1989 e30 316i coupe

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a R_Černec » 18 Mar 2015, 19:33

Zdravo!
Pozimi sem iskal e30 coupe-ja v solidnem stanju, drugo mi ni bilo pomembno in kupil sem e30 l.89 seveda coupe in 'zlate' barve. Ker še nimam ispita (ne me zaj popluvat in zmerjat) sem vedel da avto gre 100% v drugo barvo in popolno obnovo. Nekako sem si pa želel e30 ker jo je imel moj deda in seveda spomini + ker ga na žalost ni več nekak v spomin in ker bi ziher bil ponosen na mene tako kot sem jas nanj, ker je bil glavni majster v kraju. In ja pri odločanju barve sem mel 3 vizije: rdeča, mat črna, globoko črna, hitro sem se pa odločil za globoko črno :D . Zdaj samo čakam očeta da zgemba vw t1-ko ven iz garaže da se začne e30-ka.Kupo pa sem že par stvari in počasi delam na njih dokler avto pride v to garažo. V enem letu pa bo že to mnda skup nazaj in kvalitetno narejeno. Po kakih dveh letih pa razmišlam za kako m20b25 mašino. Avto pa bo za vsakodnevno uporabo. Imena še pa nima je še kako prosto? lahko predlagate :) .

Rabo pa bom(če ma kdo):
-felge 16ke najrajši kak podoben vzorec bbs rs (ni važna ohranjenost) ali borbet a
-amortizer za havbo
-nekaj orodja za v prtljažnik
-lučka v sovoznikovem predalu
-meglenke za to masko ko mam(spodaj na slikah)
-alpine radio bi rad meu (z usb in aux priključkom)
-veliko mnenj in iformacij

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Hvala za odgovore in lep pozdrav!
:-h
R_Černec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Feb 2015, 15:04

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a Licber » 18 Mar 2015, 20:17

Čestitam za pridobitev!

Izgleda dobro ohranjen, si že predstavljam kakšen bo zgledal ko ga boš zrihtal :-bd
Če še nimaš izpita je to pravi čas za ˝pedenanje˝ avtomobila, ker se ti ne more muditi na cesto :D
Podobne plane, kot jih imaš ti sem imel tudi jaz, ki jih pa nisem uresničil :D


Avtoradio pa le kupi nov, navsezadnje niso tako dragi ;) , glede na to da bi kupil znamko Alpine ti odsvetujem nakup CDE-100 ter CDE-120
Uporabniški avatar
Licber
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Mar 2015, 23:20

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 18 Mar 2015, 22:18

Zdravo, čestitke za nakup, sedaj pa le v obnovo...Sam se lansko leto lotil podobnega projekta (imaš temo na forumu), upam da imaš dovolj financ v ozadju ker zadeva precej stane. Kar se amortizerčka za havbo tiče, mislim da ga ima silux za slabih 10 eur...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a marc » 18 Mar 2015, 23:32

Pozdravljen! Teh zlatih pa ni veliko, je to bivši od @Ici#53? Kar se barve tiče, s črno res težko zgrešiš. :D Bo tovarniška koda barve ali boš ubral bolj kako custom varianto?

Sicer smo na e30 forumu, ampak moram vseeno vprašat glede očetove vw t1...katera različica pa je? So dokaj redki pri nas pa tudi cene so v zadnjih letih neverjetno narasle. :)

Vso srečo pri obnovi, če boš pa naletel na kak problem pa kar vprašaj. :-bd
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a R_Černec » 19 Mar 2015, 09:14

Hvala za pohvale in pozitivna mnenja, koliko sem računal za barvanje, ravnanje (ker je bil zaleten in površno zrihtan), za nove originalne blatnike in prage, vse majhne prčkarije in vse stvari ko bojo še zram prišle, da bo okoli 1500€ dosti kaj vi mislite? Pač dnarja sem si kr dosti našparal. Na mojem so amortizerji hin, avto samo plava in me zanima kaj je bolše: gevinde ali obnovit amortizerje in kupit fedre ki spustijo za sezono kakih 60mm. Te felge ko sem že kupil so stare 25 let in so neka RH firma, ka je to dobra, znana, iskana, redka firma? res nevem ker sem jih dobil za taki dnar da je 5kg aluminija dražji hehe ;) . Barva bo pa približno taka: https://www.youtube.com/watch?v=Khohtj1PSOE
Vw t1 bus letnik 1958 spredaj ma male žmigavce odzadi pa male luči, pač zaradi pomanjkanja očetovega časa se že rihta 10 let :( , opel gt pa še malo več :-ss veliko je odprtih projektov ja samo zdaj je glavna e30ka :) .
nevem od točno katerega iz foruma, če je sploh na forumu ker prvo je avto bil v zagorju, ko sem ga pa jas kupil pa je bil že pri drugem lastniku v litiji ker ni imel placa za rihtanje.
R_Černec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Feb 2015, 15:04

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 19 Mar 2015, 12:21

Čestitke, še pred izpitom si kupil avto za dušo, pohvalno! Osebno mi je bronzit beige zelo všečna za na e30 (še posebej PFL) in je sam nebi niti spreminjal ampak je itak tvoja osebna odločitev. Meglenke za FL e30 boš sigurno našel, te se kar dobi brez večjih težav. Preleti malo teme, namenjene prodaji delov in jih boš 100% našel. Amortizerček za havbo je na Silux-u najceneje kupit, sam sem ga vzel na GMT in ga za 1x preplačal... Imate pa zanimive projekte doma; T1, GT, E30... nice B-) Dobro porihtajte, bo še en več za občudovat.

lp
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 19 Mar 2015, 14:55

Pozdravljen in dobrodošel :-h ni kaj zanimive projekte imate doma, lepo da se tud e30 najde med njimi :)
Cena ličarske obnove :-? odvisno tudi koliko predpriprave boš naredil sam in nivoja na katerem bo speljano...sicer pa imaš všečne plane, sicer je meni osebno bronzitbiege metalic ena lepših barv, a je povsem razumljivo, da jo boš izbral po svojem okusu in prav je tako!...tu se ne oziraj na mnenja ostalih, edino če mu kot klasiku misliš dvigovat vrednost, je smiselno izbrati eno izmed barv, ki so obstajale v paleti e30k.
Kar zadeva amortizerje, te zguncane vrži preč! Sploh če misliš nižat avto, dobiš za zmerno ceno cca 500eur od H&R cup kit(mortiči&fedri) če hočeš pa še malo ceneje pa ap, lowtec(vse okoli 300eur),... jaz za enkrat nad lowtecom nimam pripomb,...bodo kmalu še ostali povedal :)) če pa hočeš eno boljših zadev na trgu pa bilstein b8 v kombinaciji z kakimi H&R oz glede fedrov imaš kar nekaj izbire :)
Feltne :-? čisto napačne niso a v svetu e30k ,niso ravno iskana zadeva morda bi ble bolj za kakega favdla, drži se plana rs look B-) z mrežasto sredino in robom nimaš kaj falit :p konec koncev, pa če tebi sede borbet A(v tem primeru zadaj obvezno 9J :ymdevil: ) , zakaj pa ne saj avto rihtaš da bo tebi hud, pa še poceni se jih dobi ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 19 Mar 2015, 16:47

Kar se barvanja tiče, sam sem zelo veliko naredil na karoseriji, pa me je kljub temu prišlo barvanje avta 1.800 eur. Je pa res da sem dal barvat najboljšemu licarju na našem koncu. Vsi ki so avto videli pa pravijo da je po barvan v nulo...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a Matej » 19 Mar 2015, 17:20

Pozdravljen!

V vožnji z e30 boš sigurno užival, prej te sicer čaka kar veliko dela, ampak če v tem uživaš, ti ne bo hudega. :D

Želim ti vso srečo pri obnovi in boju z rjo, ko zrihtaš pa le glej, da se nam pridružiš na kakšni turci. ;)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1989 e30 316i coupe

OdgovorNapisal/-a R_Černec » 19 Mar 2015, 19:00

Hvala, hvala :)
Drugače pa @bozzicek že iz slik se vidi da je lepo narejen, drugače pa nekaj stvari bi naj šlo preko vez :D . Zdaj ko pa tako hvalite to barvo pa res nevem al bi ga dau v črno al pa v to hehe, bo treba trdno premislit, ampak sej je še čas. Najprej bi rad nabavil felge ter amortizerje in vzmeti oz. gevinde, če ve kdo za kake mrežaste felge ali podobne borbet a, firma mi ni tak pomembna (magari one od vw) stanje samo da ni prehudo zvita, barva tudi ni važa se priporočam za njih, ali pa če ve kdo da komu kje ležijo tak da bi jih prodal.
R_Černec
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 13 Feb 2015, 15:04

Naslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron