1991 318i Touring

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a kmetek » 04 Feb 2015, 22:53

Nismo se glih razumeli...
Jaz hočem 100% orignal izgled, točno tako kot izgleda zdaj. Torej neke dost price/performance 13ke, ki še gredo pod original tapeto in visokotonce, katerih se ne vidi. Če ne pa raje dam 2 ali 3 sistemce spred, pa brez visokotoncev. Zadaj pa pač toliko, da je malo filinga za globino zvoka v avtu. Nisem zbirčen, tako da ojačevalci in debeli kabli odpadejo...
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a marc » 04 Feb 2015, 23:07

kmetek napisal/-a:Nismo se glih razumeli...
Jaz hočem 100% orignal izgled, točno tako kot izgleda zdaj. Torej neke dost price/performance 13ke, ki še gredo pod original tapeto in visokotonce, katerih se ne vidi. Če ne pa raje dam 2 ali 3 sistemce spred, pa brez visokotoncev. Zadaj pa pač toliko, da je malo filinga za globino zvoka v avtu. Nisem zbirčen, tako da ojačevalci in debeli kabli odpadejo...


Najboljše potem, da dobiš original blende visokotoncev ali pa komplet. Visokotonci morajo igrat v glavo drugače ni efekta. Večsistemski zvočniki spodaj bodo spet igrali v noge in bo verjetno boljše, da ostaneš pri navadnih, samo malo boljših mid-ih. 13k, ki še grejo pod tapeto je ogromno. Kot rečeno pazi, da ni hod zvočnika in ohišje preveliko in bo šlo. Podal sem ekstremen primer za audiofile v avtu, ki je za dobro avtoakustiko narest žal totalen fail.
Napeljavo za zvočnike imaš original? Zadaj so kabli pripravljeni?
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a kmetek » 05 Feb 2015, 00:59

Tako nekako ja, samo majhen upgrade serijske zadeve + zadaj dodatno. Itak zraven zvočnikov dobiš tudi kable, tako da bo vse do radia na novo napeljano ja. Original ohišje za visokotonce se dobi za v trkotnik pri ogledalu?
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a marc » 05 Feb 2015, 09:30

kmetek napisal/-a:Tako nekako ja, samo majhen upgrade serijske zadeve + zadaj dodatno. Itak zraven zvočnikov dobiš tudi kable, tako da bo vse do radia na novo napeljano ja. Original ohišje za visokotonce se dobi za v trkotnik pri ogledalu?


Original ohišje za visokotonce se dobi, ampak cena raste iz dneva v dan (50€+). Poglej na ebayu. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a Urko » 06 Feb 2015, 00:04

Zadaj so zvočniki v plastičnem ohišju in tam je že pripravljen prostor tudi za visokotonce. Ohišje je namreč isto tudi za bmw sound system iz seznama dodatne opreme, in visokotonci so del te opreme. Je pa vse skrito pod isto mrežico, ki pokriva standardni zvočnik in če jih boš lahko dal tja, boš b.p. ohranil originalni izgled.

Poglej si v ETK.

Antene na strehi nimaš?

... sem šel gledat slike, res je nimaš... jo je bilo treba dodatno naročit, vsaj jaz jo imam na spisku dodatne opreme.
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 06 Feb 2015, 13:48

Glede antene lahko narediš tako, kot sem naredil jaz. Kupil digitalno anteno, jo raztavil, čipovje dal na varno pred tresljaji in udarci. Samo anteno pa nalepil na zadnje steklo...
Slika
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a kmetek » 06 Feb 2015, 16:07

Urko, verjetno pridejo nosilcki posebej na tapeto, se jih ne zmontira na samo mrezico? Al kako je to misljeno?

Antene ni in jo bom dal nekam v armaturo ali v prtljaznik, definitivno nocem da je je videt ali delat luknje v strehi. Videz hocem da je tak kot zdaj, radio itak imam nek aftermarket Alpine z oranzno osvetlitvijo, katerega bom pac pustil, ceprav je ene 15 let premlad na videz. Ampak vsi vintage radii so bolj za avte iz '70 in zacetek '80, ne pasejo v E30.
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 06 Feb 2015, 16:39

kmetek napisal/-a:Urko, verjetno pridejo nosilcki posebej na tapeto, se jih ne zmontira na samo mrezico? Al kako je to misljeno?

Antene ni in jo bom dal nekam v armaturo ali v prtljaznik, definitivno nocem da je je videt ali delat luknje v strehi. Videz hocem da je tak kot zdaj, radio itak imam nek aftermarket Alpine z oranzno osvetlitvijo, katerega bom pac pustil, ceprav je ene 15 let premlad na videz. Ampak vsi vintage radii so bolj za avte iz '70 in zacetek '80, ne pasejo v E30.


Jaz sem jo imel v prtlažniku ampak je lovila tako zelo slabo, da sem potem bil primoran jo dat na tako mesto.
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a Urko » 06 Feb 2015, 21:01

kmetek napisal/-a:Urko, verjetno pridejo nosilcki posebej na tapeto, se jih ne zmontira na samo mrezico? Al kako je to misljeno?


Kakšni nosilčki? Mrežica je del bočne obloge prtljažnika in ni povezana z zvočnikom. Zvočnik je pritrjen v plastično škatlo, kjer je narejen prostor tudi za visokotonec. A nisi še nikoli podiral oblog v prtljažniku? Priporočam, da enkrat pogledaš kaj se skriva pod desno oblogo, ker tam je rja doma in loti se je preden ti pade dol cev za natakanje goriva. :D
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 1991 318i Touring

OdgovorNapisal/-a kmetek » 19 Feb 2015, 12:40

Še kar dela bp vsak dan ;)

V kratkem menjava motornega olja + filtra, olja v menjalniku, zračnega filtra in še kakšne malenkosti. Za silo sem pokrpal luknjo na izpuhu, doma je že drug katalizator (200 celični iz Clia RS 172, s 100k km), enkrat marca dobi komplet drug izpuh premera 60mm, da bo ready za IS swap in potencial za kaj naprej delat na motorju.

Ena fotka iz Svete gore nad NG od včeraj...

Slika
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron