1987 E30 318i (m10b20) "Zlatko"

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1987 E30 318i (m10b18) "Zlatko"

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 02 Jan 2015, 19:40

Lepo skrbiš za njega, športni sedeži so res dobri...Če ni skrivnost, kdo jih je obnavljal in koliko eurčkov je hotel za obnovo? Moji so sicer dobro ohranjeni, ampak taki modri bi odlično sedli v mojo modro karoserijo...Imaš kakšne plane glede motorja, ali bo ostal original?
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1987 E30 318i (m10b18) "Zlatko"

OdgovorNapisal/-a Urko » 02 Jan 2015, 22:52

Dober je tale Zlatko!

Kje si staknil tisto polico za na zadnjo havbo? Nisem še videl česa takega... X_X
Se pa lepo ujame z DTM izpuhom, to je pa res.

Mene tudi zanima kaj čaraš s sedeži? Modra drugače res ne paše na zlato. Je rjava notranjost kar vredu.

Ampak radio pa zmaga. =))

Kako to, da še nisi vgradil meglenk? Pri moji 320 je bila vsa inštalacija že pripravljena. Rabiš samo meglenke, stikalo na dva gumba in rele za v škatlo z varovalkami. Fertik. In potem od spredaj izgleda veliko bolj hudo. B-)

Slika
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 1987 E30 318i (m10b18) "Zlatko"

OdgovorNapisal/-a marc » 03 Jan 2015, 00:14

Urko napisal/-a:Kako to, da še nisi vgradil meglenk? Pri moji 320 je bila vsa inštalacija že pripravljena. Rabiš samo meglenke, stikalo na dva gumba in rele za v škatlo z varovalkami. Fertik. In potem od spredaj izgleda veliko bolj hudo. B-)


Mislim, da mu manjka eden od nosilcev meglenk. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 318i (m10b18) "Zlatko"

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 03 Jan 2015, 10:01

marc napisal/-a:Čakaj, kaj se je zgodilo s tistimi modrimi športnimi sedeži? :D Dobro napreduje projekt, z okusom in razen parih detajlov v OEM pridihu. Kot bi naši srbski kolegi rekli....too brate, samo cepaj fabriku! :))

Hvala, sedeži so šli za med, na bmw forumu ;) OEM pridih ki te je zmotil Mark, predvidevam, da so "nipelni" za lovljenje radiofrekvence :))
bozzicek napisal/-a:Lepo skrbiš za njega, športni sedeži so res dobri...Če ni skrivnost, kdo jih je obnavljal in koliko eurčkov je hotel za obnovo? Moji so sicer dobro ohranjeni, ampak taki modri bi odlično sedli v mojo modro karoserijo...Imaš kakšne plane glede motorja, ali bo ostal original?

Sedeže sem obnavljal sam, kolikor je bilo pač potrebno :)) (sesanje, brušenje alcantare, čiščenje z tornadorjem,še enkrat fino brušenje in impregnacija) drugače pa so morali bit preoblečeni kar vrsto let nazaj, tako da pojma nimam kdo je preoblačil,je bilo pa lepo narejeno...motor verjetno ostane ta, z nekaj dodelavami :ymdevil:
Urko napisal/-a:Dober je tale Zlatko!

Kje si staknil tisto polico za na zadnjo havbo? Nisem še videl česa takega... X_X
Se pa lepo ujame z DTM izpuhom, to je pa res.

Mene tudi zanima kaj čaraš s sedeži? Modra drugače res ne paše na zlato. Je rjava notranjost kar vredu.

Ampak radio pa zmaga. =))

Kako to, da še nisi vgradil meglenk? Pri moji 320 je bila vsa inštalacija že pripravljena. Rabiš samo meglenke, stikalo na dva gumba in rele za v škatlo z varovalkami. Fertik. In potem od spredaj izgleda veliko bolj hudo. B-)

Slika

"Polica" je od proizvajalca Kamei, (sicer verjetno poznaš) ki je v 80-ih imel kar nekaj dodatkov za e30, ne vem če ni celo obstajal celoten body kit, je pa res da pri nas še nisem videl drugega kot eyebrowse...no mene je to še bolj prepričalo da ga nabavim(odločal sem se med mteh1 in tem,ki imata za moje oko edina pravo linijo B-) )...
Sedeži si pa že sam ugotovil, da modra in zlato ne gre skupaj, pa voznikov je bil malo razmajan, tako da nisem videl smisla v preoblačenju...zato so šli naprej...
Radio ima aux izhod, prosim lepo =)) sem imel doma že bavaria CII, pa sem ga dal naprej, v želji da se zmontira Blaupunkt Hamburg, ki mi je vizuelno bolj sedel v armaturo, pa tud hud radio iz 80ih je, sam bojo v Črnučah toplo vodo iz dekodiranja pogruntal :-w si me ravno spomnil, da je že skrajni čas, da grem zaropotat..
Meglenke bojo upam, da enkrat letos :)) ko sem jih nabavljal nisem vedel, da je razlika med ppfl in pfl nosilci oz okvirji nosilcev, tako da imam doma ppfl :-? če ne bo za pameten denar pfl okvirjev nosilcev, bom pa te poskusil predelat...drugače je tudi pri meni predpriprava inštalacije že notri ;)
btw Urko kolk si znižal ti svojo 320ko in kako dimenzijo gum si imel na tej sliki ki si jo prilepil, ker je prvi lip kar nizko, ali le slika optično zavaja zaradi trave :)
marc napisal/-a:Mislim, da mu manjka eden od nosilcev meglenk. :D

tako nekako ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1987 E30 318i (m10b18) "Zlatko"

OdgovorNapisal/-a marc » 03 Jan 2015, 10:56

DulE30 napisal/-a:
marc napisal/-a:Čakaj, kaj se je zgodilo s tistimi modrimi športnimi sedeži? :D Dobro napreduje projekt, z okusom in razen parih detajlov v OEM pridihu. Kot bi naši srbski kolegi rekli....too brate, samo cepaj fabriku! :))

Hvala, sedeži so šli za med, na bmw forumu ;) OEM pridih ki te je zmotil Mark, predvidevam, da so "nipelni" za lovljenje radiofrekvence :))


Sem pozabil dat vejico. :D Moral bi napisat ''z okusom in v oem pridihu razen parih detajlov''. Tisti dtm izpuh mi gre res malenkost v nos hahah ampak naj bo. :D Radio je pa itak top. =))
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 318i (m10b18) "Zlatko"

OdgovorNapisal/-a Urko » 03 Jan 2015, 13:00

DulE30 napisal/-a:Urko kolk si znižal ti svojo 320ko in kako dimenzijo gum si imel na tej sliki ki si jo prilepil, ker je prvi lip kar nizko, ali le slika optično zavaja zaradi trave :)


Fedri so bili od H&R nekje -30 oz 40, se ne spomnim več. Pomoje ravno prav. Avto se je dokler so bili še sveži amortizerji (Monroe, menjal 2x na cca 180.000 km) peljal odlično. Gume na mojih Style 5 so pa VEDNO fabriških 205/55R15. Tu na fotki je pa trava že kar visoka, zato izgleda pribit na tla. :ymhug:

Še nekaj ti bom potečnaril. Glede na ultra hud zadnji spojler spredaj nekaj manjka. Jaz bi dal oriđinal PFL spojler, tak kot ga je imel npr. krt na cabriu. V črni barvi, da se avto spredaj/zadaj aerodinamično (in optično) uravnoteži. Sem ga iskal za mojo 320 v tistih časih, žal neuspešno.

Pa še to. A če daš sliko kosov z BMW etiketami potem so to OE deli (original eqipement). Roke od Mayle za e30 pa so OEM (...manufacturer).
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 1987 E30 318i (m10b18) "Zlatko"

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 03 Jan 2015, 14:47

marc napisal/-a:...Tisti dtm izpuh mi gre res malenkost v nos hahah ampak naj bo. :D Radio je pa itak top. =))

Nisi edini :D ampak :p men je bolš k oriđinal, pa še s spojlerjem sta tim :)) tako da se bo menjal šele, ko se bo celoten izpuh delal na novo ;)

Urko napisal/-a:Fedri so bili od H&R nekje -30 oz 40, se ne spomnim več. Pomoje ravno prav. Avto se je dokler so bili še sveži amortizerji (Monroe, menjal 2x na cca 180.000 km) peljal odlično. Gume na mojih Style 5 so pa VEDNO fabriških 205/55R15. Tu na fotki je pa trava že kar visoka, zato izgleda pribit na tla. :ymhug:

Se mi je zdelo da je trava pripomogla, nima veze dobr zgleda na tej fotki :-bd
Urko napisal/-a:Še nekaj ti bom potečnaril. Glede na ultra hud zadnji spojler spredaj nekaj manjka. Jaz bi dal oriđinal PFL spojler, tak kot ga je imel npr. krt na cabriu. V črni barvi, da se avto spredaj/zadaj aerodinamično (in optično) uravnoteži. Sem ga iskal za mojo 320 v tistih časih, žal neuspešno.

To si pa z okusom potečnaril B-) already done that :-bd bi se moralo videt na eni od uvodnih slik...bom pa v naslednjem postu tudi to dokumentiral ;)
Urko napisal/-a:Pa še to. A če daš sliko kosov z BMW etiketami potem so to OE deli (original eqipement). Roke od Mayle za e30 pa so OEM (...manufacturer).

Popravljeno,hvala :)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1987 E30 318i (m10b18) "Zlatko"

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 03 Jan 2015, 19:08

No pa nadaljujmo,kjer se je zadnjič ustavilo..
Prvotno predvideni amortizerji(predvideni so bili tudi fedri)
Slika
Do vgradnje žal ni prišlo zaradi nesposobnosti uvoznika. Plačal sem predračun za Koni sport short kit(vzmeti in amortizerji)
za vzmetne noge 45mm, prišli pa so le amortizerji za 51mm vzmetne... ob reklamaciji so mi povedali, da to kar jaz želim sploh ni več dobavljivo 8-| wtf?? Da ne govorim o raznih vmesnih kolobocijah ~x(
Na tujih forumih sem zasledil, da so z naslednjo zadevo, kar zadovoljni, tako da sem se tud sam odločil za nakup:
Low tec -60/35
Slika
Sledil je izlet proti morju, vmes pa je nastala tale fotografija, kjer se vidi nova višina :)
Slika

Letošnje poletje, oz. sedaj že lansko :D je bilo precej klavrno in ob hujših nalivih se je v prtljažnem prostoru začela nabirati voda :-s
Krivec; tesnilo zadnjih luči
Slika
očiščeno:
Slika
sicer je dejanski krivec za udor vode na drugi strani, kjer še ni popravljano z silikonom 8-| zamenjala pa sta se seveda oba
Slika

26.7.2014 "black saturday" za zlatka v mojem lastništvu :(
začelo se je obetavno v družbi klasikov
Slika
Slika
Nato pa...prvelika količina testosterona in radlerja :)) in premalo pameti... #-o ~x( :((
Slika
Če že ni blo pameti, je bilo vsaj toliko sreče, da ni bil noben vitalen del poškodovan #:-s tako da sem se lahko vsaj normalno pripeljal domov.
Sledilo je zbiranje kosov...prvi je prišel domov tale;
Slika
ki je bil že precej časa na wish listi, a sem upal, da ga najdem kje ceneje, kot to narekuje ebay, no sedaj sem bil nekako prisiljen, saj se je pričelo mudit z nakupom.
Po nekaj tednih oz. kakem mesecu(vmes je bil še dopust na morju, kjer seveda tudi nisem imel miru, in sem medtem ko so moje dame po Trstu shopingirale,sam stikal za odpadi in deli, seveda nisem dobil nič pametnega...) sta zadevo v roke dobila klepar in ličar, zmotirali pa so se še 2cm distančniki, da so feltne sedle lepo na rob B-) in eyebrowsi od Kameia
Rezultat
Slika
Vmes pa sem za roj. dan dobil od kolega še magnet na zadnji sliki :)) ...pokora mora bit, v končni fazi je tud on kot kopilot utrpel stres :))
Ob okrogli cifri pa me je moja draga zelo lepo presenetila :ymhug: :ymhug:
Slika
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1987 E30 318i (m10b18) "Zlatko"

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 03 Jan 2015, 22:32

Nimaš kej, tud nesreča se zgodi. Važn, da si jo izkoristil kot priliko za upgrade in da je Zlatko spet v dobri formi. :)

Torta pa upam, da je bla tud dobra tok, kot je izvirna. :)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 318i (m10b18) "Zlatko"

OdgovorNapisal/-a Matej » 04 Jan 2015, 11:47

DulE30 napisal/-a:Vmes pa sem za roj. dan dobil od kolega še magnet na zadnji sliki :)) ...pokora mora bit, v končni fazi je tud on kot kopilot utrpel stres :))

Mislim, da nimam nobenih posledic, ampak nalepko si si pa vseeno zaslužil. :D

Hoonigan napisal/-a:Torta pa upam, da je bla tud dobra tok, kot je izvirna. :)

Torta je bila zelo okusna. B-)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron