197x BMW E12 520

Forum namenjen vsem lastnikom ostalih klasičnih BMWjov starejših od 25let. (2002,e21,e9,e12,e23,e24,e28,...)

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 15 Mar 2015, 12:06

Še zadnjič slike v tovarniškem, original stanju :p

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 15 Mar 2015, 15:35

Lep avto s krasnim okolišem za fotkat. Dobro poštimaj kar redko zadevo tu na naših tleh ;)
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Fleko » 15 Mar 2015, 19:12

Lepo, da se začelo dogajati tudi na e12.
Ni mi jasno zakaj potrebuješ dvigalo, za pregrevanje.

Kako si se potem odločil glede nižanja? fedri, gewinde??
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 16 Mar 2015, 12:36

tomaž cosmosblau napisal/-a:Lep avto s krasnim okolišem za fotkat. Dobro poštimaj kar redko zadevo tu na naših tleh ;)

Hvala. Počasi, ampak sigurno bo avto zrihtan. :)


Fleko napisal/-a:Lepo, da se začelo dogajati tudi na e12.
Ni mi jasno zakaj potrebuješ dvigalo, za pregrevanje.

Kako si se potem odločil glede nižanja? fedri, gewinde??

Dvigalo zato, da se ne bom 3x zajebaval, ampak da se enkrat konkretno pregleda in zrihta vse - termostat, kiler, vse cevi, v glavnem vse.

Spuščen bo z gewindami, za E12 jih ne dobiš, od E28 pa pašejo gor z malo predelave, tko da lahko greva v group buy. :p
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Fleko » 16 Mar 2015, 13:12

Hoonigan napisal/-a:Dvigalo zato, da se ne bom 3x zajebaval, ampak da se enkrat konkretno pregleda in zrihta vse - termostat, kiler, vse cevi, v glavnem vse.

Spuščen bo z gewindami, za E12 jih ne dobiš, od E28 pa pašejo gor z malo predelave, tko da lahko greva v group buy. :p

Cool, do kdaj imaš namen vse porihtat? Jaz sem si postavil deadline do konec tega meseca. Potem gremo lahko kako relacijo, da si pretegnemo od zime :D

Za group buy si malo prepozen. Moj je že počepnil, sicer ne z gewindami.

Katero firmo gewind gledaš?
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 18 Mar 2015, 10:51

Fleko napisal/-a:
Hoonigan napisal/-a:Dvigalo zato, da se ne bom 3x zajebaval, ampak da se enkrat konkretno pregleda in zrihta vse - termostat, kiler, vse cevi, v glavnem vse.

Spuščen bo z gewindami, za E12 jih ne dobiš, od E28 pa pašejo gor z malo predelave, tko da lahko greva v group buy. :p

Cool, do kdaj imaš namen vse porihtat? Jaz sem si postavil deadline do konec tega meseca. Potem gremo lahko kako relacijo, da si pretegnemo od zime :D

Za group buy si malo prepozen. Moj je že počepnil, sicer ne z gewindami.

Katero firmo gewind gledaš?

Kaj misliš pod vse? :D Cilj je čim prej, datumsko pa ne vem, odvisno od časa... Moram pa čim prej zrihtat, da lahko potem podrem dailyja za par dni zarad enga projekta.
Do konca meseca je sigurno treba rešit problem s pregrevanjem, pol bo pa avto itak že normalno vozen in lahko gremo kakšen krog... :)

Gledam pa zaenkrat GAZ, Lowtec ali BC Racing. Verjetno ene od prvih dveh...
http://balancemotorsport.co.uk/gaz-gold ... ga005.html

http://www.ebay.de/itm/Lowtec-Gewindefa ... 566631b3b1

http://www.ebay.co.uk/itm/BC-RACING-BR- ... 20ed5a86ba
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 19 Mar 2015, 22:15

Evo, počas se je začel... OSEL dobi češko državljanstvo. :))

Včeraj sem zmontiral Alpina lip, zaenkrat nepobarvan. Želja je itak čim prej avto komplet štrihat, tko da bo takrat tud lip na vrsti,

Slika

Slika

Slika

Slika


Danes sem knipinge na lipu zamenjal za rostfrei verzijo, še prej pa sem zamenjal zadnjo desno luč...

Slika

Slika

Slika

Slika

Evo, zdej je pa češki avto. :D Zarad nebarvanga lipa in zato, ker je obroba leve zadnje luči barvana, obroba desne pa krom. Hotel sem probat, kako zgleda krom verzija, potem mi je bla pa všeč in je nisem hotel vzet dol. Pa tud leva luč je v originalu krom, samo nekdo je šel z barvo čez, jaz pa jo bom ob priliki zbrusil in spoliral kot vse ostale letvice. :)
BBS spoiler je pa še na čiščenju pri profesionalcu, potem pa leti na gepek... B-)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 19 Mar 2015, 22:50

Super! Upam da knipinge nisi dal direkt na pločevino... Alpina uporablja za te lipe na starih avtih plastične čepe na katere se privijači rostfrei kniping...
Če te zanima ti poslikam in pošljem ali pač če hočeš original ti dam mail od Alpine pa se zmeniš...

Lp Blaž
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Fleko » 20 Mar 2015, 09:55

Cool,
pod vse se mislil, to kar imaš namen trenutno zrihtat, da se bo avto lahko normalno peljal :D
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 20 Mar 2015, 21:59

FR Wolf napisal/-a:Super! Upam da knipinge nisi dal direkt na pločevino... Alpina uporablja za te lipe na starih avtih plastične čepe na katere se privijači rostfrei kniping...
Če te zanima ti poslikam in pošljem ali pač če hočeš original ti dam mail od Alpine pa se zmeniš...

Lp Blaž

Moram te razočarat, dal sem jih direkt na pleh. :D Ampak vedno bolj bi rad čim prej zrihtal kompletno karoserijo, tko da ne bo prilike, da bi kej zgnil, drži pa tud suvereno - po cca. 100km, ki sem jih od montaže naklepal, pa vseh 9 knipingov še vedno drži, tko da so far so good. :D
Če maš kakšen uporaben link do čepov, se priporočam, neki sem jih že iskal po eBayu... Jih bom nabavil in montiral, brez skrbi. ;)

P.S. tvoj 02 je dopolnil 40 let, moja 12ka jih je pa baje tud letos. :-? V registru uprave sem našel letnik izdelave '75, prva registracija v Slo in nasploh je pa '78... Po VIN arhivu je 01/1975, ampak tam je napisan tud 520 M10...
Vedno bolj se mi dozdeva, da je bil avto uvožen na papirje ene slovenske E12, ker da bi nekdo delal komplet predelavo na FL (od motorja do vseh karoserijskih delov itd.), se mi zdi mal neverjetno...


Fleko napisal/-a:Cool,
pod vse se mislil, to kar imaš namen trenutno zrihtat, da se bo avto lahko normalno peljal :D

No, normalno vozen sem mal preteral... Do tega manjka še popravilo brake boosterja in menjava zavorne tekočine, pregled in menjava bremz, pa zamenjat voznikov sedež (zlomljen je na sredini hrbtnega dela in za dolge vožnje oz. po parih dneh uporabe začne že res motit) in pa seveda rešit pregrevanje... V zadnjih 3 dneh mi je sicer ob bolj dinamični vožnji zlezel samo malo čez normalno vrednost, ampak bolje sprečiti nego lečiti pa to. :-B Bo pa relativno normalno vozen. :D
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostale BMW klasike