez večjih težav :)
Je pa fergazer res za rastavit, spucat in fino nastavit. Sicer pa lahko potrdim, da je avto zakon! Pelje se vrhunsko, kompaktno, če bi imel še servo bi ga brez težav postavil ob bok mlajšim bratom serije 5.

:-bd


kmetek napisal/-a:No super da je zadeva vžgala brez problema in veselo brca naprej. Bi pa jest vseeno pogledou kakšen je bencinski filter, če je dolgo stal je verjetno svega i svašta na dnu rezervarja in je mogoče kej not potegnilo pa kakšno dizo zabasalo?

Treba bo pogledat velik stvari, zadnjič se je na poti proti garaži avto segrel skor do rdečega polja na števcu za temperaturo vode, tko da sva s @P-W domnevala, da ni anti-freeze-a in mu prva noč pod milim nebom pri minusu ni najbolj pasala. Pred tem se ni nikol pregreval...
Ampak v zadnjih dneh ni blo časa, avto je pospravljen v suhi garaži, v naslednjih dneh pa bom začel razstavljat.
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 15 Jan 2015, 17:13

Hoonigan napisal/-a:Treba bo pogledat velik stvari, zadnjič se je na poti proti garaži avto segrel skor do rdečega polja na števcu za temperaturo vode, tko da sva s @P-W domnevala, da ni anti-freeze-a in mu prva noč pod milim nebom pri minusu ni najbolj pasala. Pred tem se ni nikol pregreval...
Ampak v zadnjih dneh ni blo časa, avto je pospravljen v suhi garaži, v naslednjih dneh pa bom začel razstavljat.


Če že misliš kaj delat, ti svetujem da daj dol cev od hladilnika spodaj in z glave motorja , kjer pride pač ven, vtakni notri čimvečjo vrtno cev in fajn čez spusti(Čez gladilnik inčez motor). Nalij plav antifriz in destilirano vodo pa bo ;)
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Urko » 15 Jan 2015, 19:17

Upam da nisi zaklal M20... glave so občutljive na pregrevanje.

Aja, sej boš menjal motor...

Wolf, kam pa ti splakneš to hladilno? Upam da ne v kanal. #-o
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 15 Jan 2015, 19:22

Urko napisal/-a:Upam da nisi zaklal M20... glave so občutljive na pregrevanje.

Aja, sej boš menjal motor...

Wolf, kam pa ti splakneš to hladilno? Upam da ne v kanal. #-o


Tisto kar jo ujemem jo dam v kanto in odložim kot okolju nevarni odpadki jst mam notri cca 4-5l. Ostalo pa pač sperem pa nimam nikamor drugam ujet kot v kanal. Ponavad ostane kake pol deci še notr pa razne usedline, ki je v večini gus...
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a krt » 15 Jan 2015, 21:33

Vau, prava redkost, sem že pogledal, če je slučajno bivša eddjeva.

Avto izgleda daleč od slabega, kot pri večini teh oldtimerjev, pa je potrebno veliko potrpežljivosti.
Imajo pa res čar te petke, za en dan sem imel na posojo sicer e28 pa sem se čisto zaljubil ;;)
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 16 Jan 2015, 12:31

FR Wolf napisal/-a:Če že misliš kaj delat, ti svetujem da daj dol cev od hladilnika spodaj in z glave motorja , kjer pride pač ven, vtakni notri čimvečjo vrtno cev in fajn čez spusti(Čez gladilnik inčez motor). Nalij plav antifriz in destilirano vodo pa bo ;)

Bom zrihtal.


Urko napisal/-a:Upam da nisi zaklal M20... glave so občutljive na pregrevanje.

Aja, sej boš menjal motor...

Nisem, res je bilo prevroče, ampak tok hudo pa spet ne.

Motor bo prišel v kasnejših fazah projekta na vrsto, tko da ma M20 še kr nekaj delovne dobe do penzije. :D


krt napisal/-a:Vau, prava redkost, sem že pogledal, če je slučajno bivša eddjeva.

Avto izgleda daleč od slabega, kot pri večini teh oldtimerjev, pa je potrebno veliko potrpežljivosti.
Imajo pa res čar te petke, za en dan sem imel na posojo sicer e28 pa sem se čisto zaljubil ;;)

Ne, tista je 518A. Če se prav spomnim, jo je prodal kolegu od sodelavca, ne vem pa, kaj se zdej s tistim avtom dogaja...

Avto res ni slab, seveda pa tud dela ne manjka in ga še par let ne bo manjkalo. :D
Ja, majo res čar, tud jaz sem E28 fan, ampak nisem našel pametnega primerka zase, na koncu pa se je pojavila prilika za E12, ki je še redkejši, tko da ni bilo velik za razmišljat. Upam pa, da bo enkrat tud kakšna zanimiva E28ka delala Oslu družbo v garaži. :ymdaydream:
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostale BMW klasike

cron