1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 14 Nov 2014, 19:06

marc napisal/-a:
Hoonigan napisal/-a:
marc napisal/-a:Hehe, tisto se bo že zrihtalo, če je tako velika poplava kot praviš verjetno ne bo problem locirat krivca. Bolj so problematične drobne kapljice. :D
Za servo pa imava z lancerjem komplet za vgradnjo skupaj s samo vgradnjo, če te bo zanimalo (e36 letev z manj obrati, e30 servo pumpa in cevi, posodica in kardanček), ena špera typ 168 za e30 bo pa tudi kmalu na voljo. :-bd

Za vodo res ne bi smel bit problem, ja.
Super, servo in špera bosta pomoje prva na vrsti upgrade-ov. Imata tudi kakšno zadnjo premo od E36 compacta oz. druge komponente, da se rešim glasbenih instrumentov za ustavljanje? :D


Zadnje preme zaenkrat ni, če se pa kaj pojavi ti pa javim. :D Misliš potem predelati vse skupaj na 5 vijakov?

Trenutno bi raje obdržal 4x100, ampak če grem na premo od compacta, bi bilo najbolj enostavno iti na 5 vijakov. Bom še videl, čez zimo bo itak avto non-stop na cesti, tako da se še ne bom spuščal v ta projekt, spomladi bom pa videl, kako naprej. :)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 24 Nov 2014, 14:58

Videl sem skoraj novo E30ko (viewtopic.php?f=23&t=51) in se iz določenih razlogov nisem odločil za prodajo svojega in nabavo tega, tako da mi moj winterwagen zdaj dolguje eno res dobro zimsko sezono. :D Lahko se pa tolažim, da je 4-vratna verzija karoserijsko bolj toga od 2-vratne. :D

Čeprav je bil plan, da bo 15.11. na cesti, se do danes ni premaknilo še nič. Napolnil sem accu in hotel avto prestaviti na lokacijo, kjer bi lahko zamenjal oba cilindra sklopke in vžigalne kable, ampak po montaži akumulatorja spet noče v prestavo. Naključje? Ker kakršnekoli povezave res ne vidim.

V glavnem, prosim za kakšno koristno informacijo, kako do kvalitetnih cilindrov po čim nižji ceni. Gledal sem ebay, še bolje bi bilo kaj lokalnega, da čim prej zrihtam. Ko bo to urejeno in bo nepremičnina končno spet premičnina, gre avto še h kolegu vulkanizerju, ki mi bo posodil dvigalo, da rešim situacijo z vodo. Razvlažilec, ki je medtem v avtu, se pridno polni... Preden ga peljem k vulkanizerju, bi bilo dobro dobiti zimake, tako da če ima kdo kaj pametnega na zalogi, se priporočam, sicer bom nabavil nove Falken HS449, pomoje bi morala biti čisto ok guma. :)

Aja, pa če komu kje leži tale cev, kupim.
seb87011080854176bmw1020.jpg
seb87011080854176bmw1020.jpg (91.81 KiB) Videno 9090 krat
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a lancer » 25 Nov 2014, 20:17

Hoonigan napisal/-a:Videl sem skoraj novo E30ko (viewtopic.php?f=23&t=51) in se iz določenih razlogov nisem odločil za prodajo svojega in nabavo tega, tako da mi moj winterwagen zdaj dolguje eno res dobro zimsko sezono. :D Lahko se pa tolažim, da je 4-vratna verzija karoserijsko bolj toga od 2-vratne. :D

Čeprav je bil plan, da bo 15.11. na cesti, se do danes ni premaknilo še nič. Napolnil sem accu in hotel avto prestaviti na lokacijo, kjer bi lahko zamenjal oba cilindra sklopke in vžigalne kable, ampak po montaži akumulatorja spet noče v prestavo. Naključje? Ker kakršnekoli povezave res ne vidim.

V glavnem, prosim za kakšno koristno informacijo, kako do kvalitetnih cilindrov po čim nižji ceni. Gledal sem ebay, še bolje bi bilo kaj lokalnega, da čim prej zrihtam. Ko bo to urejeno in bo nepremičnina končno spet premičnina, gre avto še h kolegu vulkanizerju, ki mi bo posodil dvigalo, da rešim situacijo z vodo. Razvlažilec, ki je medtem v avtu, se pridno polni... Preden ga peljem k vulkanizerju, bi bilo dobro dobiti zimake, tako da če ima kdo kaj pametnega na zalogi, se priporočam, sicer bom nabavil nove Falken HS449, pomoje bi morala biti čisto ok guma. :)

Aja, pa če komu kje leži tale cev, kupim.
Slika


Probaj večkrat napumpat pedalko za sklopko, če bo potem slučajno prijela... Cilinder sklopke verjetno dobiš skoraj v vsaki trgovini z avtodeli. :)
Uporabniški avatar
lancer
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 31 Okt 2014, 22:40

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a fast & the furious » 25 Nov 2014, 22:22

pa ne pozabit da če boš dal gor zadnjo premo od compacta, boš zazširil kolotek za ene 2 cm z vsake strani B-)
fast & the furious
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 23 Nov 2014, 23:36

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 25 Nov 2014, 22:29

Če je avto na toplem, ga ne rabiš prestavljat...rabiš le dvigalko in tiste "podstavke" ki ti avto držijo gor, kak teden nazaj so jih mel v lidlu po cca 12eur par...ko zamenjaš, pa le še nekoga da ti pumpa pedal, ko boš odzračeval...js sm cilindra vzel kr, pr Potokarju, k mi je najbližji, pa tud s fanti se da zment za popust(seveda stvar komunikacije in odnosa :D )...no skupaj z zavorno tekočino...če me spomin ne vara pod 70eur(morda 60..malo že pozabil...).če boš še kaj rabil, pa me lahko tud pokličeš ;) sicer pa zadeva ni komplicirana, le na pedalu malo teže dostopna..
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 26 Nov 2014, 10:39

@lancer, hvala, bom probal.

@fast & the furious :-bd

@DulE30, thx. Avto bom itak moral zrihtat tam, kjer je, tako da nima smisla, da se pritožujem čez situacijo. Je, kakršna je, treba zrihtat in to je to. E30ka je na pol na toplem in na polno na temnem :D , od kolega (, ki je zaaral E30ko in se bo kmalu pridružil forumu :) ) sem si sposodil čelne lučke, še dele in orodje naberem, potem pa akcija.
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 27 Nov 2014, 15:44

lancer napisal/-a:Probaj večkrat napumpat pedalko za sklopko, če bo potem slučajno prijela..

Ne, nobenih znakov življenja... :)

In tako se je začelo. Pobral sem še prijatelja, ki gre danes po svojo E30 in ker komaj čaka, da lahko začne kaj šraufat, prčkat, popravljat in izboljševat, je dobil povabilo na tematsko zabavo z imenom menjava cilindra sklopke party. :D

Najprej obvezna oprema...
Slika

Cilinder na pedalu je izgledal praktično kot nov :))
Slika

Brez porodnih težav ni šlo :D
Slika

Skoraj diplomirani strojnik (not me) na delu pod E30 :D
Slika

Kot sem že omenil, se avto slabo ustavlja. En od možnih razlogov je tudi nedelovanje brake boosterja, lahko pa tudi, da je samo posledica iztekanja zavorne tekočine (zaradi slabega cilindra sklopke). (Čeprav potem bi bila pedalka mehka?). Odločila sva se najprej zrihtati cilinder sklopke, tako da v bistvu z izločanjem možnih vzrokov prideva do pravega.

Po nekaj matranja je star cilinder sklopke zunaj. Če se ne motim, se temu reče glavni - to je tisti, ki je na pedalu. Drugi izgleda ok, tako da sva zaenkrat odstranila samo tega.
Potem sva začela iskati nov del po trgovinah z avtodeli in seveda ga ni nikjer na zalogi. Na koncu sem ga naročil, jutri baje že pride, tako da se jutri zgodba nadaljuje...

Poskusno sem zmontiral tudi Styling 5, ker sva že itak snela kolo, in mi zelo dobro izpade. Začasno so morale nazaj Viking feltne, ker so na BBSkah gume preveč prazne in jih bo treba najprej napolnit. Potem bom Vikinge prodal (do torka so še na voljo, če koga zanimajo za 100€ z ok gumami), BBSke pa grejo na avto.
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 28 Nov 2014, 00:09

Zgleda je res nekaj na tem, da ko si enkrat v svetu E30k, ne ostaneš samo pri eni, ampak jih je kar naenkrat polno povsod okoli. No, jaz imam še vedno samo eno, ampak ko sem nabavil svojo kocko, sem se sploh prvič od blizu srečal s tem modelom, v dobrem mesecu od takrat pa sem pomagal pri prodaji še ene, en kolega intenzivno išče E30ko za zimo, s prijateljem, ki mi je danes pomagal pri delu, pa sva šla popoldne prevzet njegovo novo pridobitev.

Na začetku sem mislil svoj avto čez zimo samo vozit, ampak ko sem danes videl v živo prijateljevo 4-vratno E30ko, ki je na najnižji točki oddaljena od asfalta samo 5 cm :D , ima narejeno podvozje, M42B18 motor, dirkaški volan in je na splošno totalno ne-street-legal, sem začel resno razmišljat o par upgrade-ih. Ego ne pusti, da mi bo vedno blendal za ritjo. :))

Dogovorjen sem že za par malenkosti, ki mojemu winterwagnu manjkajo (zaključek letvice zadnjega odbijača, kljuka v voznikovi tapeti, čepek za sprednji odbijač), moram jih še iskat. Jutri je treba seveda vgraditi nov cilinder, doliti zavorno tekočino in odzračiti sistem, čez vikend bom (upam) šel po zgoraj omenjene zadeve, potem pa avto še konkretno spucam, da bo pripravljen na en dober fotošuting.
Ko bodo ''before'' slike narejene, se bom pa lotil predelav. Tako se bo lahko spremljalo spremembe avta. Glavno pa je itak avto vozit in v tem uživat. Danes smo s kolegovim že začeli zganjati neumnosti, tako da se res že kar veselim E30 sezone, ki je pred mano. :D
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a marc » 28 Nov 2014, 00:17

Hoonigan napisal/-a:Zgleda je res nekaj na tem, da ko si enkrat v svetu E30k, ne ostaneš samo pri eni, ampak jih je kar naenkrat polno povsod okoli. No, jaz imam še vedno samo eno, ampak ko sem nabavil svojo kocko, sem se sploh prvič od blizu srečal s tem modelom, v dobrem mesecu od takrat pa sem pomagal pri prodaji še ene, en kolega intenzivno išče E30ko za zimo, s prijateljem, ki mi je danes pomagal pri delu, pa sva šla popoldne prevzet njegovo novo pridobitev.

Na začetku sem mislil svoj avto čez zimo samo vozit, ampak ko sem danes videl v živo prijateljevo 4-vratno E30ko, ki je na najnižji točki oddaljena od asfalta samo 5 cm :D , ima narejeno podvozje, M42B18 motor, dirkaški volan in je na splošno totalno ne-street-legal, sem začel resno razmišljat o par upgrade-ih. Ego ne pusti, da mi bo vedno blendal za ritjo. :))

Dogovorjen sem tudi za par malenkosti, ki mojemu winterwagnu manjkajo (zaključek letvice zadnjega odbijača, kljuka v voznikovi tapeti, čepek za sprednji odbijač), moram jih še iskat. Jutri je treba seveda vgradit nov cilinder, doliti zavorno tekočino in odzračiti sistem, čez vikend bom (upam) šel po zgoraj omenjene zadeve, potem pa avto še konkretno spucam, da bo pripravljen na en dober fotošuting.
Ko bodo ''before'' slike narejene, se bom pa lotil predelav, da se bo lahko spremljalo spremembe avta. Glavno pa je itak avto vozit in v tem uživat. Danes smo s kolegovim že začeli zganjati neumnosti, tako da se res že kar veselim E30 sezone, ki je pred mano. :D


Bela 4vratna predvidevam? :D e30 za po snegu je fajn ja...ah kje so ti cajti :(( Kar se tiče predelav bom pa z veseljem spremljal! :-bd Reči kolegu, da naj pride še on svoj projektil predstavit. Drugo leto pa upam, da oba prideta na kako panoramsko. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 316 a.k.a. winterwagen

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 28 Nov 2014, 00:22

marc napisal/-a:Bela 4vratna predvidevam? :D e30 za po snegu je fajn ja...ah kje so ti cajti :(( Kar se tiče predelav bom pa z veseljem spremljal! :-bd Reči kolegu, da naj pride še on svoj projektil predstavit. Drugo leto pa upam, da oba prideta na kako panoramsko. :D

Ja, ja, sigurno dobro poznan avto v vaših krogih. :D
Pride kolega na forum, drugo leto pa tudi sigurno prideva na kakšno panoramsko. B-)

Od predelav je najprej na vrsti špera, potem pa malo dodatne prizemljitve, kakšni recaroti... Servo bom še videl, če bom pogrešal, swap pa je bolj dolgoročen projekt, čez zimo bo še M10 garal. :)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron