1991 318i Touring

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a kmetek » 14 Jan 2015, 00:26

Cliota sem tudi prvo zimo vozil po snegu, ker je bil edini avto. Ampak je Clio res kot nov kar se tiče pleha in zato ne bo pri meni več videl soli. Na srečo je res tako dober, da mu tista zima zdaj še po 2 letih ni pustila posledic in bo tako tudi ostalo. Tako lepo ohranjenih neobnovljenih lahko prešteješ na prste pri nas. Je pa bolj za tiščat ja, čeprav sem z njim v prvem letu tudi naredu blizu 30k km. Položaj je žalost, bom rešil z drugimi sedeži, ampak mislim da ne to zimo kot je bilo v planu.

Glede Touringa mi je vse jasno, če bi imel 1k€ viška bi si kupil enega Compacta za zimo, tole pa parkiral. Ampak gledam bolj na to, da ni glih nek biser, na zunaj ves nekaj obutan, na vsakem delu karoserija kakšna pika rje in itak je treba porihtat čist kompletnega, edino streha bi bla OK. Zato se ne sekiram toliko, se bom pa verjetno tolkel po glavi kasneje, ampak zaenkrat je to to, žal. Mi je pa vseeno bolj pomembno uživat vsak dan, kot šparat neko rjavino v garaži. Pa saj ni spet tako bogi, samo pač daleč od tvojega, da bi ga res pazil. Na srečo fotr obvlada švasarijo, en stric popravlja točo in drug je klepar pa tudi soliden ličar, tako da pomoči in zmanjšanja stroškev pri morebitni obnovi se sploh ne bojim. Ni to zadeva, ki bi me stala 2k€, verjetno še polovico tega ne, če govorimo o sanaciji vseh udrtin in rje :-bd
Je pa nekako v glavi, da se ga naredi res dobro in zaščiti do te mere, da se ga tudi vnaprej brez problema uporablja za vsak dan, torej tudi čez zimo, ker mi ni do kupovanja winter wagna vsako leto.

Avto mislim da je iz Belgije in če se ne motim 2006 uvožen v Slo. Kje se prek VIN številke to lahko zastonj preveri? Pa spisek opreme isto, da vidim kako je s klimo?

Švedska mi je must-do zadeva, najraje z avtom. Všeč mi je kultura in način razmišljanja. Če ne bi bil "tipičen" slovencelj, bi že zdavnaj spizdil gor živet, tako pa cincam in grem malo tipat teren. Spotoma pač naredim en trip, kateri sploh še ni okvirno začtran.

Ja, fantje so v zadnji ovinek kar dobro prileteli, tako da je po cilju kar konkreten klanec navzgor, da se zadeva ustavi. Na spodnji sliki je zadnji ovinek (kjer ćoban pase ovce) in pa ravnina v klanec po cilju, fascinantna zadeva, sem prehodil skoraj celo.


Slika

Slika


Vmes je še neko "skretanje", očitno sta bili 2 opciji proge, ker se en del premakne in proga potem zavije desno in navzgor, samo ni bilo časa vsega v detajle raziskovat.


Slika


Ma ja karavan mi je zakon, pa od nekdaj sem bolj za stare avte, tako da je tole kar dober kompromis, zato mi je tudi zakon za furat. Sem kar dolgo iskal, pa na koncu našel napihljivo posteljo 190x90cm in ko sem naštudiral sistem, imam v 20min vse iz prtljažnika zloženo spredaj in zadaj udobno posteljo, kjer 2 spita brez težav :D Želim si lahko edino kakšen € več, kakšen dan več dopusta in še koga dost usekanega, pa lahko zarad mene pol sveta prevozim, tega mislim da se ne bom nikoli naveičal.

Prilepim kasneje še kakšno fotko iz izleta, samo ne vem koliko je offtopic če ni avta gor? :-?
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a Matej » 14 Jan 2015, 00:37

kmetek napisal/-a:Prilepim kasneje še kakšno fotko iz izleta, samo ne vem koliko je offtopic če ni avta gor? :-?

Tvoja tema, tvoja pravila. B-) Če je zanimivo, ti samo lepi! :D
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a kmetek » 14 Jan 2015, 01:09

Ma ja, ampak en red in on-topic pa tudi more bit ;)

Evo, za tiste, ki radi gledate slikce :)

Po 9k km lastnistva

Slika


Ja, ker ni ko nov, sem si dal malo duska na starih gumah x_x

Slika


Standard v Bosni, ko je evropa dala sredstva po vojni, se je ogromno gradilo, ne pa tudi dokoncalo

Slika


Se malo bob steze, za obcutek o velikosti zadeve

Slika

Slika

Slika

Slika
*piksna ni moja


Most cez Neretvo in obljubljene slike windsurf plaze ter odlicnih soncnih zahodov

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Ena boljsih plaz kjer sem bil, na polotoku Peljesac

Slika

Slika

Slika


Ena noro lepa plaza, sicer FKK, ampak tolerirajo tudi kopalke :-bd

Slika


Split iz okolisckih hribov in avion, ki je ravno vzletel

Slika


Izliv Krke v Jadransko morje, pri kraju Skradin. Hudicevo mrzla voda in tako mocan tok, da komaj drzis tempo, da te ne odnese

Slika


Vcasih tudi klima in september ne pomagata proti vrocini, treba malo zluftat zadevo in mozgane

Slika


Bacinska jezera, zvecer super razgled iz zapuscenega in zarascenega hotela

Slika


Nedokoncani projekti tudi na jugu Dalmacije

Slika


Most Franja Tudzmana ponoci, levo na sliki sta dva policaja, ki ju je avto navdusil in sprasevala ce sem ga sam predelal v karavana :-??

Slika


Crna Gora in njena prelepa pokrajina, pa tudi precej zapuscenega je tam, razen delov kjer so lastniki Rusi in je vse tipi topi

Slika

Slika

Slika


Se ena zanimivost, okoli enega zaliva v Crni Gori sem rabil dobro uro in pol normalne voznje. Za nazaj se mi zvecer ni dalo vozit okol in sem sel na trajekt, ki povezuje ozino v zalivu. Trajekt vozi 7min in stane 4.5EU. Ampak nas je bilo gor samo 6 in nimam pojma kako se jim splaca vozit za 27EU, ker je verjetno pokuril toliko nafte ze samo da smo speljali :-?? Na sliki se sicer ne vidi, ampak tale kombi za mano je sele dobro cez polovico, torej je bila zesedenost nekje 1/10.

Slika


To je to od lanskih 5.500km, upam da jih bo letos vsaj se enkrat toliko na izletih :-bd
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a marc » 14 Jan 2015, 11:29

Hude slike. Že od nekdaj so me zanimali ti stari zapuščeni objekti in zgodbe v ozadju (skos spremljam tisto stran englishrussia.com :)) ). Enkrat bi mogoče res lahko kako turo na take 'pozabljene' lokacije naredili. Aja sem opazil, da imaš 60litrski tank v touringu...najs. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 14 Jan 2015, 15:37

kmetek napisal/-a:Ja, ker ni ko nov, sem si dal malo duska na starih gumah x_x

Slika


Oproščeno ker je ratala huda fotka :-bd bo treba res odpret temo forumaška lepota, kjer bodo tovrstne "stilske" slike kockic :x
Drugače pa so lepe tud ostale fotke in ql destinacije :-bd
marc napisal/-a: Enkrat bi mogoče res lahko kako turo na take 'pozabljene' lokacije naredili. :D

:-bd za!!
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a Urko » 15 Jan 2015, 00:02

Jap, taki tripi so vedno zakon. V bistvu sploh ni važno kam greš, važno je, da si lahko vzameš prosto in če znaš odpreti oči je povsod kaj zanimivega. Jaz imam sicer še iz časov, ko sem potoval z motorjem tako nastavljene možgane, da vedno iščem tako traso, da je čim več ovinkov, prelazov in zanimivih cest. Da ni bilo samo iz A v B po najkrajši poti, ampak da se je tudi dogajalo in iskalo idealno linijo. In ta navada tudi sedaj ne popusti, ko se namesto z motorjem potepamo s hišo na kolesih. In ko na pravi cesti padem not, moja posadka ni vedno navdušena nad mojim izvajanjem ampak jbg., fotr pač ne more iz svoje kože… :))

Zato sem ti tudi ponergal nad Švedsko. Evo, da do konca zasmetim temo in te še malo zakurim za Skandinavijo, bom nalimal dve fotki. Prva je iz Švedske, tipična regionalka s tremi pasovi, sredinska ograja enkrat eni smeri dovoljuje uporabo dveh pasov in drugič drugi. Omejitev je itak 80, radarjev kot gob po dežju, skratka dolgčas.:

Slika

Druga pa iz Norveške, prelaz Trollstigen:

Slika

Kje driver bolj uživa ni treba razlagat... Še ta info, da boš vedel pripravit finance… Za primerjavo s ČG trajekti niso 7 EUR ampak 20 – 30. In na zahodu Norveške, kjer je ogromno fjordov ponavadi cest okrog sploh ni, ker so fjordi dolgi lahko tudi po več 100 km in je trajekt edina možnost da prideš na drugo stran. In to včasih tudi 3x na dan. :-s In tu se res troši denar, ampak privarčuješ pa s tem, ko lahko spiš praktično kjer koli. In če se ne utaboriš ravno na kakšni zelenici sredi vasi, ti ne bo nihče težil. V glavnem Skandinavijo priporočam. :-bd
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a kmetek » 15 Jan 2015, 00:26

Mja, sej pravim da ni še okvirnega plana, važno da grem pogledat na Švedsko. Seveda se pa "spotoma" pogleda še kaj zanimivega, recimo kakšen tak lep prelaz, ki si ga nalimal. Mislim da največji problem bo najt še kakšnega sopotnika, da se mal ublaži stroške. Sicer en kolega je čist za, sam on bi šu z nekim novim dizlom, ker svoji E30 kao ne zaupa L-)

Ja rezervar je 62l, ampak je zgleda 10l rezerve. Ko se prižge lučka, gre noter nekje 52l. Ampak bitke nr. 2 z rezervarjem nisem dobil (rjav na spoju), tako da zdaj tankam po 30-35l na prazen tank. Spomladi menjam za novega, skupaj z mostom, LSD-jem in drugim razmerjem. Pa še auspuh bo prišu na vrsto. Do takrat pa je domet cca. 350km.

Ja kar se tiče kakšne ture ni problema, lani smo se neki dogovarjali za zapuščeno letališče Željava, pa pol nismo šli. Glih na meji iz HR v BiH če se ne motim, nekih 250km iz LJ.
Kej tazga, idej je miljon, sam cajt pa folk treba nabrat na kup pa gremo :-bd
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a Urko » 15 Jan 2015, 00:41

Evo to! \m/

Za Željavo/Bihač bi bil jaz takoj za. Moj fotr je bil tam pri vojakih in po moje bi šel zraven...

To se da spravit skozi v enem dnevu...? Upam, da ne pozabimo na to idejo spomladi. :-bd
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a kmetek » 15 Jan 2015, 00:47

Jest sm zadnje 2 leti mal obupal nad organizacijo srečanj in izletov, ker je folk neresen, tako da načeloma vprašam par ljudi in gre kdo zraven OK, če ne grem pač sam. Sem pa zmer za, če mi je ideja všeč in se pridružim komurkoli.
Vam dam še šanso, ker ste face, tko da lahko pričakujete kakšen izlet od mene :ymhug:
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 19 Jan 2015, 13:32

Urko napisal/-a:Evo to! \m/

Za Željavo/Bihač bi bil jaz takoj za...Upam, da ne pozabimo na to idejo spomladi. :-bd

Men je ta ideja tudi všeč, tako je to definitivno dober predlog za spomladansko turco :-bd
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron