Touring in da house :)

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: Touring in da house :)

OdgovorNapisal/-a ICI #53 » 09 Okt 2015, 02:19

Kmetek najboljša stvar pri tem setupu je to da lahko vsako sezono nove kupiš. Stare pa samo primeš pa vržeš v maline in te boli. :D Pa dejansko ni slab setup... Vsaj 60/40 no...jaz po luknjah ne pazim pretirano... Katerokoli podvozje mi daš jaz garantiram da ga zjebem (vsaj po večini) v dobri sezoni... (40.000km) tako da če lahko vsako leto vse zamenjam in me pride izpod 400€ se mi samo smeji :D Za naše ceste... Sorry... ne obstaja stvar ki bi preživela
Uporabniški avatar
ICI #53
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 24 Nov 2014, 10:06

Re: Touring in da house :)

OdgovorNapisal/-a kmetek » 09 Okt 2015, 12:52

Hmm kaj pa vem, original Sachs so mi zdrzali 29k km brez problema, pa je bilo tudi kar nekaj piste vmes in res zjahanih cest. Ne vem zakaj eni B6/B8 recimo ne bi zdrzali. Sej problem je sam v amortizerjih, kvaliteten feder se ne bo kas posedu cez sezono.

Ce je govora o setupu, ki je enak kot na tvojem bivsem 316(is swap) od Nejbica, pol sori, je to vredno glih sam teh 135€. Lahko te peljem enkrat z mojim, to je cist drug svet, avto veliko bolj udoben, pa dejansko podvozje dela kot je treba.

Sej jest vsakmu povem isto, na Cliotu sem dal ze cez 2k€ za podvozje pa to se zmer ji to, hvala bogu da je nekdo zadovoljen s podvozjem za 200€, ves kolk prisparajo? Samo ne mi pa govort da no vredno vec in da se isto pelje. Ne pelje se niti problizno isto, kolk je to vredno pa se sam vsak odloci. Pa odvisno tud kje se vozis seveda...
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Touring in da house :)

OdgovorNapisal/-a Fleko » 09 Okt 2015, 14:29

Kmetek, a ni tako, da ti zdaj voziš Cliota na Bilijih?
Tudi, kolikor sem se jaz vozil z B6 na Cliotu z premo od expresa in sprednje vzmeti od 182 clitoa (nisem ziher) ni to neko uber podvozje za relacije, kot govoriš. Za čez ovinke je več kot odlično, si pa ne predstavljam v takem avtu sedeti 250km+.

Pa tudi 29kkm ni ravno nek dosežek, da bi se lahko govorilo o kvaliteti.
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: Touring in da house :)

OdgovorNapisal/-a ICI #53 » 09 Okt 2015, 19:37

Ne vem jaz sem z TA-Technix naredil trenutno že cca 18.000 in so še tip top. Pa jih ne pazim ravno... Meni je vredu. Ne poskakuje niti ne plava. Tak vredu kompromis. Vse ostalo kar sem gledal je do 500€ več ali manj isti šit edino dražje, tja za 750€ že kar vredu, želje so pa tam pri 1,5K€ + 250€ za stabilizatorje. Toliko pa ammmm... Ne hvala
Uporabniški avatar
ICI #53
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 24 Nov 2014, 10:06

Re: Touring in da house :)

OdgovorNapisal/-a kmetek » 09 Okt 2015, 20:59

Fleko napisal/-a:Kmetek, a ni tako, da ti zdaj voziš Cliota na Bilijih?
Tudi, kolikor sem se jaz vozil z B6 na Cliotu z premo od expresa in sprednje vzmeti od 182 clitoa (nisem ziher) ni to neko uber podvozje za relacije, kot govoriš. Za čez ovinke je več kot odlično, si pa ne predstavljam v takem avtu sedeti 250km+.

Pa tudi 29kkm ni ravno nek dosežek, da bi se lahko govorilo o kvaliteti.


Ja nekaj podobnega imam, ampak v mislih sem imel, da pride sprobat E30, ki je na B8 in se pelje super. Se Clio ne more niti približno primerjat v udobju...niti ni njegov namen ;) Se pa naredi 300km (tudi 400+ v enem dnevu sem jih, pa nisem rabil bolniške drug dan) brez problema, ker so sedeži precej mehki x_x S kom pa si se peljal? Tak setup ima edino en na belem iz Vrhnike, dvomim da še kdo v slo...
Samo sem dal primer, da so bili original Sachs po 29k km še vedno brez problema, pa tudi niso ne vem kaj (57€/kom), zato ne vem zakaj recimo B6/B8 ne bi zdržali teh 40k km?

Sej pravim, hvala bogu da ste zadovoljni. Jaz bi bil tudi vesel če bi dal 135€ namesto 700€ na E30, pa bi bil isto zadovoljen. Samo po preizkušenem pač nisem, jebat ga...
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Touring in da house :)

OdgovorNapisal/-a Fleko » 12 Okt 2015, 08:53

Ja v belem Cliotu iz Vrhnike govorim.
V tistem, se sam ne vidim v avtu na relacije, ker tisto je res trdo + sedeži trdi.
Dost OT.
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: Touring in da house :)

OdgovorNapisal/-a kmetek » 12 Okt 2015, 15:14

Poznam, recimo temu da je "kopija" mojega, kar se tice vzmetenja. Ne vem kaksne sedeze ima zdaj noter, moji original so fotelji kar se tice udobnosti. Se da prezivet, ni pa seveda primerljivo z E30/E28, ze namen in teza sta cist drugacna.

Vsakemu svoje :-bd
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Touring in da house :)

OdgovorNapisal/-a Alpinestars » 15 Jan 2016, 10:58

Evo zamenjane zadne disk ploščice, diski, pokne za ročno ter komplet fedrčki itd kar spada v boben :)
Alpinestars
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Jun 2015, 20:36

Re: Touring in da house :)

OdgovorNapisal/-a Alpinestars » 06 Jun 2016, 18:21

Avto je na prodaj. Več info na pm
Alpinestars
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Jun 2015, 20:36

Prejšnja

Vrni se na Avti uporabnikov