Fiksiranje krom letev

Forum namenjen ličarskim in kleparskim podvigom, vse od sanacije rje in raznih poškodb do barvanja karoserije, platišč in ostalih delov vozila.

Fiksiranje krom letev

OdgovorNapisal/-a krt » 08 Jul 2018, 09:53

Pozdravljeni,

tale letvica se ves čas snema, kar mi gre zelo na živce.
Prosim za nasvet kako fiksirati na tak način, da bo držalo, ampak se bo dalo nekoč v prihodnosti še vedno snet brez kakšnih poškodb.

Slika
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: Fiksiranje krom letev

OdgovorNapisal/-a marc » 08 Jul 2018, 11:50

Jaz sem ponavadi pogledal na katerih točkah stisne letvica rob karoserije in potem tisti del na letvici z notranje strani previdno stisnil s klešči. Po tem nisem več imel problemov. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Fiksiranje krom letev

OdgovorNapisal/-a krt » 08 Jul 2018, 18:45

Ok hvala, bom pa probal to nekako nezno s klesci.
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: Fiksiranje krom letev

OdgovorNapisal/-a yunnowho » 09 Jul 2018, 14:01

Ta letvica ima v utoru ko se spušča s strehe proti ogledalu noter vstavljene kovinske sponke (ježke), ki se s zobmi zarinejo v barvani pleh - rob od strehe navzdol. Mislim da so vsaj 4 take sponke na vsaki strani. Sponke se sicer vstavljajo v utor letvice vzdolž, se zadrsajo na primeren razmak. če so te sponkice polomljene ali razrahljane pač same letvica dol pada oz. se ne drži tistega roba pleha strehe.

Menjaj sponkice ali jih malček stisni da bo močnejši oprijem. Nikakor pa ne stiskaj letvice ker le ta nima nič s tem.
yunnowho
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 18 Apr 2017, 21:04

Re: Fiksiranje krom letev

OdgovorNapisal/-a marc » 09 Jul 2018, 14:15

yunnowho napisal/-a:Ta letvica ima v utoru ko se spušča s strehe proti ogledalu noter vstavljene kovinske sponke (ježke), ki se s zobmi zarinejo v barvani pleh - rob od strehe navzdol. Mislim da so vsaj 4 take sponke na vsaki strani. Sponke se sicer vstavljajo v utor letvice vzdolž, se zadrsajo na primeren razmak. če so te sponkice polomljene ali razrahljane pač same letvica dol pada oz. se ne drži tistega roba pleha strehe.

Menjaj sponkice ali jih malček stisni da bo močnejši oprijem. Nikakor pa ne stiskaj letvice ker le ta nima nič s tem.


:-bd Moja napaka, zna bit da sem res sponke na letvici stiskal. Je že kake 8 let od tega. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Ličarija in kleparija