PRIDOBITEV CERTIFIKATA ZA E30

Forum namenjen splošni debati o modelu e30.

PRIDOBITEV CERTIFIKATA ZA E30

OdgovorNapisal/-a Bacin » 01 Mar 2015, 21:01

Živ!!!


Sem lastnik bmw e30 letnik 87. Zanima me, kakšna je varijanta za pridobitev certifikat za oldtimerja!!!
Pogoj, da mora biti 30 let mi je že znano.!!!!! Zanimajo me opcije!! :D

Za vse inf. mi pošlte na ZS!!!

Že v naprej se zahvaljujem!!!!
Bacin
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 24 Jan 2015, 01:54

Re: PRIDOBITEV CETIFIKATA ZA E30

OdgovorNapisal/-a djfelix » 02 Mar 2015, 12:04

Odvisno če je M3 ali 320IS pol ni problema za ostalo boš pa počakal da bo 30 let star
Uporabniški avatar
djfelix
 
Prispevkov: 255
Pridružen: 08 Feb 2015, 22:42

Re: PRIDOBITEV CETIFIKATA ZA E30

OdgovorNapisal/-a m42 » 02 Mar 2015, 14:20

Ce imas veze se vse da, ce jih nimas bos cakal se 2 leti.
m42
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 19 Nov 2014, 15:24

Re: PRIDOBITEV CERTIFIKATA ZA E30

OdgovorNapisal/-a ICI #53 » 13 Apr 2015, 13:38

Zelo obširno in super pomoč!
Uporabniški avatar
ICI #53
 
Prispevkov: 85
Pridružen: 24 Nov 2014, 10:06

Re: PRIDOBITEV CERTIFIKATA ZA E30

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 13 Apr 2015, 16:14

Stvar je taka. Certifikat ni problem dobit. SVAMZ ti ga izda bp, problem je potem s tem certifikatom uvaljavljat popust. Če imaš kake dobre veze s kakim zavarovalniškim agentom, ti ga bo upošteval. Kolikor vem po novem sploh ne šlivijo certifikate ampak vpis v prometno.
Če hočeš vpisati v prometno ni nobene bližnjice, boš moral pač počakati do 2017.

Če pa imaš avto star 30 ali 30+ je princip takšen...
Včlanitev v klub, klub spada pod okrilje SVS ali SVAMZ. Najbolje je, da izbereš klub najbližje sebi, sam sem član codellija, ki so bolj privrženci športnih avtomobilov.
Ko se včlaniš se zmeniš s predsednikom, da ti da kontakt od komisarja, s tem se potem zmeniš za ogled avtomobila. Komisar ti na ogledu pregleda avto in izpolni cca 6 listov A4 formata. Na osnovi tega lista se potem izdela certifikat starodobnika in ko dobiš nazaj ožigosano poročilo, se odpraviš na homologacijo.
To izgleda tako, da ti poslikajo številke na avtomobilu, števec in še par malenkosti. Opraviš tehnični pregled in dobiš prometno izkaznico v kateri je napisano starodobnik.
S tem uveljavljaš 90% popusta pri zavarovanju(osnovno AO, kasko in AO+ se plača normalno ) in 80% popusta pri cestnini.
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: PRIDOBITEV CERTIFIKATA ZA E30

OdgovorNapisal/-a Ježek » 14 Apr 2015, 14:23

Na internetu je številka, pokličeš, javil se bo g. Grom (predsednik svamza) ali njegova hčerka, ki je zelo prijazna. Ti ji razložiš kakšen problem imaš in ti ona iz prve roke pove kaj lahko in kaj ne. Ne razumem zakaj je tako težko poklicat in takoj dobiš odgovor, ki mu lahko verjameš. Po forumih vsak pravi drugače..

Za nekoga, ki bi rad to zrihtal prvič, je najenostavneje, če pokliče na SVAMZ, se zmeni za uro in zapelje tja. Vse zrihtaš na enem mestu, certifikat in člansko kartico pa dobiš takoj v roke. (Vsaj v mojem primeru par let nazaj je bilo tako)

Veze ti glede starostne meje vozila ne bodo pomagale. Ko je bila meja še 25 let so včasih malo pogledali čes prste, zdaj pa kolikor vem je meja 30 let in pika. Mogoče še velja izjema za serije pod 8000 primerkov..
Za mlajša vozila obstaja po novem status youngtimerja, ki nudi zelo podobne ugodnosti (popuste) kot status oldija, pridobijo ga lahko vozila starejša od 20 let, če so bol redka/ zanimiva/ z veliko prostornino motorja itd. Skratka ne zarjavela golf 3 z 1.4 motorjem ali bmw e36 316..
Pridobitev certifikata pa stane 300€, ne 60€ kot za oldija.

Meni na zavarovalnici še nikoli ni rekla, da moram pokazat, če je oldi vpisan tudi v prometni, niti ni spraševala, če imam še en normalno registriran avto. Včasih je bil to pogoj pri vseh zavarovalnicah razen pri triglavu, zdaj baje nikjer ne komplicirajo, če imaš samo oldija. Meni so priznali popust tudi na AO+, za kasko pa ni varjante. Ti pa teče bonifikacija, ampak jo lahko prestavljaš samo med oldtimerji :D

Homologiral oz. vpisal v prometno js nisem še nobenega, ker ne maram tistih stricev, ki stikajo po avtu in pametujejo. Kar pa sem si lastil avtov s statusom starodobnika (vpisom v prometni) pa tudi še nisem mel nikjer problema.

Smo pa v Sloveniji, državi, kjer se zakoni iz kraja v kraj MALO razlikujejo, zato imajo ljudje različne izkušnje s homologacijami in zavarovanji :D
Ježek
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 27 Dec 2014, 21:18
Kraj: Velenje


Vrni se na Splošna debata

cron