sanacija rje

Forum namenjen ličarskim in kleparskim podvigom, vse od sanacije rje in raznih poškodb do barvanja karoserije, platišč in ostalih delov vozila.

sanacija rje

OdgovorNapisal/-a acdc » 12 Mar 2017, 19:23

Zdravo,
 
Prosil bi za kak nasvet, imam e30 316 letnik 90. letos sem zajebal in ga vozil pozimi, vmes se mi je pokvaril stal en mesec, sol pa je naredila svoje. skratka imam znotraj zelo rjasta oba zadnja koloteka, oba sprednja vrata spodaj in pa zadaj spodaj je rjasto vsaj  do plastičnega odbijača, cel zadnji del spodaj kar razpada če primes in potrgaš... Ker imam avto 90.000 in je znotraj kot nov bi ga rad spravil v red, peljal sem ga že na pregled k domačemu ličarju/kleparju, Pravi, da če želim narediti da bo nekaj časa mir bi moral kar je rjastega vse odrezati in dodati nove dele, problem pa je ker je cel zadnji del avtomobila v enem kosu in pravi naj se pozanimam ali se da dobiti samo spodnje dele kolotekov in zadnjega konca, d bi ga privaril na novo, baje je avto narejen iz notranjega pleha in zunanjega, katera sta skupaj privarjena...
 
Ker se na iskanje delov oziroma sestavo avta ne spoznam najbolje, me zanima, če ima kdo kak nasvet (dobiti cel zadnji del kje iz Italije kjer ni rje in ga privariti na avto, oziroma če kdo ve če se da dobiti te dele, oziroma kaj bi bilo najbolje narediti...
 
hvala za pomoč!!!
acdc
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 12 Mar 2017, 19:21

Re: sanacija rje

OdgovorNapisal/-a golobprimoz » 12 Mar 2017, 23:54

Trenutno saniram rjo in ti lahko dam nekaj nasvetov...glede pleha je tako da kjer je pregnito zamenjaš kjer pa lahko pobrusiš pa pustiš staro pločevino...v sloveniji se lahko dobi nekaj neoriginalnih delov ampak celotnega zadnjega dela pa ne (ne me držat za besedo)...ko sem jaz iskal notranje blatnike-koloteke sem najšel samo original (cca 280€) in dobiš celoten notranji blatnik...zadnjo vezno steno se mi zdi da se dobi na SILUXU...poglej na njihovi strani :) za pleh se praktično da vse skoraj dobit novo ampak original, kar pa ima seveda ceno...če imaš denar ti predlagam da nabaviš original dele ker zelo olajšajo delo in na avtu je potem kar dosti manj kita... in če bo klepar dobro opravil svojo delo potem bo to držalo še zelo dolgo...jas sem nabavil neoriginal in se sicer ni izkazal pleh za tako slabega ampak je treba malo prilagajat....strani na kerih lahko najdeš kaj so SILUX ipd...lahko pa ti pošljem tudi stran kjer vtipkaš serijsko št. avta in lahko po sklopih avta iščeš točno določen del, ki ga rabiš-original seveda. če pa rabiš še kakšno informacijo pa mi kar piši lahko ti tudi pošljem kakšne slike, ker mam tudi sam zadnji desni notranji blatnik rjav... :)
golobprimoz
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 17 Okt 2016, 17:44

Re: sanacija rje

OdgovorNapisal/-a pero27 » 12 Mar 2017, 23:57

Pozdravljen!
Če lahko z avta lomiš kose rje, potem nisi letos nič zajebal kar nebi bilo že zajebanega - tako kmalu po slani vozni sezoni bi lahko pričakoval kvečjemu nekaj površinske rje, sploh na 90' letniku, ki ima definitivnp pocinkan pleh...
Obstajata 2 šansi;
Opcija 1: avto je bil nekoč zadaj zaleten in slabo popravljen, rjavel je že dolgo časa in je sedaj ta rja pač udarila čez kit in barvo.
Opcija 2: avto ni bil nič zaleten, ampak je bil pač slabo vzdrževan, redno vožen po soli, kaka tesnila so puščala in se je voda nabirala pod tepihom, stal je na travi itd.. in potem ni rjav samo po zadnjem robu ampak tudi po celem podnu, znotraj sprednjih kolotekov itd...
Odmontiraj sedeže in vzami ven tepih in boš hitro videl pri čem si. Če boš pod tepihom našel precej rje te bo po napisanem sodeč pomojem hitro minilo...
Tale tvoj klepar pa... nevem če je kaj dosti vreden; cele notranje koloteke se dobi za 20€, zadnje robove za 40€, to so cene za nove reprodukcijske kose in to bo vsak pravi klepar menjal kos v celoti, ne pa ga nekje na sredini varil. Če pa se že vari neke manjše napade rje se pa tiste dele skleplje na roke. Zato se tudi reče kleparju klepar in ne upravljalec vbodne žage in varilnega aparata... :-@
pero27
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 08 Mar 2017, 02:30

Re: sanacija rje

OdgovorNapisal/-a golobprimoz » 13 Mar 2017, 00:00

pero27 napisal/-a:Pozdravljen!
Če lahko z avta lomiš kose rje, potem nisi letos nič zajebal kar nebi bilo že zajebanega - tako kmalu po slani vozni sezoni bi lahko pričakoval kvečjemu nekaj površinske rje, sploh na 90' letniku, ki ima definitivnp pocinkan pleh...
Obstajata 2 šansi;
Opcija 1: avto je bil nekoč zadaj zaleten in slabo popravljen, rjavel je že dolgo časa in je sedaj ta rja pač udarila čez kit in barvo.
Opcija 2: avto ni bil nič zaleten, ampak je bil pač slabo vzdrževan, redno vožen po soli, kaka tesnila so puščala in se je voda nabirala pod tepihom, stal je na travi itd.. in potem ni rjav samo po zadnjem robu ampak tudi po celem podnu, znotraj sprednjih kolotekov itd...
Odmontiraj sedeže in vzami ven tepih in boš hitro videl pri čem si. Če boš pod tepihom našel precej rje te bo po napisanem sodeč pomojem hitro minilo...
Tale tvoj klepar pa... nevem če je kaj dosti vreden; cele notranje koloteke se dobi za 20€, zadnje robove za 40€, to so cene za nove reprodukcijske kose in to bo vsak pravi klepar menjal kos v celoti, ne pa ga nekje na sredini varil. Če pa se že vari neke manjše napade rje se pa tiste dele skleplje na roke. Zato se tudi reče kleparju klepar in ne upravljalec vbodne žage in varilnega aparata... :-@



Kje se da dobit cele notranje koloteke tak poceni? bi mi znalo pomagat, ker drugače bom se na roke lotil...:)
golobprimoz
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 17 Okt 2016, 17:44

Re: sanacija rje

OdgovorNapisal/-a pero27 » 13 Mar 2017, 01:30

Na siluxu jih maš ;)
Klinc vas gleda, e30aši! Vi dobite celo vezno za 60€ pa celo rit za isti dnar, jst se pa kle zajebavam z plehom od e21, ker je vse kar se dobi (po neki normalni ceni) so pokrovi pragov pa flike za zadnje blatnike! :(( =))
pero27
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 08 Mar 2017, 02:30

Re: sanacija rje

OdgovorNapisal/-a acdc » 13 Mar 2017, 11:01

Zdravo, najprej hvala vsem za pomoč!

GolobPrimož, prosil bi te za tisto stran kjer vtipkas serijsko avtomobila da ti najde stvari, tud ce so original saj da se mal razgledam.

Sam sem na siluxu našel sledeče, a nevem če je to vse, sem jim že pisal samo mislim da vi tukaj več veste:)

https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... 6-18-sedan

https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... -e30-82-90

https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... 2-94-sedan

https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... -e30-82-90

Zdej pa nevem a je to vse ali še kaj manjka?

Pero27, ne avto ni cinkan, sm vcas mel audi 100 k je bla cinkana pa celotni izpusni sistem iz rosfreja, neuničljiv. tale moja 30 pa žal ni. ja avto je bil spodi mal zaleten tm k je rezervna guma, sam na cca 10 cm, tko da je zarjavel tud od prejsnjih sezon ja , sam letos je pa res vn udaril... sedežev se nism dal dol sam vzadi v prtlazniku ce dvignem tepihe ni nič rje, vsaj na tej strani ne ;)
acdc
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 12 Mar 2017, 19:21

Re: sanacija rje

OdgovorNapisal/-a golobprimoz » 13 Mar 2017, 13:19

pero27 napisal/-a:Na siluxu jih maš ;)
Klinc vas gleda, e30aši! Vi dobite celo vezno za 60€ pa celo rit za isti dnar, jst se pa kle zajebavam z plehom od e21, ker je vse kar se dobi (po neki normalni ceni) so pokrovi pragov pa flike za zadnje blatnike! :(( =))


aja tisto...tistega nimajo vec sem klical :D
golobprimoz
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 17 Okt 2016, 17:44

Re: sanacija rje

OdgovorNapisal/-a golobprimoz » 13 Mar 2017, 13:21

acdc napisal/-a:Zdravo, najprej hvala vsem za pomoč!

GolobPrimož, prosil bi te za tisto stran kjer vtipkas serijsko avtomobila da ti najde stvari, tud ce so original saj da se mal razgledam.

Sam sem na siluxu našel sledeče, a nevem če je to vse, sem jim že pisal samo mislim da vi tukaj več veste:)

https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... 6-18-sedan

https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... -e30-82-90

https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... 2-94-sedan

https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... -e30-82-90

Zdej pa nevem a je to vse ali še kaj manjka?

Pero27, ne avto ni cinkan, sm vcas mel audi 100 k je bla cinkana pa celotni izpusni sistem iz rosfreja, neuničljiv. tale moja 30 pa žal ni. ja avto je bil spodi mal zaleten tm k je rezervna guma, sam na cca 10 cm, tko da je zarjavel tud od prejsnjih sezon ja , sam letos je pa res vn udaril... sedežev se nism dal dol sam vzadi v prtlazniku ce dvignem tepihe ni nič rje, vsaj na tej strani ne ;)



ti posljem vse ko pridem do racunalnika :)
golobprimoz
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 17 Okt 2016, 17:44

Re: sanacija rje

OdgovorNapisal/-a pero27 » 13 Mar 2017, 13:33

Kolkor jaz vem so vse faceliftane e30ke pocinkane, se pravi vse po letniku 87'...
Naj me e30 znalci popravijo, če se motim :)
pero27
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 08 Mar 2017, 02:30

Re: sanacija rje

OdgovorNapisal/-a jetam » 13 Mar 2017, 14:50

Nikakor ne drži... Cinkane E30 so bile izdelane samo za določene trge, npr. za Švico...
jetam
 
Prispevkov: 31
Pridružen: 13 Nov 2014, 11:04

Naslednja

Vrni se na Ličarija in kleparija

cron