1990 e30 318 is

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a marc » 10 Feb 2015, 19:54

Se kar ne morem naveličat te avus blau. :ymblushing: Hud avto bo ni kej. Do kdaj okvirno misliš da bo končan? Bo do maja? :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1082
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 10 Feb 2015, 20:28

marc napisal/-a:Se kar ne morem naveličat te avus blau. :ymblushing: Hud avto bo ni kej. Do kdaj okvirno misliš da bo končan? Bo do maja? :D


Hm, se bojim da letos ne bo videl ceste, najprej zaradi pomanjkanja časa, pa se kar nekaj delov moram kupiti, v planu je še :
- voskanje karoserije
- nov strop ročica menjalnika in preoblačenje volana.
- polaganje izolacije
- izdelava celotnega izpuha in 200 celični katalizatorji
- zadnji koloteki
- nove cevi za gorivo in zavore
- nove prednje luči in zmigavci
- nove gume
- daljinsko centralno, ne želim spraskati vrat ponoči
- radio in solidno ozvočenje
- hirschmann antena

Tole je v grobem, skupaj bo gotovo naneslo dobrega jurja in pol...in ko bo vse sestavljeno potrebujem še homologacijo, kar spet zavleče zadeve za kak mesec dlje...Če bi pa finance omogočale bi pa preoblekel se sedeže...Enostavno ne verjamem da mi bo časovno uspelo, pa tudi finančno ne bo ravno zlahka šlo čez. ...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 10 Feb 2015, 20:30

Se nekaj, v osnovi sem si zamislil krom letvice na strehi, bo šlo to skupaj?
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 10 Feb 2015, 20:32

Wow, tole pa bo ena najlepših kockic! Super barva, ni kej. ^:)^ Verjetno čisto vsi komaj čakamo, da se srečamo na kakšni turi ali meet-u. Lep pozdrav v Kočevje ;)
Veliko sreče in vse najboljše pa tudi ob porodu.
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a Grega94 » 10 Feb 2015, 22:05

bozzicek napisal/-a:Hm, se bojim da letos ne bo videl ceste, najprej zaradi pomanjkanja časa, pa se kar nekaj delov moram kupiti, v planu je še :
- voskanje karoserije
- nov strop ročica menjalnika in preoblačenje volana.
- polaganje izolacije
- izdelava celotnega izpuha in 200 celični katalizatorji
- zadnji koloteki
- nove cevi za gorivo in zavore
- nove prednje luči in zmigavci
- nove gume
- daljinsko centralno, ne želim spraskati vrat ponoči
- radio in solidno ozvočenje
- hirschmann antena

Tole je v grobem, skupaj bo gotovo naneslo dobrega jurja in pol...in ko bo vse sestavljeno potrebujem še homologacijo, kar spet zavleče zadeve za kak mesec dlje...Če bi pa finance omogočale bi pa preoblekel se sedeže...Enostavno ne verjamem da mi bo časovno uspelo, pa tudi finančno ne bo ravno zlahka šlo čez. ...

Že mogoče veš kje boš dobil novo izolacijo, daljinsko centralno ter cevi za gorivo in zavore?
Ker bi tudi jaz potreboval to... pa lp mislim da bo to ena unikatnih e30 v slo ! :) :ymapplause:
Uporabniški avatar
Grega94
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 26 Dec 2014, 19:56
Kraj: Braslovče

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a Urko » 10 Feb 2015, 22:22

Lepa barva!

Pozabi na krom letvice. Edino kar je lahko v kromu so ledvičke in 318 is bagde zadaj.

Glede časa in financ te zastopim, smo vsi na istem... Ti pa priporočam, da si še naprej natančen in temeljit. Ne hiti da bo avto čim prej na cesti in pri tem ne ubiraj bližnjic. Tisto kar delaš naredi tako kot je treba, da ti ne bo potem za kakšno stvar žal. :-bd
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 10 Feb 2015, 22:39

Zdravo Grega:
Daljinsko (izbereš obliko za e30):
http://www.inca-pro.de/funkfernbedienun ... ip670.html

Izolacija (moram premeriti katere dimenzije mi bodo prav prišle) ima tudi radio vili ampak je 2x dražji:
http://www.ebay.co.uk/itm/261420120036? ... EBIDX%3AIT

Zavorne cevi (ali pa pri lokalnem mojstru, odvisno kaj bo ugodneje):
http://www.schmiedmann.com/3_series/E30 ... htm#paging

Cevi za gorivo isto ebay, ( trenutno ne najdem zaznamka)ali pa pri lokalnem mojstru, mislim da je notranji premer 6mm, zunanji 8mm, naj me kdo popravi če je podatek napačen?

Ali morda ve kje bi dobil izolacijo za pokrov motorja in koliko mora biti debela?
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 10 Feb 2015, 22:43

Urko napisal/-a:Lepa barva!

Pozabi na krom letvice. Edino kar je lahko v kromu so ledvičke in 318 is bagde zadaj.

Glede časa in financ te zastopim, smo vsi na istem... Ti pa priporočam, da si še naprej natančen in temeljit. Ne hiti da bo avto čim prej na cesti in pri tem ne ubiraj bližnjic. Tisto kar delaš naredi tako kot je treba, da ti ne bo potem za kakšno stvar žal. :-bd


Ravno zato sem si rekel da verjetno letos ne gre na cesto, teoretično imam vse razen izpuha in lahko samo na hitro zmečem skupaj, ampak vedno bo nekje priokus da sem naredil na pol in ni čisto tako kot mora biti...J.b.ga, sem pač perfekcionist...Škoda bi bilo sedaj izničit ves trud...

Kar se kroma tiče sem se nagibal k barvanju, ampak se bojim da bo nastal polizdelek, nevem kako bi se tega kvalitetno lotil in kakšno barvo naj uporabim, zato sem raje ostal na kromu..Če pa ima kdo idejo kako to dobro izvesti (ličar se nobeden ne bo hotel ukvarjati s tem, pa še prevoz je precej zahteven, da se ne polomijo..) pa na dan z njo.

V tej temi, post številka 2 je sicer z krom letvicami pa se mi niti ne zdi slab, se pa strinjam da bi bil boljši črn:
http://www.e30tech.com/forum/showthread.php?t=11980

Prosim še ostale člane za mnenja glede letvic...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 10 Feb 2015, 23:05

Meni se zdi čisto ok, če so letvice okoli stranskih šip v kromu in nebi delal drugače B-) sam ne mene preveč upoštevat, ko je govora o kromu :p :))
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1990 e30 318 is

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 10 Feb 2015, 23:12

DulE30 napisal/-a:Meni se zdi čisto ok, če so letvice okoli stranskih šip v kromu in nebi delal drugače B-) sam ne mene preveč upoštevat, ko je govora o kromu :p :))


Ti si pa kriv da bi dal rad preobleči sedeže...Ko sem videl tvoje bivše sedeže, po sredini modre in črni robovi, mi je bilo takoj jasno da bi to sedlo v mojo e30...hehe, tudi tvoje mnenje šteje...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron