1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a marc » 28 Nov 2014, 00:31

Hoonigan napisal/-a:
marc napisal/-a:Bela 4vratna predvidevam? :D e30 za po snegu je fajn ja...ah kje so ti cajti :(( Kar se tiče predelav bom pa z veseljem spremljal! :-bd Reči kolegu, da naj pride še on svoj projektil predstavit. Drugo leto pa upam, da oba prideta na kako panoramsko. :D

Ja, ja, sigurno dobro poznan avto v vaših krogih. :D
Pride kolega na forum, drugo leto pa tudi sigurno prideva na kakšno panoramsko. B-)

Od predelav je najprej na vrsti špera, potem pa malo dodatne prizemljitve, kakšni recaroti... Servo bom še videl, če bom pogrešal, swap pa je bolj dolgoročen projekt, čez zimo bo še M10 garal. :)


Dobri plani, če boš potreboval špero + servo i can hook you up. :D Ma sj za po snegu je že m10b16 vrh glave hehe. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 28 Nov 2014, 11:11

marc napisal/-a:Dobri plani, če boš potreboval špero + servo i can hook you up. :D Ma sj za po snegu je že m10b16 vrh glave hehe. :D

Thx, bom mel v mislih. :) Za po snegu res ne rabiš cele štale konjev, problem bo v ''normalnih'' razmerah, ker sem (malo) razvajen s konjažo in navorom dailyja. :D
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Matej » 28 Nov 2014, 15:24

marc napisal/-a:Bela 4vratna predvidevam? :D

PiLLLe? :)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a marc » 28 Nov 2014, 15:25

Matej napisal/-a:
marc napisal/-a:Bela 4vratna predvidevam? :D

PiLLLe? :)


:-bd
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 28 Nov 2014, 22:35

Danes sva s prijateljem nadaljevala projekt od včeraj. Vmes je obljubil, da bo v kratkem registriran tukaj in njegov avto predstavljen. ;)

LPR Brakes cilinder sklopke in ATE DOT4 zavorna tekočina v družbi starega cilindra, ki je bil pomoje vgrajen rabljen (na njem piše BMW 316). Čisto usput, novi cilinder je vsaj pol lažji od starega. Weight reduction :-bd :D
Slika

Safety first a.k.a. raje feltna kot glava :)
Slika

Balkanski pristop #1 - prav je prišel dežnik, ki sem ga dobil z avtom...
Slika

...mi pa ni čisto jasno, kaj je z njim počel prejšnji lastnik :))
Slika

Z odzračevanjem sva se malo matrala, ker je cev iz posodice za dolivanje zavorne tekočine speljana relativno visoko in nisva takoj ugotovila, da že po parih pritiskih na sklopko spet vleče zrak. Balkanski pristop #2 je na koncu rešil stvar. Velika zahvala prijatelju, ki je realno opravil večino dela.

Potem je bil čas za preizkus. B-) Po dobrem mesecu je E30 končno spet zadihala svež zrak in videla dnevno svetlobo.
No, dnevne svetlobe seveda ni videla, ker je bila že tema, ampak lahko bi jo. :))

Zakaj sveti lučka za meglenke, nimam pojma, ker jih avto sploh nima. :D
Slika

Slika

Slika

Slika

Med vožnjo sva ugotovila, da je treba še nastavit uro na števcu :D in da dokler avto ni segret vsaj do prve črtice, kar močno trokira ob močnejšem pospeševanju. Verjetno problem vžigalnih kablov (rekel prejšnji lastnik, da so za zamenjat) in razdelilne kape. Tako da stay tuned, to be continued...
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 29 Nov 2014, 22:31

Pa je končno padel krst :D...amortizerček prve havbe ti na podutiku nardijo pri firmi vorte za cca 12eur(cena 2leti nazaj),potrebuješ le starega za vzorec...z odzračevanjem , bi pa tud js,skor toplo vodo izumil :))
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a marc » 29 Nov 2014, 22:59

Looking good. :D Marela je obvezna oprema ja :)) Je pa ta res malo sumljiva =)) . Še en falus e30ke, amortizerček pokrova motorja. Si mi dal idejo za spisat še kak spis o pogostih felerjih... :D

Kar se tiče meglenk, zadaj je vsaj na levi strani serijsko. Lahko, da ti je žarnica pregorela in ti zato ne sveti. Na števcu namreč sveti lučka za zadnjo meglenko, tako, da poglej če imaš stikalo slučajno vklopljeno (enojni gumb zravn stikala za vklop luči :D). Čestitke za uspešen krst! B-)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 30 Nov 2014, 23:48

Super projekt! Sem tudi sam opazil tole škatlco na avtonetu, ko sem malo firbcal za E30kami in prvo kar mi je padlo v oči, so bili ti križci na lučeh. To bi taprvo šlo dol, če bi bil moj.. Ampak vsak ima svoj okus, temu ne morem oporekati! Priznam, nimam E30, ampak po takih temah in taki široki paleti voznikov in mehanikov tehle trojkic me vedno bolj mika, da si eno omislim. Nisem pa siguren, če bo tak avto primeren zame kot daily driver.. Po forumaških predstavitvah sodeč, je vsekakor vedno pestro z E30kami! Še naprej tako lepo rihtaj, vsa čast! :ymapplause:

p.s. še probne tablice si hude dobil :D
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a lancer » 01 Dec 2014, 00:10

Lepo da ti je ratalo spravit avto na cesto, ravno pred prvim snegom :D
Uporabniški avatar
lancer
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 31 Okt 2014, 22:40

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 01 Dec 2014, 00:24

DulE30 napisal/-a:Pa je končno padel krst :D...amortizerček prve havbe ti na podutiku nardijo pri firmi vorte za cca 12eur(cena 2leti nazaj),potrebuješ le starega za vzorec...z odzračevanjem , bi pa tud js,skor toplo vodo izumil :))

Ja, končno. :D Hvala za info, bom pomoje investiral, ker če še enkrat pade havba name, jo bom kastriral s fleksarco. :))


marc napisal/-a:Looking good. :D Marela je obvezna oprema ja :)) Je pa ta res malo sumljiva =)) . Še en falus e30ke, amortizerček pokrova motorja. Si mi dal idejo za spisat še kak spis o pogostih felerjih... :D

Kar se tiče meglenk, zadaj je vsaj na levi strani serijsko. Lahko, da ti je žarnica pregorela in ti zato ne sveti. Na števcu namreč sveti lučka za zadnjo meglenko, tako, da poglej če imaš stikalo slučajno vklopljeno (enojni gumb zravn stikala za vklop luči :D). Čestitke za uspešen krst! B-)

Thx. :) Danes sem bil na poti mimo garaže in sem šel E30ki predstavit dež, da jo vsaj malo spere, preden mi jo rata konkretno oprat. Istočasno je bla to prilika za moj prvi drift brez serva. :ar! Avto in jaz sva uspešno prestala iniciacijo, od zdej pa se bova dežju zaenkrat mal izogibala, ker sem zadnjič vzel ven gumijast tepih in je spodaj mokro, da se vidi že čez tepih. Treba ga bo konkretno posušit.

Lučka za meglenke mi gori samo, ko je stikalo za luči skrajno ven (gorijo vse luči). To sem ugotovil danes med testno vožnjo, nisem pa potem nč naprej ugotavljal...
Druga lučka, ki mi gori (če gledamo na sliki zgori), je pa najbrž za pakne od ročne?

Jack747 napisal/-a:Super projekt! Sem tudi sam opazil tole škatlco na avtonetu, ko sem malo firbcal za E30kami in prvo kar mi je padlo v oči, so bili ti križci na lučeh. To bi taprvo šlo dol, če bi bil moj.. Ampak vsak ima svoj okus, temu ne morem oporekati! Priznam, nimam E30, ampak po takih temah in taki široki paleti voznikov in mehanikov tehle trojkic me vedno bolj mika, da si eno omislim. Nisem pa siguren, če bo tak avto primeren zame kot daily driver.. Po forumaških predstavitvah sodeč, je vsekakor vedno pestro z E30kami! Še naprej tako lepo rihtaj, vsa čast! :ymapplause:

p.s. še probne tablice si hude dobil :D

Hvala! :-bd Križce bom vrgel dol, čeprav me niti ne motijo več. Veliko bolj me motijo svetlo modro pobarvani bobni in čeljusti spredaj. Sploh bobni, na čeljustih se barve skoraj več ne vidi. Ampak to bom enostavno zrihtal s črnim sprejem. :)
Pri teh kantah, ki imajo za sabo toliko let, si lahko siguren, da bo vedno kakšna malenkost za zrihtat, so pa zelo hvaležne v smislu, da tudi, ko nekaj ne dela, je avto v veliki večini primerov še vedno normalno oz. vsaj pogojno vozen.
Mehanik takega avta se ti daleč najbolj splača biti sam. Po izobrazbi sem daleč od mehanika, vse kar sem se naučil, sem se naučil sam, kjer pa zmanjka znanja, pa raziskujem, gledam in se učim, dokler mi ne kapne, ali pa prosim za pomoč.
Probne tablice so pa še od prejšnjega lastnika, potekle so že aprila 2013. :D


lancer napisal/-a:Lepo da ti je ratalo spravit avto na cesto, ravno pred prvim snegom :D

:-bd
Za normalno uporabo moram nujno rešit še situacijo z bremzami, zamenjat vžigalne kable in razdelilno kapo, nabavit zimake in sanirat nabiranje vode, tko da dela je še dost do prvega snega. :D


Še dve sveži od dans...

Slika

Slika
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron