1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 09 Maj 2015, 12:55

Lepo se je usedu :D
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

Re: 1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

OdgovorNapisal/-a marc » 09 Maj 2015, 15:56

marc napisal/-a:Podvozje vgrajeno, avto je doživel tesno vožnjo, ki pa je žal razkrila še nekaj pomankljivosti.

1. nekaj čudno tuli in to ni diferencial...mogoče nov kardan ležaja (bomo pogledali jutri)
2. sprednje kolo na voznikovi strani gleda kak cm bolj ven kakor desno...očitno je zvita ena izmed vzmetnih nog x_x s tako se sicer lahko peljem ni pa to to...nasrečo imam še en par na lagerju samo jo je treba še pripravit.
3. zadaj je za moj občutek nekoliko nizek. Resda je trenutno poln tank goriva + 80kg muzike, bi pa vseeno probal s še malo debelejšo podložno zadevo dvignit.
4. avto je dosti bolj trd trenutno v primerjavi z zlatkotom od duleta. Računam na to da se mora podvozje še malo 'ulaufat' :D @dule, kako je bilo pri tebi na začetku?



Pod št. 1 smo ugotovili, da tuli verjetno diferencial. Sedaj ko je nova hardi šajba in ležaj kardana brez lufta, so ležaji diferenciala malenkost bolj obremenjeni kar povzroča čudno občasno tuljenje.

Pri ponovnem testiranju pa lahko pohvalim nagib avta, ki je pri hitri spremembi smeri sedaj zanemarljiv v primerjavi s starim podvozjem LOL :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

OdgovorNapisal/-a kmetek » 09 Maj 2015, 22:59

Visina je super! To imas Lowtec?
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

OdgovorNapisal/-a master yoda » 10 Maj 2015, 00:41

Ola!

...evo še ena nova karjola na cesti ;) ...od kafane do kafane :p

Avto ne bo nič mehkejši, kvečemu trši-zabijanje na luknjah, ker je prenizeh-beri amortizerji so navadni z predolgo dolžino batnice glede na hod in višino fedrov...
...to več, da imaš gumijaste podložke za zadnje fedre na mostu v treh dimenzijah?....ne vem katere imaš sedaj, ampak tebi pridejo v poštev najdebelejše 10mm, pri meni pa recimo 5mm...imaš pa na voljo tudi 7,5mm....sicer izgleda malo ampak se ti mm ogromno poznajo....
...spredaj pa bi moral imeti najdebelejše se pravi 9mm.....predpostavljam,da imaš sedaj 3mm

...pa odkar sem jaz moje čeljusti barval v zlato, vsi kr neki barvajo v zlato :)

...peskanje čeljusti pa je verjetno najceneje tukaj, kjer sem jaz to delal,,,,

http://www.pocenipeskanje.si/cenik.php

lp

MY
master yoda
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 07 Nov 2014, 00:30

Re: 1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

OdgovorNapisal/-a marc » 10 Maj 2015, 01:34

@kmetek, lowtec ja. :D

master yoda napisal/-a:Ola!

...evo še ena nova karjola na cesti ;) ...od kafane do kafane :p

Avto ne bo nič mehkejši, kvečemu trši-zabijanje na luknjah, ker je prenizeh-beri amortizerji so navadni z predolgo dolžino batnice glede na hod in višino fedrov...
...to več, da imaš gumijaste podložke za zadnje fedre na mostu v treh dimenzijah?....ne vem katere imaš sedaj, ampak tebi pridejo v poštev najdebelejše 10mm, pri meni pa recimo 5mm...imaš pa na voljo tudi 7,5mm....sicer izgleda malo ampak se ti mm ogromno poznajo....
...spredaj pa bi moral imeti najdebelejše se pravi 9mm.....predpostavljam,da imaš sedaj 3mm

...pa odkar sem jaz moje čeljusti barval v zlato, vsi kr neki barvajo v zlato :)

...peskanje čeljusti pa je verjetno najceneje tukaj, kjer sem jaz to delal,,,,

http://www.pocenipeskanje.si/cenik.php

lp

MY



@my: sem slutil, da se bo strokovnjak za podvozja oglasil. :p Zadaj so 'tadebele' podložne, mislim pa da niso ravno 10mm (glede na tvoje informacije verjetno 7,5). Spredaj niso debele ja.
Kar se tiče zabijanja, zaenkrat ga spredaj ni bilo nič čutiti in tam nasploh ne bi nič spreminjal, kvečjemu zadaj pa še to sumim na kaj drugega...dostirobevgepeku #:-s

Kar se zlate barve tiče...ti imaš bolj bron :p. Sem pazil, da ni isti odtenek leclerc spreja. :D Nisem hotel pihnit v črno ali srebrno, ampak nekaj da malo razbije vso srebrnino (avto, feltne,...), in da hkrati ne deluje preveč 'porižano'.

Šalčke sem nazadnje dal peskati temu na letališki ja...je ok. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

OdgovorNapisal/-a marc » 15 Maj 2015, 13:11

Z Urošem sva danes dodala še 2 srednji podložni zadaj, tako da je sedaj avto podložen z 10 in 7,5mm gumicami (kar je še na varni strani). Zadek je malo skočil gor in mislim, da je sedaj to to. B-)
Avto sem slikal, vendar je v živo razlika bolj očitna:
20150515_125146.jpg


Za popravit ostaja torej še vzmetna noga in tuleč diferencial. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

OdgovorNapisal/-a Matej » 15 Maj 2015, 15:39

Tudi na sliki se kar pozna višji zadek. :) Izgled je sedaj kul, kaj pa vožnja? A si že kaj sprobal na ovinkih? :D
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

OdgovorNapisal/-a master yoda » 15 Maj 2015, 17:10

Ola!

Matej napisal/-a:Tudi na sliki se kar pozna višji zadek. :) Izgled je sedaj kul, kaj pa vožnja? A si že kaj sprobal na ovinkih? :D


...na oivinkih mu bo gumice metalo ven :p

...no mal bo "skakala" zadnja prema

lp

MY
master yoda
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 07 Nov 2014, 00:30

Re: 1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 15 Maj 2015, 18:05

master yoda napisal/-a:...no mal bo "skakala" zadnja prema

lp

MY

A zaradi debelejših gumic???
Drgač pa je ql izgled zdej B-) čez vikend se bo vreme zrihtal, tko d bi lahko mal ovinke sprobal :ymdevil:
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1987 E30 318i lachsilber metallic aka 'konzul' :)

OdgovorNapisal/-a master yoda » 15 Maj 2015, 21:33

Ola!

...meni je ko sem imel podložene dve gumici....ko sem jih odstranil in nadomestil z eno je bilo OK

lp

MY
master yoda
 
Prispevkov: 37
Pridružen: 07 Nov 2014, 00:30

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron