1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

OdgovorNapisal/-a denke » 17 Nov 2014, 19:58

Pozdravljeni!

Začelo se je, ko sva se s punco prvič pripeljala na BMW srečanje Dolenjske, kjer sem spoznal veliko novih obrazov in vzdušje je bilo res fajn. Na samem srečanju me je najbolj pritegnil star avto, katerega serijo sploh vedel nisem. Kasneje sem spoznal lastnika in ga prosil naj mi ga ''razkaže''. Po skoraj urnem pogovoru in ogledovanju e30-ke sem si rekel sam pri sebi: tudi jaz ga bom enkrat imel :) .

Po nekaj mesecih neuspešnega iskanja avtomobila sem si rekel: nikoli ne bom našel prave... Želje so bile rdeča, 2-vratna, dokaj brez rje, motor pa ni bil tako pomemben.

Pisalo se je leto 2013, ko mi punca enega popoldneva na kavi reče: mislim da je tak avto kot ti iščeš pri starejšem gospodu,slab kilometer od mojega doma. Nič mi ni bilo jasno..srce mi je ''igralo'' in takoj sem ga šel pogledat. Avto mi je bil res všeč, sicer ni imel papirjev ker ga je gospod kupil za dele in 10 let je bil na soncu, dežju, snegu..ampak sem ga vseeno kupil.

Avto smo pripeljali domov in začel se je projekt e30. Po dolgem čakanju na papirje (sodni stroški, stroški odvetnika itd.), kar je trajalo pol leta sem k sreči dobil papirje. Med čakanjem na papirje smo ves čas delali na avtu. Avto smo junija 2014 postavili na cesto in želje so bile uresničene.

Vnaprej se zahvaljujem DulE30, ki me je povabil v ta forum in vse lepo pozdravljam.

Denis

Dodajam pa še nekaj fotk:

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
denke
 
Prispevkov: 66
Pridružen: 13 Nov 2014, 16:23

Re: 1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

OdgovorNapisal/-a marc » 17 Nov 2014, 21:40

Dobrodošel na strani in čestitke za nakup! :D

Deluje lepo ohranjen, je bil nekaj časa na avto.netu? Imam v spominu eno podobno z aftermarket strešnim oknom. Izgleda dobra osnova za nadaljne rihtanje. :-bd Pragovi vidim, da so v barvi avta, so ga barvali v preteklosti? Aja pa kake maš kej plane za prihodnost? Platišča so že taprava, rske? :D

Obenem bi se rad zahvalil še enkrat duletu in vsem ostalim za širjenje besede o strani. Počasi bo stvar zaživela. :-bd :-bd
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

OdgovorNapisal/-a lancer » 17 Nov 2014, 22:12

Zelo lepa kocka :ymapplause: Jaz bi samo še znižal za kakšen cm in bi bila perfekcija. Feltne imaš pa že itak taprave :-bd
Uporabniški avatar
lancer
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 31 Okt 2014, 22:40

Re: 1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

OdgovorNapisal/-a denke » 17 Nov 2014, 22:28

Ja, avto je bil 2-3 dni na avtu.netu. Pragove smo pobarvali (ne zaradi rje ali karkoli, pač stvar okusa) in ogledala. Avto je res lepo ohranjen, brez rje, z malo kilometri (87200km) in priloženimi odrezki servisov. Motor smo poservisiral, obnovili celotni fergazer, tako da sedaj res lepo prede in poraba je solidna. Za to se moram posebno zahvaliti g. Brulcu in Gregorju Palčiču.

Plani za prihodnost, spustil ga bom za par centimetrov, iščem še meglenke z nosilci, motor bom pa pustil tak kot je, ker mi je originalnost všeč.

Upam da se kmalu vidimo na kakem meetu, da kako rečemo :) .

Lp,

Denis
Uporabniški avatar
denke
 
Prispevkov: 66
Pridružen: 13 Nov 2014, 16:23

Re: 1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 17 Nov 2014, 22:51

Pozdravljen in dobrodošel, z veseljem seznanim vsakega ponosnega lastnika kockice z našim forumom :-bd
Ja zinnberrot res pristoji kockici...znižat,to ja bo še lepši ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 18 Nov 2014, 01:05

Po slikah zgleda, da lepo napreduje. Barva mu paše, feltne pa še bolj. :-bd
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

OdgovorNapisal/-a Matej » 18 Nov 2014, 01:53

denke napisal/-a:Upam da se kmalu vidimo na kakem meetu, da kako rečemo :) .


Dobrodošel! Le pridi na kakšno srečanje, da ga vidimo še v živo pa jasno, da se tudi mi spoznamo. ;)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

OdgovorNapisal/-a denke » 08 Feb 2015, 22:53

Pozdravljeni,

Zanima me če mi zna kdo pomagat pri obnovi šibedaha. Problem je sledeč,nimam originalnega šibedaha in bi bilo treba vgradit drugega. A pozna kdo koga ki bi znal to zrihtat oz. mi svetovat kaj pa kako?

Hvala za pomoč!

Denis
Uporabniški avatar
denke
 
Prispevkov: 66
Pridružen: 13 Nov 2014, 16:23

Re: 1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

OdgovorNapisal/-a marc » 09 Feb 2015, 12:17

Za montažo originalnega šibedaha imaš dve možnost. Prva je menjava komplet strehe (rez pri stebričku), druga pa montaža kasete na obstoječo streho samo je dobra izvedba dosti bolj težavna. Sam osebno bi se odločil za slednjo opcijo, ker se bojim, da bi pri menjavi cele strehe začelo rjavet z notranje strani stebrička na ven + stebrički so pomemben strukturni del avta in kakršnikoli poseg na teh mestih lahko vpliva na samo togost, strukturno trdnost avta in posledično potek silnic v primeru trka...ne diraj lava dok spava. :D

Je obstajal nek tuji članek na to temo menjave oz. dodajanja kasete. Prilepim, ko najdem. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 316 zinnoberrot a.k.a KockicA

OdgovorNapisal/-a denke » 09 Feb 2015, 21:03

Nagibam se k firmi webasto, torej da mi zamenjajo kaseto in dobro poštimajo. Videl sem da so v Ljubljani in upam jih bo volja to naredit :) .
Uporabniški avatar
denke
 
Prispevkov: 66
Pridružen: 13 Nov 2014, 16:23

Naslednja

Vrni se na Avti uporabnikov