1985 e30 316 delphin matalic

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

1985 e30 316 delphin matalic

OdgovorNapisal/-a Licber » 15 Mar 2015, 21:01

Lep pozdrav forumaši!

Končno sem si vzel čas, da vam še jaz predstavim svoje zadovoljstvo :D

Kje začnem, hmm najbolje na začetku pri (ne)zanimivi zgodovini.

Že od nekdaj sem velik oboževalec starodobnikov, sprva sem si želel e21 ki mi je bila neizmerno všeč, vendar pa za neko normalno ceno (ki ni bila majhna) ni bilo nobene primerne, z vsakem je bilo kaj narobe, ki me je odvrnilo od nakupa...no oče me je jaz sem kot mulc bil trmast in sem hotel na vsak način avto :D Po naveličanju iskanja e21 pa sem odšel do našega BMW mehanika, če bi mi lahko pomagal pri iskanju e21. Rekel je: NE, to je za en k... avto kupi e30. Sej ne da je nebi hotel vendar sem iskal avto, ki bi bil lahko starodbnik, e30 je bil pa še malo premlad ;) . Ker se je že ponudil da bo on našel e30 zame sem iskanje opustil in pozabil na vse skupaj. :((

Minilo je slabo leto ko je mehanik prišel obvestit o avtu, ki se prodaja. e30 od prvega lastnika od novega servisiran pri njemu, seveda sem bol takoj zagret. B-) Minila sta dva tedna predno so se uredili papirji in brez, da bi avto prej videl sem ga dobil na dvorišče januarja 2007. Imel sem nasmešek do ušes, avto zelo lepo ohranjen, letnik 1985, 43.000 km. 316 m10b16 75hp. Tako da avto ni bil za starodobnika ampak kar za peljat.

1.png
1.png (444.15 KiB) Videno 11793 krat

Predno sem v avto kaj vlagal sem moral sprva vložiti nekaj vase, vozniški izpit, težko je bilo slabo leto gledati avto na dvorišču brez izpita :D

Ker je avto ˝jugo˝ verzija seveda ni imel radija in zvočnikov, kot navdušenec akustike sem si zmontiral v avto svoj prvi sistem, Avtoradio + 4 zvočnike + 2 nizkotonca. Pa še dokup desnega ogledala saj je bil pogled na desno stran avtomobila precej ˝smešen˝.

Avto je kaj hitro dobil tudi lita platišča original 14col.

2.png
2.png (390.73 KiB) Videno 11793 krat


3.png
3.png (409.16 KiB) Videno 11793 krat

Minilo je 2 leti in že je bila nova pridobitev: platišča ACT 15col j7.5 et-25 in nove pnevmatike nokian i3 195/55 R15 ;)

4.jpg
4.jpg (100.17 KiB) Videno 11793 krat

Seveda sem jih dal tudi spolirati.

5.png
5.png (324.94 KiB) Videno 11793 krat

Lepe so ja samo pred temi feltnami klečim več kot pred punco :D (gobica+polirna pasta)

Žal za moje e30-ko (še) nimam garaže, zato jo je vožnja tudi pozimi nekoliko načela (obrobe). Poderanje avtomobila mi ni bil preveč privlačno opravilo saj so me nekateri svarili pred rjo pri teh avtomobilih. In glej ga, bol sem avto razkopaval bol se mi je smejalo, vse skupaj nič za dva cm velika (majhna) luknja na sovoznikovi strani pri nogah, sprednja ter zadna vrata na voznikovi strani spodaj, pragovi še solidni, dno čisto, prtljažni prostor prav tako. Ampak pri obnovi nisem ˝šparal˝ Kupil sem nove obrobe in kar preventivno nove pragove tako da je za nekaj let mir.

6.png
6.png (285.92 KiB) Videno 11793 krat

Jooooj :-\

7.png
7.png (353.05 KiB) Videno 11793 krat

Sestavljen in nabrušen za pobeg na morje :D

Ker mi je ostalo tudi nekaj barve od ličenja sem ˝črna˝ vsako leto bolj siva ogledala rastavil in pobarval na barvo avta.
8.png
8.png (339.02 KiB) Videno 11793 krat


Zunanjost:
Krom odbijači krom letvice...ravno za moj okus :D (Vsake oči imajo svojega malarja). Predelava oz ˝pedenanje˝ zunanjosti avta se meni ne dopade, kot so razni podaljški odbijačev, spojlerji,... ker mi je avto všeč tak kot je...ja...skoraj...hm razen tistega grdega štrlečega dela, ki se mu reče izpuh, X( to je pel kotni brusilnik B-) . Kot sem že navajen boste tudi tukaj verjetno kakšno rekli na temo znižanje avta, sam nimam tega namena saj je podvozje še zmeram dobro, pa tudi pri homologaciji bi imeli marsikaj za povedat okrog predelave starodobnika (tečnobe).

Notranjost:
Črna, črna in črna pa siva, ja vse je črno razen sedeži so temno sivi, je kaj za komplicerat oziroma dodat? Aha pa je na prestavni ročici imam BMW-jev emblem :D. Imam pa tudi zakleta vrata, v ta vrata sumim da se je naselil hudič, od kar imam avto ne morem imet cele kljukice za zaklepanje vrat zamenjal sem jih že pet na istih vratih X( , tako da če ima kdo kakšno odveč (veliko njih) se priporočam! Opreme ima bolj malo :) centralno zaklepanje z daljinskim upravljalnikom, stalno pretikanje kljukic me je spravilo ob živce :D pogrešam samo še el. pomik stekel in če bo sreča bo v kratkem :)

Motor:
Hja motor, ali bolje rečeno motorček, stari dobri m10, veliko bi lahko govorili o tem motorčku, tudi jas sem bil skeptičen kako bo motor z 75 konji ˝gnal˝ BMW-ja ki že ime zveni kot da ima 2 tone. Vendar pa bogih 950 kg težak (lahek) voz, štirivalni motorček z 1.6 litrom prostornine, osmimi ventili in klasičnim (zastarelim) vplinjačem solex 1b2 presenetljivo hitro porine do 100 km/h vendar pa ga je treba kar priganjati proti rdečem polju na obratomerju, ki ga seveda originalno sploh nima namesto njega armaturno ploščo krasi velikanska stenska ura ki te ves čas opominja da zamujaš (to napako sem že odpravil). Razmišljal sem že o menjavi motorja.... dve sekundi in pol ampak mi je nekoliko škoda avto razdvajati in tlačit notri nekaj novejšega z miljon senzorji (nimam pa nič proti menjavi motorja). Tako da sem se odločil da pustim kar klasiko ki mi dobro služi že 6 let. ;)

Z avtom sem naredil 30.000km včasih tudi pozimi na kratke relacije (požeruh), in do sedaj nimam veliko slabih izkušen, hmm sploh nimam slabih izkušen z raketo ki je starejša od mene, je super avto za vožnjo na morje, na relacije res ne ˝požre˝ veliko kljub priganjanju čez kočevske ovinke je poraba okoli 7l kar ni ravno astronomska številka.

Ima pa veliko slabo lasnost! (groza) #-o
V takem avtu si za nekatere državne organe kot mulc, sumljiv, jaz največ za tihotaplenje drog na slovensko hrvaški meji, ni bilo vstopa ali iztopa iz hrvaške ko nebi imel policaj za povprašati po prepovedanih substancah, preveliki količini alkohola ali cigaret. Tako da vožnja na Krk ponavadi traja namesto slabih dveh ur po starih cestah, tudi dve uri in pol zaradi temelitega pregleda prtljage, avtomobila in policijskega prepričevanja mene, da priznam da imam nekaj nezakonitega. Hja močoče se pa pred odhodom na morje nebi smel pobriti in bi mogoče zgledal star skoraj toliko kot avto.

Sej smo že skoraj pri koncu no :D

Evo še nekaj slik:

9.png
9.png (463.02 KiB) Videno 11793 krat


11.jpg


12.jpg


Tako, smo pri koncu in upam, da nisem preveč dolgovezil. :-\

Na srečanje še nisem uspel pridrveti zato se bom letos brcnil v rit in na kakšnega prišel ;)

Predlogi, pohvale, pritožbe, pripombe zaželene! (ene bolj druge manj :)) )
Uporabniški avatar
Licber
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Mar 2015, 23:20

Re: 1985 e30 316 delphin matalic

OdgovorNapisal/-a Grega94 » 15 Mar 2015, 21:28

Dobrodošel na forumu, še eden več med nami! Avto izgleda res špica ohranjen, kot da bi včeraj prišel iz tovarne. Nimam kaj reči perfektno! ;)
Uporabniški avatar
Grega94
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 26 Dec 2014, 19:56
Kraj: Braslovče

Re: 1985 e30 316 delphin matalic

OdgovorNapisal/-a marc » 15 Mar 2015, 21:56

Pa sem končno dočakal tudi tvojo predstavitev avta. :D Ni kaj, obsežno opisan potek lastništva in restavracije. Verjamem, da to še zdaleč ni konec. B-) Sploh ko pride kak avtoakustični update na vrsto. Za tiste, ki ne veste, @Licber ima že nekaj projektov iz tega področja za sabo in je avtor tudi moje škatle za nizkotonca v 'konzulu'. :D

Glede ostalega avta že veš kaj si mislim. Osnova je dobra, lepo je videt, da bo ostala v relativno originalnem stanju z nekaj izboljšavami....in ja sm fouš za feltne. :p

Ima da res prideš na kako srečanje ali panoramsko vožnjo letos!
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1985 e30 316 delphin matalic

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 15 Mar 2015, 22:08

Čestitam za lep voz...A si iz Kočevskih koncev? Živim v Kočevju, pa tega avta še nisem videl...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: 1985 e30 316 delphin matalic

OdgovorNapisal/-a Licber » 15 Mar 2015, 22:34

grega94: Hvala za dobrodošlico ter pohvale!

marc: No pa si me izdal, :D
Akustični projekt bo prišel na vrsti upam da kaj kmalu, načrti so že na papirju, roba na mizi, čaka se le na ugodno vreme in čas, za zdaj pa lahko rečem da bo pokalo :-bd , Seveda pa posegov v avto ne bo in bo možnost demontaže brez posledic.

bozzicek: Nisem iz Kočevja ampak iz Ljubljane, se pa velikokrat peljem tam.
Uporabniški avatar
Licber
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Mar 2015, 23:20

Re: 1985 e30 316 delphin matalic

OdgovorNapisal/-a Urko » 15 Mar 2015, 23:06

Lepa 316! Zanimivo da si se sprijaznil z motorjem. Samo glede relacijske porabe okoli 7l bi se pa dalo diskutirati. Kakor se jaz spomin je bila vsaj liter večja. :p

Pa saj ni važno, uživaj z njo in crkljaj jo še naprej.

p.s.: kateri mojster je lepil 316 oznako na pokrov prtljažnika? #-o
Oznaka mora biti nalepljena na desni strani in sicer 19 mm nad spodnjim robom in 28 mm levo od desnega roba. :-bd
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 1985 e30 316 delphin matalic

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 15 Mar 2015, 23:47

Lep avto, mogoče malce previsok za moj okus. Me strašansko moti 316 zadaj. Jaz bi jo dal na originalno mesto...
dobrodošel na forumu :D
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1985 e30 316 delphin matalic

OdgovorNapisal/-a Matej » 16 Mar 2015, 03:43

Hehe pohvale za zabavno predstavitev. :))

Dobrodošel na forumu, izgleda da si dobil v roke super osnovo, ki jo kot kaže že vsa leta lepo rihtaš! B-)

Podvozje kar pusti original, če ti ustreza. Za vožnjo pri napisani porabi goriva mora funkcionirat odlično, izgled je pa s temi platišči tudi ok. ;)

Verjetno se bomo pa vsi malo "spotaknili" ob 316 napis. :p

Se vidimo na kakšnem srečanju!
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1985 e30 316 delphin matalic

OdgovorNapisal/-a Licber » 16 Mar 2015, 19:57

Ja z motorjem sem kar zadovoljen, vem da je nekoliko podhranjen ampak še solidno poskočen, sploh če se po dolgem času presedeš iz Peugeota 106. :D

Mojstra, ki je lepil oznako še nisem srečal, avto sem z tako oznako že dobil, vedel sem da je narobe vendar nisem nikoli razmišljal da bi jo prestavil, ampak zdaj ste me sprovocirali, tako da sem oznako odstranil :p , ko bo pa kaj lepega vremena pa jo nalepim na pravo mesto ;)
Uporabniški avatar
Licber
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Mar 2015, 23:20

Re: 1985 e30 316 delphin matalic

OdgovorNapisal/-a Urko » 16 Mar 2015, 22:37

Licber napisal/-a:Mojstra, ki je lepil oznako še nisem srečal, avto sem z tako oznako že dobil, vedel sem da je narobe vendar nisem nikoli razmišljal da bi jo prestavil, ampak zdaj ste me sprovocirali, tako da sem oznako odstranil :p , ko bo pa kaj lepega vremena pa jo nalepim na pravo mesto ;)


:-bd
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Naslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron