1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 17 Nov 2014, 10:51

Matej napisal/-a:Takole, avto je pripravljen na zimo. Nataknjene 185 14ke, preverjene tekočine in podvozje, ki je na srečo brezhibno...
V glavnem, čakamo na prvi sneg. B-)

:-o ne,ne ne sme bit še snega pa soli na cesti, mora bit še kaka panoramska da se sezona uradno zaključi :D
Tista jagoda od dedija pa babi je bla pa res lepa, verjetno bi bla potencialen kandidat za s50 projekt \m/ \m/
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

OdgovorNapisal/-a Matej » 17 Nov 2014, 16:40

DulE30 napisal/-a: :-o ne,ne ne sme bit še snega pa soli na cesti, mora bit še kaka panoramska da se sezona uradno zaključi :D
Tista jagoda od dedija pa babi je bla pa res lepa, verjetno bi bla potencialen kandidat za s50 projekt \m/ \m/


Ja novembra naj še ne bi bilo snega, tako da če imajo vaši avti še dovoljene izhode iz toplih garaž, se seveda lahko kam zapeljemo. :D

Hehe jagoda že zaradi (pre)občutljive jagodne barve odpade. Tale je bila že takrat bolj kot ena zbledela redkvica. :p
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

OdgovorNapisal/-a lancer » 17 Nov 2014, 17:23

Naj ti raketa še dolgo služi svojemu namenu :D Glede na to koliko časa imaš avto, se ti ga splača porihtati in vozit še naprej.

Se pa strinjam da se organizira še kakšno panoramsko letos :-bd Če bo le vreme. :)
Uporabniški avatar
lancer
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 31 Okt 2014, 22:40

Re: 1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

OdgovorNapisal/-a Matej » 18 Nov 2014, 22:44

Matej napisal/-a:Tako mi je zelo kmalu prirasel k srcu. Ker obožujem vožnjo po ovinkih pa sem hitro začel razmišljati, kaj moram narediti, da bi bil lahko z avtom še hitrejši.........


Torej, želel sem biti hitrejši, hkrati pa se znebiti ogromnega razmaka med gumo in blatnikom spredaj. Izkazalo se je, da ima stric doma m-technic vzmeti za e30. Z malo prepričevanja mi jih je podaril in zmontiral. :D To je bilo v začetku 2008.

Avto je izgledal takole:

Slika

Potem se je bilo treba počasi znebiti še 14k, tako da sem poleti 2010 kupil 15col style 5. Sicer na 10 let starih gumah, ampak v suhem so držale kar solidno.

Slika

Pozimi sem nato za 50€ kupil še ene 15col, ne preveč lepe, ampak velik plus je bil et15. Na njih sem spomladi 2011 nataknil nove gume.

Slika

Slika

Avto se je peljal dosti bolje, ampak problem so bili serijski amortizerji, ki niso sledili tršim vzmetem. Nato sem dal proti koncu 2011 obnoviti in stršati amortizerje, kar se je izkazalo za super potezo, razlika je bila ogromna. Avto se je bistveno manj nagibal in pridobil na gripu.

S podvozjem sem bil zadovoljen, glede na to, da sem vzel bridgestone turanzo (pač touring guma), pa je ob vročem vremenu ali preganjanju po ovinkih hitro začelo drseti. Nisem se preveč sekiral, na račun tega sem dejansko še bolje spoznal avto in se naučil peljati na meji. Je pa velik plus te gume oprijem v hladnejšem in/ali mokrem vremenu.

Spomladi 2013 pa sem kupil 16col feltne in federal rs-r 205-45. Feltne so relativno grde, ampak sem jih nekako "rešil" z barvanjem na belo. V osnovi je bil ta komplet na e30ki z m50b25, ki sem jo imel od 2012-2014. Kakorkoli, seveda sem moral sprobati to »semi-slick« gumo najprej na avtu, ki sem ga navajen. No, razlika v primerjavi s turanzo je zelo velika. Guma je narejena, da avto zalima na cesto. B-)

Slika

Ker sem dirkalca prodal, se je komplet letos poleti za stalno preselil na 316ko. Od takrat sem naredil kar nekaj km po različnih cestah in vremenskih razmerah. Bal sem se, da bo po mokrem slab oprijem. No, dejansko ima guma v mokrem super oprijem, tudi zdrsuje zelo predvidljivo in postopoma. Edina težava je stoječa voda. Če je luža malo večja zna avto kar lepo zaplavati. Dokler je pa cesta samo mokra, se da pa še vedno peljati precej hitro. Če bi se odločal še enkrat, bi verjetno vzel enake oz. podobne gume. :-bd
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 18 Nov 2014, 23:12

Tvoja raketa je z m-teh fedri konkretno počepnila B-) mit pravi da naj bi 2-3 cm :-? V tvojem primeru bi rekel, da je šel bližje tlom vsaj 3-4cm B-)
Za federalke, pa pomoje lahko rečemo da je to-to za ta dnar :D
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

OdgovorNapisal/-a Matej » 18 Nov 2014, 23:42

DulE30 napisal/-a:Tvoja raketa je z m-teh fedri konkretno počepnila B-) mit pravi da naj bi 2-3 cm :-? V tvojem primeru bi rekel, da je šel bližje tlom vsaj 3-4cm B-)

Ma saj še zdaj nisem 100%, da so "m" fedri. Lahko, da so tudi kaj drugega, ampak kolikor jaz vem, naj bi nekdo naročil tak avto pa potem ugotovil, da so njemu pretrdi in zamenjal na klasične. Meni bi sicer ustrezal še nekoliko trši setup, ampak je tudi ta zadovoljiv. Dobra stvar je predvsem to, da vožnja po slabih cestah še ni preveč kruta. :)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

OdgovorNapisal/-a Matej » 28 Nov 2014, 18:18

Opisal bom še ostale "predelave" oz. posege, ki jih je doživela raketa: :)

Sem že skoraj pozabil, ampak včasih sem imel vlečno kljuko. :D V osnovi uporabna zadeva, ampak meni je lepše brez pa še rabim je ne, zato sem jo odstranil. Smo pa pri nas celo dvakrat povlekli brako prikolico do morja in nazaj, tako da čisto neizkoriščena ni bila. :D

Ena redkih stvari, ki mi je bolj všeč na novejših serijah, so pozicijske luči na mestu dolgih luči. Ker tega e30 nima, smo naredili sami. B-) Zvezano je tako, da sveti na obeh stopnjah stikala za luči:

Slika

Slika

Poleg tega sem avtu privoščil tudi obe novi bmw znački, malo debelejšo izhodno cev na zadnjem loncu ter prestavno ročico od e90 (original se je strgala). Slednje sem dal v avto, ker je bilo edino pri roki, ki je pasalo gor. Obdržal sem jo zato, ker se prestavlja dosti bolj natančno, hkrati pa se mi vizualno sploh ne zdi tako napačno. :D

Na mestu antene imam čep, da je luknja zaprta. Anteno so mi namreč ukradli, ampak druge nisem iskal, ker radio redko poslušam, izgled je pa tudi kul. :)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 29 Nov 2014, 22:11

Tale dodelava dnevnih luči mi je prav ql B-)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

OdgovorNapisal/-a Matej » 30 Nov 2014, 00:11

DulE30 napisal/-a:Tale dodelava dnevnih luči mi je prav ql B-)

Hvala. ;) So pa v praksi bolj nočne, kot dnevne. :p

Ker pa je treba slediti modi in se bližajo prazniki ter čas audija in okraskov, sedaj resno razmišljam o takšnih: =p~

Slika
:)) :p
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1989 E30 316i Delphin Metallic a.k.a »raketa« :)

OdgovorNapisal/-a marc » 30 Nov 2014, 00:14

Uporabnik 'master yoda' bi rekel....ne seri :)) haha . Tisto s pozicijskimi mi je pa kar všeč. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron