1987 Kugla

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1987 Kugla

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 21 Apr 2015, 08:57

Napredek je :-bd po tvojem razmišljanju sodeč, pa vidim da ti kockica leze vse bolj pod kožo :D
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1987 Kugla

OdgovorNapisal/-a Ježek » 29 Apr 2015, 23:28

Zleze pod kožo bolj, kot bi si človek mislil :D

tako je pa trenutno stanje.

Najprej je bila v planu samo menjava motorja..
Slika

Ko sva s kolegom odstranila staro mašino sem ugotovil, da je rja okoli prostora za akumulator hujša kot sem mislil in se je začel cel projekt O:-)
Slika

najprej nazaj k men..
Slika

poskusno sem zmontiral feltno in ugotovil, da bo treba nižje, ampak verjetno še ne letos
Slika

izkoristil sem praznični ponedeljek in nastalo je tole
Slika

danes pa sem se spravil nad rjo..

Slika

Slika

Slika

tale gre pa jutri na kres, da se ne bo rja še kam razširila :D
Slika

V trgovini me čakajo že novi blatniki, zadnji robi in ledvičke. Verjetno pa bom naročil še nov cilinder sklopke, glavni zavorni cilinder, spone volana in končnike, da bo za nekaj časa mir :)

Upam, da bo 30.5. na srečanju še nekje eno odmaknjeno parkirišče, ker se mi zdi, da bom prišel s vw-jem
Ježek
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 27 Dec 2014, 21:18
Kraj: Velenje

Re: 1987 Kugla

OdgovorNapisal/-a marc » 29 Apr 2015, 23:33

Haha, si moral za še par tednov zamaknit projekt, ampak ja....se je tudi pri meni že prevečkrat čisto osnovno opravilo sprevrglo v kompletno obnovo tistega dela lol :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 Kugla

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 30 Apr 2015, 10:38

Bravo, ko se dela naj se dela konkretno...Jaz sem najprej mislil da bo potrebno samo poliranje avta, na koncu pa je izpadel projekt in popolna prenova z barvanjem...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1987 Kugla

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 30 Apr 2015, 22:12

:ymapplause: :ymapplause: glede na stroko škoda da nebi ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1987 Kugla

OdgovorNapisal/-a Ježek » 20 Maj 2015, 23:16

kar konkretno se bo zamaknilo vse skupaj :D
Pa ja, glede na to, da bo avto daily, bi ga rad tako zrihtal, da bo nekaj časa mir :)
Dule maš prav :)

Končno je toliko napredka, da je nekaj za pokazat B-)
Kleparija je skoraj končana, manjkajo še samo zadnji robovi in 2 fliki v zadnjih kolotekih :)

se še spomnete likovne vzgoje? :))
Slika

Pokrov cevi je bil čisto bogi in sem se kar tresel kaj bo spodaj, pa se je na srečo kar dobro izteklo..
Slika

Slika

Motorni prostor je kleparsko zaključen in opran, čaka ga samo še ličarija
Slika

pa smo šli spet en krog. Sosedi so si verjetno oddahnili, ker ne bom več ropotal pred hišo :D
Slika

Zdaj bi v teoriji stvari morale it hitreje, vsaj do šprickita.. kako bo v praksi pa še napišem :)
Ježek
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 27 Dec 2014, 21:18
Kraj: Velenje

Re: 1987 Kugla

OdgovorNapisal/-a Ježek » 13 Jun 2015, 00:54

V nedeljo gre avto končno v šprickit :) Sem upal, da bo prej, mel sem tudi namen prit na srečanje pa se je nabralo toliko stvari za naredit, da komaj dohajam in mi nič ni uspelo..

Kolegi me prepričujejo, naj ne naredim spet rdečega, in se ne morem ravno odločit kaj bi.
od originalnih barv za e30 sta mi všeč samo zinnober rot in henna rot. Od teh potem ostane zinnober, ker je že notranjost taka, drugače pa malo razmišljam o marine blue /laguna seca blue / santorini blue ali pa atacama yellow. Vse so mi všeč, ne vem pa kako bi zgledale na e30 :-?

Ima kdo kak predlog ali pa nasvet?
Ježek
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 27 Dec 2014, 21:18
Kraj: Velenje

Re: 1987 Kugla

OdgovorNapisal/-a marc » 13 Jun 2015, 01:07

Ježek napisal/-a:V nedeljo gre avto končno v šprickit :) Sem upal, da bo prej, mel sem tudi namen prit na srečanje pa se je nabralo toliko stvari za naredit, da komaj dohajam in mi nič ni uspelo..

Kolegi me prepričujejo, naj ne naredim spet rdečega, in se ne morem ravno odločit kaj bi.
od originalnih barv za e30 sta mi všeč samo zinnober rot in henna rot. Od teh potem ostane zinnober, ker je že notranjost taka, drugače pa malo razmišljam o marine blue /laguna seca blue / santorini blue ali pa atacama yellow. Vse so mi všeč, ne vem pa kako bi zgledale na e30 :-?

Ima kdo kak predlog ali pa nasvet?


Lepo, da je tatežji del že za tabo (no ja razen ličarske priprave :D ). Kar se tiče same barve pa raje poslušaj samega sebe. Sam bi se držal rdeče pa tudi če je kak drug odtenek. Laguna seca in rumene pa ne vem, če bi pasale na e30. :-?
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1987 Kugla

OdgovorNapisal/-a P-W » 13 Jun 2015, 16:46

Laguna seca all the way! Ampak potem obvezno 16" feltne B-)
P-W
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:26

Re: 1987 Kugla

OdgovorNapisal/-a Ježek » 14 Jun 2015, 01:06

Sem malo prespal vse skupaj in mi ta rumena in laguna modra ne pašeta h krom odbijačem tako, da ostaja zinnober rdeča. Če bom pa kdaj barval FL e30 bo pa skoraj zagotovo rumena :)

pa da ne bo samo text, ena slika kugle v epoxy prajmerju, jutri zjutraj gre pa v šprickit :D
Slika
Ježek
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 27 Dec 2014, 21:18
Kraj: Velenje

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron