1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 01 Dec 2014, 00:32

Hoonigan napisal/-a:Hvala! :-bd Križce bom vrgel dol, čeprav me niti ne motijo več. Veliko bolj me motijo svetlo modro pobarvani bobni in čeljusti spredaj. Sploh bobni, ker na čeljustih se barve skoraj več ne vidi. Ampak to bom enostavno zrihtal s črnim sprejem. :)
Pri teh kantah, ki imajo za sabo toliko let, si lahko siguren, da bo vedno kakšna malenkost za zrihtat, so pa zelo hvaležne v smislu, da tudi, ko nekaj ne dela, je avto v veliki večini primerov še vedno normalno oz. vsaj pogojno vozen.
Mehanik takega avta se ti daleč najbolj splača biti sam. Po izobrazbi sem daleč od mehanika, vse kar sem se naučil, sem se naučil sam, kjer pa zmanjka znanja, pa raziskujem, gledam in se učim, dokler mi ne kapne, ali pa prosim za pomoč.


Ja, vedno je nekaj, ampak je pa vsaj zanimivo. :D Tudi iz tega vidika so mi e30ke vedno bolj všeč, čeprav sem sam tudi daleč od mehanika (šušlja se tudi, da imam "dve levi" :p ). Pa tudi deli so razmeroma poceni, čeprav jih je vse manj.

Probne tablice so pa še od prejšnjega lastnika, potekle so že aprila 2013. :D

Važno da so atraktivne in kot nove :D
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 02 Dec 2014, 00:19

Jack747 napisal/-a:Ja, vedno je nekaj, ampak je pa vsaj zanimivo. :D

Če ni nč za delat, je dolgčas. Jaz imam še par stvari za zrihtat, ampak ker avto dela, že razmišljam samo o upgrade-ih. :))

Včeraj na testni vožnji avto niti hladen ni trokiral, ampak bom vseeno zamenjal kable in kapo. Pri postavljanjih počez mi je manjkala špera, pri enem driftu, ko sem se že skoraj vrtel, pa sem začel pogrešat servo. :D Ampak to so glede na zastavljen budget tega projekta relativno visoke investicije. Pa po eni strani ma svoj čar, da greš driftat brez serva, kao challenge accepted. B-)
Če bom prodal kakšne kose (viewtopic.php?f=23&t=42), bom hitro začel nabavljat bonbončke, drugač pa bom najprej porihtal mehanske napake in bo treba na predelave še čakat... :ymdaydream:
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 02 Dec 2014, 07:54

Zakaj pa noces MT1 volana imet notri? Čisto tako iz firbca me zanima, ker je meni osebno to eden najlepših volanov. Aja, pa še eno butasto vprašanje.. Poraba? :D Pa če mi lahko zaupaš koliko te je prišla registracija in zavarovanje in vse takse skupaj, da dobim neko realno predstavo o avtu.. Ali še vedno vozis na preizkušnjah? Drugače pa ti super uspeva, si mi za vzgled :D

Hvala vnaprej!
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 02 Dec 2014, 09:54

Jack747 napisal/-a:Zakaj pa noces MT1 volana imet notri? Čisto tako iz firbca me zanima, ker je meni osebno to eden najlepših volanov. Aja, pa še eno butasto vprašanje.. Poraba? :D Pa če mi lahko zaupaš koliko te je prišla registracija in zavarovanje in vse takse skupaj, da dobim neko realno predstavo o avtu.. Ali še vedno vozis na preizkušnjah? Drugače pa ti super uspeva, si mi za vzgled :D

Hvala vnaprej!

Seveda bi mel MT1, ampak trenutno mam 3 volane za E30 in bi rad kakšnega prodal (prioriteto majo špera, podvozje, recaroti, strut bar, servo itd.). Druga 2 volana sta navadna 4-kraka, ki jih (skoraj da) ne moreš prodat, zato bom prodal MT1 in vgradil drugega 4-krakega, ki ima usnje res kot novo in bo čisto ok. Če ne, bom pa nabavil Momo dirkalni volan od kolega. :ymdevil:

Glede porabe ne vem, sploh še nisem tankal tega avta, registriran in zavarovan pa tud še ni.
Ma mogoče kdo kakšno dobro vezo za zavarovanje E30, prejšnji lastnik je govoril, da nudi par zavarovalnic velik popust na starost vozila (ni pa znal povedati, katere)?
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 02 Dec 2014, 14:40

Hvala vseeno za odgovor! No, sej tudi 4-kraki je seksi, če je lepo ohranjen :D Aja, pa koliko cca. znese skupni strošek, da bi si vgradil servo? Kako je pa z youngtimer certifikacijo? More bit verjetno vse tipi-topi porihtano v nulo, da dobiš licenco, ali so kje prav določeni pogoji? Aja, pa kako je potem z registracijo in zavarovanjem ter cestnino old/young timerjev? Pride to dosti bolj poceni, ali je za 1.6 75km mašino bolj zanemarljiva razlika? Sori, ker toliko sprašujem.. sem bolj nov v teh e30 vodah. :ymblushing: Dankeschön :D
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 02 Dec 2014, 15:59

Jack747 napisal/-a:Aja, pa koliko cca. znese skupni strošek, da bi si vgradil servo? Kako je pa z youngtimer certifikacijo? More bit verjetno vse tipi-topi porihtano v nulo, da dobiš licenco, ali so kje prav določeni pogoji? Aja, pa kako je potem z registracijo in zavarovanjem ter cestnino old/young timerjev? Pride to dosti bolj poceni, ali je za 1.6 75km mašino bolj zanemarljiva razlika? Sori, ker toliko sprašujem.. sem bolj nov v teh e30 vodah. :ymblushing: Dankeschön :D

Strošek je odvisen od cene, ki jo plačaš za potrebne dele. Npr. @marc ponuja za 200€ vse dele in vgradnjo.
Včasih so imeli youngtimerji 90% popusta na zavarovanje, oldtimerji pa enako plus 90% popusta na cestnino. Če to še vedno velja, ne vem, ker se je zakonodaja vmes spreminjala (ko so tudi dvignili starostno mejo za oldtimerja s 25 na 30 let).
Se bom moral malo pozanimat preden registriram winterwagen... :)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a schik » 02 Dec 2014, 16:10

Tako je, tisti kateri so bili starodobniki prej, so ostali, drugače pa nova meja je 30 let brez izjem. Govorim za vpis starodobnik v prometno, ker to je tudi edini pogoj da imaš popust na cestnino 80% (90% je pa popust na zavarovanje). Pogoj je tudi da je avto brez predelav. Nič ne sme biti v homologacijskem kartončku, se pravi niti feltn, niti kljuke niti nič. Dejansko če želiš recimo druge feltne ali celo predelavo na plin in se vozit kot starodobnik moraš imet "na črno".
Če ti zadostuje popust pri zavarovanju so malo bolj mili pogoji. Tam ponavadi zadostuje samo certifikat. Najbolj da vprašaš na zavarovalnici. Včasih ne rabijo nič, se mi zdi da je to zaenkrat še bolj tako.
schik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 24 Nov 2014, 14:08

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 02 Dec 2014, 17:04

schik napisal/-a:Tako je, tisti kateri so bili starodobniki prej, so ostali, drugače pa nova meja je 30 let brez izjem. Govorim za vpis starodobnik v prometno, ker to je tudi edini pogoj da imaš popust na cestnino 80% (90% je pa popust na zavarovanje). Pogoj je tudi da je avto brez predelav. Nič ne sme biti v homologacijskem kartončku, se pravi niti feltn, niti kljuke niti nič. Dejansko če želiš recimo druge feltne ali celo predelavo na plin in se vozit kot starodobnik moraš imet "na črno".
Če ti zadostuje popust pri zavarovanju so malo bolj mili pogoji. Tam ponavadi zadostuje samo certifikat. Najbolj da vprašaš na zavarovalnici. Včasih ne rabijo nič, se mi zdi da je to zaenkrat še bolj tako.

Aha, se pravi sploh ni več izjem, kot so bili youngtimerji? Hvala za informacije!
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a m42 » 02 Dec 2014, 19:15

Zavarovanje pri triglavu brez kakrsnih koli bonusev te pride okoli 300 eur. Pa se vsak agent ti bo dal vsaj nekaj popusta, ce ti ga ne da, ti jaz zrihtam svojega agenta ki ti ze v startu da vsaj 20% do 25% popusta, ce ne vec.
Cestna taksa znasa 96 eur na leto. In to je to. Ce se malo znajdes pri zavarovanju lahko 316-ko vozis celo leto za 250 eur, brez certifikata za starodobnika. Poceni, ce vprasas mene.
Ampak kolikor denarja bos prihranil tukaj, bos kasnese zapravil na bencinski. Poraba pri fergazerju je katastrofa. 75 konjev je zejnih kot da jih je 200. Brez pretiravanja. Seveda je odvisna od nastavitev samega fergazerja in od stila voznje. Pri moji povprecni voznji to pomeni okoli 10 l/100km. Ce ga tiscim 15 in vec. Ne bom trdil da se ga ne bi dalo vozit bolj varcno, ampak meni to ne uspeva. Kljub vsemu temu trdim da je to eden boljsih motorjev sploh.
m42
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 19 Nov 2014, 15:24

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 02 Dec 2014, 19:20

m42 napisal/-a:Zavarovanje pri triglavu brez kakrsnih koli bonusev te pride okoli 300 eur. Pa se vsak agent ti bo dal vsaj nekaj popusta, ce ti ga ne da, ti jaz zrihtam svojega agenta ki ti ze v startu da vsaj 20% do 25% popusta, ce ne vec.
Cestna taksa znasa 96 eur na leto. In to je to. Ce se malo znajdes pri zavarovanju lahko 316-ko vozis celo leto za 250 eur, brez certifikata za starodobnika. Poceni, ce vprasas mene.
Ampak kolikor denarja bos prihranil tukaj, bos kasnese zapravil na bencinski. Poraba pri fergazerju je katastrofa. 75 konjev je zejnih kot da jih je 200. Brez pretiravanja. Seveda je odvisna od nastavitev samega fergazerja in od stila voznje. Pri moji povprecni voznji to pomeni okoli 10 l/100km. Ce ga tiscim 15 in vec. Ne bom trdil da se ga ne bi dalo vozit bolj varcno, ampak meni to ne uspeva. Kljub vsemu temu trdim da je to eden boljsih motorjev sploh.


Hvala za tale odgovor, točno to kar sem pričakoval! :-bd Se pravi 10l/100km mestne vožnje verjetno, ne?
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov