1986 BMW 320i E30 cosmosblau

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 02 Feb 2015, 19:47

tomaž cosmosblau napisal/-a:Itak, saj sem se ga moral čimprej znebiti, da sem lahko na moji preljubi renault5 zamenjal zobat jermen... Najbolj smešen mi je bil nek tip iz MB, ki bi ga vzel celega, vendar za 100e, ker ima tako dolgo pot. Hahaha, sem mu samo rekel, da naj drugega poišče :)

Ne, štantgasa mi (še) ni ratalo zrihtat. Niti ne vem, če se bom sploh še ubadal s tem. Mislim, da se bom ob prvi priliki zapeljal v Zagorje do tunerja moje mašince, pa naj sam naštela, kot je najbolje. Razen, če mi bo preveč dolgcajt, ko se malo otopli... ;) Bomo vidli, bo pa vsekakor zrihtan preden se sezona začne v polnem teku.

Renault 5 je najboljši avto za vsak dan! Tudi jaz sem ga imel dokler nisem imel totalke z njem (ne po lastni krivdi).
Upam da ti uspe zrihtat prosti tek največkrat je za to kriva zamešena loputa. Odstarni in za čistilec uporabi wd40 in ne kak brake cleaner, ker je presuh in zna poškodovat osovino na daljši rok.
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a kmetek » 03 Feb 2015, 09:22

WD40 je lepljiv in veze nase ves prah ter ostalo umazanijo, dolgorocno je to slaba ideja. Uporabi carb cleaner oz. kaksno razredcilo/aceton in potem lahko das kapljico olja na os.
Ne mesat cistil in maziv, to sta razlicna svetova z razlicnimi nameni.
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 03 Feb 2015, 11:11

kmetek napisal/-a:WD40 je lepljiv in veze nase ves prah ter ostalo umazanijo, dolgorocno je to slaba ideja. Uporabi carb cleaner oz. kaksno razredcilo/aceton in potem lahko das kapljico olja na os.
Ne mesat cistil in maziv, to sta razlicna svetova z razlicnimi nameni.

Jaz vedno uporabljam WD40 in potem s suho cuno obrišem loputo in nato jo še razmastim s cuno prepojeno z brake cleanerjem...
Nikoli pa ne uporabljam od začetka BC...
Seveda pa je prva stvar, katero priporočam, da oddušek oljnih hlapov in prezračevanje karterja ne speljete v sesalni vod nazaj. Najboljše je uporabljati kanister z rešetko, da se zrak očisti oljnih hlapov...
Mogoče ideja za group buy :)
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a kmetek » 03 Feb 2015, 19:47

"Oil catch can" sem si naredil za 11€ iz vodovodnega materjala in mu čisto nič ne manjka ko ga pobarvaš v črno. Žal nimam slike končnega izdelka, samo iz česa je sestavljen.

Slika
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 24 Feb 2015, 18:36

Danes sem dobil amortizerček za havbo. Na GMT sem sicer neoriginalno zadevico dobil za sprejemljivih 24e... Upam samo, da bo služil nekaj let :) Po ostale dele (plastične nosilce in čepke) pa bom moral na uradnega BMW zastopnika enkrat v prihodnosti.

Fotografija0146.jpg




lp
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a marc » 24 Feb 2015, 18:49

tomaž cosmosblau napisal/-a:Danes sem dobil amortizerček za havbo. Na GMT sem sicer neoriginalno zadevico dobil za sprejemljivih 24e... Upam samo, da bo služil nekaj let :) Po ostale dele (plastične nosilce in čepke) pa bom moral na uradnega BMW zastopnika enkrat v prihodnosti.

Fotografija0146.jpg




lp


Super! Bi pa morala sedaj z uporabnikom @ICI #53 narediti direktno primerjavo amortizerčkov gmt/oem vs. silux in kateri bo prej spustil oz. kateremu se bo prej poslabšalo delovanje. :))
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a Matej » 24 Feb 2015, 20:23

marc napisal/-a:Bi pa morala sedaj z uporabnikom @ICI #53 narediti direktno primerjavo amortizerčkov gmt/oem vs. silux in kateri bo prej spustil oz. kateremu se bo prej poslabšalo delovanje. :))

Težko bo direktno primerjat, ker se hauba pri šestaku večkrat odpre. :p Seveda zaradi občudovanja, ne servisiranja hehe. :D
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 25 Feb 2015, 17:30

Hehe dobra ideja @Marc! Evidenca menjave delov bo odslej še bolj točna, ker je pač pri joy toy-ih treba bit še bolj dosleden in natančen kot pri daily avtih...se mi zdi ;)

Sicer je pa že skoraj marec. Upam, da bo podobno vreme kot lani tak čas. Čimprej naj se ogreje in pooblači da gre kak teden skupaj dež, da spere požiralca pleha (beri: sol) iz asfalta. Potem pa udarimo spet eno zanimivo turo po ovinkih B-) Res že težko čakam...


lp
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 25 Feb 2015, 21:32

tomaž cosmosblau napisal/-a:Hehe dobra ideja @Marc! Evidenca menjave delov bo odslej še bolj točna, ker je pač pri joy toy-ih treba bit še bolj dosleden in natančen kot pri daily avtih...se mi zdi ;)

Sicer je pa že skoraj marec. Upam, da bo podobno vreme kot lani tak čas. Čimprej naj se ogreje in pooblači da gre kak teden skupaj dež, da spere požiralca pleha (beri: sol) iz asfalta. Potem pa udarimo spet eno zanimivo turo po ovinkih B-) Res že težko čakam...


lp

Ko enkrat avto postane joy-toy se spisek veča, namesto manjša :p "pomlad" pa pomoje že vsi nestrpno pričakujemo :ymdaydream: tesnila luči si dobil?
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1986 BMW 320i E30 cosmosblau

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 26 Feb 2015, 16:28

DulE30 napisal/-a:Ko enkrat avto postane joy-toy se spisek veča, namesto manjša :p "pomlad" pa pomoje že vsi nestrpno pričakujemo :ymdaydream: tesnila luči si dobil?


Hja, kaj čmo. To je pač naša bolezen $-) Tesnil še nimam, ravno včeraj pa sem šel naročiti na Avto aktiv v Kranj (bivši BMW Malgaj) zaščito prednjih luči (plastika v motornem prostoru), kvadratna čepka za na prednji odbijač in čepke za pričvrstitev podvolanske lepenke. Tesnila in verjetno tudi nosilca prednjih meglenk pa planiram za naslednji mesec, jih pa imajo po 15e komad, ker sem se pozanimal tudi za to...žal pa je budget premajhen za vse skupaj :(
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov