1986 BMW 320i E30 cosmosblau

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 29 Jan 2015, 17:52

Hello!

Torej, predstavljam se na novem forumu, ki je več ali manj namenjen nam, ki uživamo vse prednosti in malo manj tudi slabosti, ki nam jih nudi "zloglasna" e30-ka.

Sem Tomaž, doma iz okolice Tržiča, končno redno zaposlen :D , zato sem si moral omisliti eno kockico kot darilo samemu sebi (egoist pa to %-( ). To je moj tretji tovrstni model avta, in moram reči, da mi je že prvi pustil nepozabna doživetja in močan pečat, ki traja in traja (poznano veliki večini tukaj). Zleze ti pod kožo.

No, da ne dolgovezim preveč kar pojdimo k stvari. V začetku novembra sem na forumu bmwslo prejel sporočilo, kot odgovor na moj oglas "kupim avto do l. 1985, RWD, vsaj 100 konjev. Sicer moj trenutni voz ni bil naprodaj, a je takratni lastnik resno razmišljal o prodaji. Ker se je na avto tudi sam navezal, ga ni imel namena prodati v roke nekomu, ki bi ga uničil in zavrgel. Na žalost pa placa za shranit ni imel, pa tudi denar mu ni škodil za nakup drugega, primernejšega avta zanj.

Avto je sicer letnik 1986 (kot jaz :-? ) in glede na vsa dejanja, ki so sledila (vožnja, debate, podatki, celo pripeljal mi je avto k meni domov, da sem si lahko ogledal celotni poden vozila...) se mi je vse bolj dozdevalo, da je avto kot naročen zame. Sicer je bil cenovno višje od mojih začrtanih ciljev, a se mi je zdelo že skoraj nujno tvegati :-B Sama karoserija je v kar solidnem stanju, pred ca. dvemi leti je avto bil prebarvan nazaj na original tovarniško barvo, škoda je le to, da je ličar očitno bil ali površen, ali pa je delal v napačnih razmerah izven komore. Barva se namreč na nekaterih mestih lušči. Z rjo je nekaj težav, itak, zadnje obrobe blatnikov so načete, prav tako pod akumulatorjem in v prtljažnem prostoru, a ni nič katastrofalnega. To je zato, da mi ne bo dolgcajt hehehe...

Še bolj zanimiv je pod pokrovom. Ima m20b20 mašino z nekaj dodelavami, ki kar nekaj pripomorejo k boljšimi lastnostmi na cesti. Ima Dbilasovo odmično gred, lajšan vztrajnik, višjo kompresijo, diferencial s 25% zaporo, športni izpuh, Bilstein podvozje (b4 se mi zdi, pa še to ne komplet) ter BBS KBA 40493 feltne ;) V avto je za potrebe prejšnjega lastnika bil vgrajen diff z razmerjem 3.64, a bo enkrat v prihodnosti (upam da čimprej) dobil nadomestek 3.91 ali kaj podobnega. Za moj način vožnje in relacije se mi nekako zdi najprimernejši. Zdaj je bolj kot ne za relacijske vožnje, AC, čim manj naselij itd. 3. prestava potegne celo do 160, medtem ko pri 110 kaže mislim da natanko 2500 obratov v peti. Sicer kar uporabno, če bi se vozil dosti na relacije, vendar je avto namenjen predvsem vožnjam po ovinkih, podeželju,hribih in dolinah itd, tako, da mi pač ne paše tak, kot je. Pogrešam malo več navora ali bolje rečeno odzivnosti in nižjih obratov, približno tako kot ima 318i m40, ki se mi je zdel fenomenalen kar se tiče uporabnosti za tak stil vožnje kot ga imam.

Pustimo času čas, bom spremenil kar bom lahko...postopoma. Sedaj se bo delalo na nepremičnini najprej :)

Tako, to bi bilo zaenkrat to.


"P.S.: Se vidimo na kakšni furi, definitivno ;) Lep pozdrav vsem!"
Priponke
Fotografija0092.jpg
Fotografija0096.jpg
Fotografija0101.jpg
Fotografija0097.jpg
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a marc » 29 Jan 2015, 19:04

Tomaž, pozdravljen in dobrodošel na forumu! Me veseli, da je 'raketa' predstavljena še tukaj. :D Garažiran je pod kozolcem na sliki? Če je tako, je še najboljše, ker je prostor suh in prezračen. :) Garaža v katerem je bil tvoj bivši črni je imela pomojem kar visoko vrednost vlage in če zastaja pride kot vemo toliko hitreje do plesni, napredovanja rje itd. :D

Temo o tvojem bivšem si lahko pogledaš na: http://e30.si/viewtopic.php?f=9&t=27 . Trenutno stanje je bolj bogo, ga pa čakajo boljši časi upam. Če ne pri meni pa pri komu drugemu. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 29 Jan 2015, 22:44

Welcome :-h lepo, da si se vrnil nazaj za volan tapravga avta :D in ga tud predstavil tu...sicer mi delaš mal konkurenco s temi zlatimi feltnami :)) ampak naj bo se bom js umaknu iz te scene :D ...aja če imaš mali diff, imam jaz enega 3.91...
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a Matej » 29 Jan 2015, 23:37

Tomaž, dobrodošel na forumu! Lepo, da si končno predstavil svojo zverino. :-bd

Se vidimo spomladi! ;)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 30 Jan 2015, 00:24

Dobrodošel na forumu s pravimi avti :)
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 30 Jan 2015, 20:50

@Marc: Ja, res je. Avto bo nekaj časa pod kozolcem na "varnem". Tista garaža je res polna vlage, zato je tudi "črnuh" začel plesneti znotraj. To sem opazil na žalost malo pozno. Sicer pa imam v planu narediti garažo v zadnjem delu hiše, kjer je nekoč bil skedenj in prostor za kmetijske stroje. Treba bo nasuti kar nekaj materiala in narediti nova vrata, je pa ravno tako suho in dobro prezračeno. Sem si prebral temo o bivšem avtu, mislil sem da ga boš že prej začel rihtat in da bo v kakšni garaži. Saj razumem, da pač ne znese, ni kaj. Je pa res vprašanje, koliko se je sploh še smiselno ubadat z obnovo, za praktično učenje pa je dober. No, kakorkoli, naj ti služi kot si sam želiš :-bd

@Dule: Hja, saj ne da bi hotel, tako je naneslo da so bile te feltne gor. Sam se nebi odločil za zlate BBS, ko bo na vrsti celotna obnova karoserije (verjetno čez kakih 5 let recimo), bodo tudi feltne dobile drugačno barvo. Verjetno bo krom sredina, lahko tudi gunmetal... bomo videli ;)


Hvala za dobrodošlico na novem forumu, nekateri se že poznamo, drugi pa se bomo spoznali na kakšni panoramki. Upam, da bo čimprej toplo.



lp
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a marc » 31 Jan 2015, 04:16

tomaž cosmosblau napisal/-a:@Marc: Ja, res je. Avto bo nekaj časa pod kozolcem na "varnem". Tista garaža je res polna vlage, zato je tudi "črnuh" začel plesneti znotraj. To sem opazil na žalost malo pozno. Sicer pa imam v planu narediti garažo v zadnjem delu hiše, kjer je nekoč bil skedenj in prostor za kmetijske stroje. Treba bo nasuti kar nekaj materiala in narediti nova vrata, je pa ravno tako suho in dobro prezračeno. Sem si prebral temo o bivšem avtu, mislil sem da ga boš že prej začel rihtat in da bo v kakšni garaži. Saj razumem, da pač ne znese, ni kaj. Je pa res vprašanje, koliko se je sploh še smiselno ubadat z obnovo, za praktično učenje pa je dober. No, kakorkoli, naj ti služi kot si sam želiš :-bd

Ja, dobra štalca je skoraj osnova za imet ljubitelsko e30 :/. Mi 'blokovski' e30 fani imamo s tem toliko več problemov.

Na tistem mestu, kjer stoji tvoja bivša e30 bodo postavljena tla in pa streha. Nažalost je lani bilo preveč 'projektov' na kupu in ni zneslo... :(( bomo videli letos kako in kaj. Pod avtom in nad avtom je cerada + lokacija je zelo prevetrena (kraška burja :D ) tako da je širjenje rje glede na pogoje kar se da ustavljeno (stanje rje se od nakupa ni dosti spremenilo :) ). Kaj in kako pa bomo videli...če mi pride kak cabrio pod prste ali kaka original 2v 325i šasija gre ta verjetno stran od hiše. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 01 Feb 2015, 14:49

DulE30 napisal/-a:Welcome :-h lepo, da si se vrnil nazaj za volan tapravga avta :D in ga tud predstavil tu...sicer mi delaš mal konkurenco s temi zlatimi feltnami :)) ampak naj bo se bom js umaknu iz te scene :D ...aja če imaš mali diff, imam jaz enega 3.91...


Uf, sem pozabil omenit glede diffa... Bi ga vzel, vendar mi trenutno finance ne omogičajo. Imaš diff kompleten z ohišjem ali prodajaš samo zobnike? Če je kompleten me zanima še, če ima špero.

marc napisal/-a:
tomaž cosmosblau napisal/-a:@Marc: Ja, res je. Avto bo nekaj časa pod kozolcem na "varnem". Tista garaža je res polna vlage, zato je tudi "črnuh" začel plesneti znotraj. To sem opazil na žalost malo pozno. Sicer pa imam v planu narediti garažo v zadnjem delu hiše, kjer je nekoč bil skedenj in prostor za kmetijske stroje. Treba bo nasuti kar nekaj materiala in narediti nova vrata, je pa ravno tako suho in dobro prezračeno. Sem si prebral temo o bivšem avtu, mislil sem da ga boš že prej začel rihtat in da bo v kakšni garaži. Saj razumem, da pač ne znese, ni kaj. Je pa res vprašanje, koliko se je sploh še smiselno ubadat z obnovo, za praktično učenje pa je dober. No, kakorkoli, naj ti služi kot si sam želiš :-bd

Ja, dobra štalca je skoraj osnova za imet ljubitelsko e30 :/. Mi 'blokovski' e30 fani imamo s tem toliko več problemov.

Na tistem mestu, kjer stoji tvoja bivša e30 bodo postavljena tla in pa streha. Nažalost je lani bilo preveč 'projektov' na kupu in ni zneslo... :(( bomo videli letos kako in kaj. Pod avtom in nad avtom je cerada + lokacija je zelo prevetrena (kraška burja :D ) tako da je širjenje rje glede na pogoje kar se da ustavljeno (stanje rje se od nakupa ni dosti spremenilo :) ). Kaj in kako pa bomo videli...če mi pride kak cabrio pod prste ali kaka original 2v 325i šasija gre ta verjetno stran od hiše. :)



Ja, če dobiš kaj od naštetega za obnovit, potem itak ni za razmišljat. Je pa res, da moj bivši ("črnuh", da se razume) ob prodaji ni zgledal v tako slabem stanju. Se je precej več odkrilo, kot sem sam mislil in pričakoval. Sedaj pa ni videti konca, če pomisliš na rihtanje karoserije... Sicer pa povsem drži, sam imam srečo da živim v hiši s pripadajočim gospodarskim poslopjem in res nimam preveč problemov s prostorom za shranjevanje oldija...blokovcem je to skoraj da onemogočeno. Eno garažo najet pa tudi ni prav poceni. Veliko sreče ob iskanju druge, boljše osnove (in tudi bolj zanimive). Črnuha pa imej za izživljat...moj predlog.



lp
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a marc » 01 Feb 2015, 15:00

tomaž cosmosblau napisal/-a:Ja, če dobiš kaj od naštetega za obnovit, potem itak ni za razmišljat. Je pa res, da moj bivši ("črnuh", da se razume) ob prodaji ni zgledal v tako slabem stanju. Se je precej več odkrilo, kot sem sam mislil in pričakoval. Sedaj pa ni videti konca, če pomisliš na rihtanje karoserije... Sicer pa povsem drži, sam imam srečo da živim v hiši s pripadajočim gospodarskim poslopjem in res nimam preveč problemov s prostorom za shranjevanje oldija...blokovcem je to skoraj da onemogočeno. Eno garažo najet pa tudi ni prav poceni. Veliko sreče ob iskanju druge, boljše osnove (in tudi bolj zanimive). Črnuha pa imej za izživljat...moj predlog.



lp


Hehe, saj cena je bila ugodna tudi glede na realno stanje avta tako da ni panike. Res, da tiste moje slike izgledajo šokantno samo kar je nekoliko pretresljivo je, da je veliko slo e30k, ki sem jih videl v zadnjih letih na cesti v podobnem stanju samo nekoliko zakamufliranih...kar je pomojem mnenju še slabše :| . Lastniki/prodajalci ocenjujejo stanje z vidika zunanje podobe redkokdo se pa pod avto sklanja. :D And that's where the party begins. :)) Zaenkrat ga imam za zabavo, živce mi pa pije samo srebrni...če bi mi jih oba bi me že pobralo verjetno. :D

Pa da ne bom čisto offtopic...si že zrihtal štandgas na m20ki? :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 02 Feb 2015, 18:18

Itak, saj sem se ga moral čimprej znebiti, da sem lahko na moji preljubi renault5 zamenjal zobat jermen... Najbolj smešen mi je bil nek tip iz MB, ki bi ga vzel celega, vendar za 100e, ker ima tako dolgo pot. Hahaha, sem mu samo rekel, da naj drugega poišče :)

Ne, štantgasa mi (še) ni ratalo zrihtat. Niti ne vem, če se bom sploh še ubadal s tem. Mislim, da se bom ob prvi priliki zapeljal v Zagorje do tunerja moje mašince, pa naj sam naštela, kot je najbolje. Razen, če mi bo preveč dolgcajt, ko se malo otopli... ;) Bomo vidli, bo pa vsekakor zrihtan preden se sezona začne v polnem teku.
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Naslednja

Vrni se na Avti uporabnikov