1984 316

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

1984 316

OdgovorNapisal/-a krt » 15 Jan 2015, 20:02

Verjetno vas je večina zgodbo videla že na BMW forumu. Po razočaranju, ko sem se obiral pri nakupu Hooniganove e30, sem se vrgel na avto.net in naletel na spodaj omenjeni avto. Takoj zatem, ko mi je rekel, da je avto prodan in sem zagledal tega na avto.net, sem startal na pot. Zanimiv se mi je zdel zaradi letnika, moja najljujbša varianta E30 pa je pfl in 4-vratna, tako da sem bil pečen.
Kolikor je avto izgledal bogi, se je na koncu izkazalo dokaj obratno. Seveda, seznam bo dolg in resnično upam, da mi uspe cilj, ki je temeljita karoserijska obnova čez cca. 3 leta. Aja, ob nakupu sem opazil 2 kar lepi luknji na podu in načet levi prag, sicer pa ni bil tako slab. Ok, vidi se, da je na dveh koncih bil že nekaj tako tako popravljan, ampak glede rje res ni nič kritičnega. Te luknji in prag je pa že urejen, vprašanje za koliko časa, vendar toliko bo že zdržalo, da lahko še malo uživam in ga vmes tehnično do konca uštimam. 25.12 se je začelo z ogledom, potem sem bil pa skoraj vsak dan pri avtu, da sem spremljal napredek na podnu (ki je sicer razen tistih dveh lukenj presenetljivo zdrav), enkrat sem prinesel akumulator, potem sem tam našel mehanika, ki ja naredil osnovni servis in uredil zavore, da sem ga lahko odpeljal.


Danes sem ga šel kočno iskat in bil neverjetno presenečen. Le prvih par sto metrov je imel avto čuden tek in ni pustil polnega gasa, potem je pa začel kmalu laufati tako mirno, da na semaforjih nisem vedel, če sploh laufa:laugh

Začuda tudi dela pomik obeh vzvratnih ogledal, gretje, ventilacija na vseh stopnjah, vse lučke, vključno s tima za osvetlitev registrske, kar presenetljivo, glede na to, da je šel avto na cesto prvič po dobrih 12 letih. Aja, pri cabriu ni delalo nič od tega, tam je bilo stanje ob nakupu obupno.

Tudi kar se same vožnje tiče, kakšnega lufta ni nikjer čutiti, na podvozju nič ne ropota, le hardi je malo slišati ob prestavljanju (vendar imam novega že spravljenega še od cabria). Edino vonj je malo zoprn, ker je avto stal v garaži s kožami, ampak bo tudi to počasi šlo.
Skratka, ob vožnji do doma sem res užival in komaj čakam poletje. Žal danes nisem mogel nič urediti glede certifikata, ker je gospa Nataša, ki tam dela, zbolela:blackeye

Zvečer sem se lotil pranja in temeljitega notranjega čiščenja, ker je bil obupen, tako da tudi slik nisem uspel narediti čez dan.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


image upload no registration

Aja, ob prepisu sem govoril tudi z lastnico, pred njo je bila le še ena ženska, tako da sem šele 3. lastnik in 1. moški lastnik. Mi je razlagala, da je bila super zadovoljna z avtom, vendar jo je l. 2003 parkrat zavrtelo po snegu in si je takrat kupila Cliota, ki ga ima še danes. Podatke sem tudi preveril in drži.
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a marc » 15 Jan 2015, 20:15

Lepo pozdravljen na forumu in čestitke za nakup! Me veseli, da si se končno odločil za predstavitev. :D
Izgleda lep, dejansko dvojček ex-hooniganove samo da ima ta svetlejšo notranjost. Upam, da se ti plani z avtom uresničijo in da se vidimo na letošnjih panoramskih vožnjah! :-bd
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a krt » 15 Jan 2015, 20:27

Hvala Marc, tudi jaz upam, da mi bo uspelo priti na kakšno turco:)
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a Urko » 15 Jan 2015, 21:51

Tine welcome!

Avto izgleda odlično. Platišča so ravno prava za 316. In barvna kombinacija je super. Isto notranjost je imel prvi fotrov 316 in je bomba. Avto izgleda znotraj veliko prostornejši. Je pa občutljiva ampak upam, da so te debele prevleke dali gor še preden so se sedeži umazali/strgali. Čim prej potegni dol prevleke in preveri.

Veliko užitkov z avtom ti želim in se vidimo spomladi.
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a krt » 15 Jan 2015, 21:57

Ja, platišča so čist ok in tokrat niti ne pogrešam sicer meni najlepših za e30-style 5. Bež notranjost je res lepa, če le lastnik ni prevelik pujs. Ubistvu imam malo strahu sneti te prevleke dol, ker si res želim, da so spodaj sedeži lepi, ampak ne vem, zakaj bi potem to sploh tlačili gor. Za vikend pogledam pa upam na najboljše!

Hvala pa se potem res kmalu vidimo.
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 15 Jan 2015, 23:32

Tine čestitam za nakup. Ko si prodal svojo bivšo e30 cabrio, sem mislu da se je iznajdlo zdravilo.
In zdaj vidim, da je za človeštvo še šansa. ;)

Upam da ti ga uspe zrihtati tako kot si želiš, in da se čimprej spet vidimo na rjavina partiju a.k.a. panoramska. :D
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a Matej » 16 Jan 2015, 00:38

Welcome back krtek! :ymhug: Sem vedel, da je bilo samo vprašanje časa... :D

FR Wolf napisal/-a:Ko si prodal svojo bivšo e30 cabrio, sem mislu da se je iznajdlo zdravilo.

Hehe dobra. ;)

krt napisal/-a:Ubistvu imam malo strahu sneti te prevleke dol, ker si res želim, da so spodaj sedeži lepi, ampak ne vem, zakaj bi potem to sploh tlačili gor.

Čisto možno, da so sedeži še lepi. Včasih so znali pretiravat z "zaščitami" novih in lepih stvari. V mojem stanovanju je bil npr. nov parket skoraj 50 let prekrit ("zaščiten") z linolejem. x_x Obstajajo tudi ljudje, ki pustijo sedežno v foliji. :p
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 16 Jan 2015, 21:45

:-h dobrodošel krt, me veseli da si razširil naš vozni park :-bd mislim da je tole še ena kockica, ki se ji dobro piše :)
...drugač pa luštna osnova, celo meglenke ima :D feltne dokler ni znižan pa tud dobr izpadejo...se pa da narest iz teh bottle capsov čist hude trodelne =p~
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a P-W » 16 Jan 2015, 22:05

Krtek, pozdravljen tudi iz moje strani! :-h

DulE30 napisal/-a::-h dobrodošel krt, me veseli da si razširil naš vozni park :-bd mislim da je tole še ena kockica, ki se ji dobro piše :)
...drugač pa luštna osnova, celo meglenke ima :D feltne dokler ni znižan pa tud dobr izpadejo...se pa da narest iz teh bottle capsov čist hude trodelne =p~


Dule, kaj veš, je to pri nas že kdo naredil? Kok pribljižno pridejo samo obroči?
P-W
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:26

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a krt » 17 Jan 2015, 12:20

Žal sem danes snel prevleko voznikovega sedeža in je je le ta kar dobro načet :((

Sicer pa sem le opazil, da ena stvar ne dela in sicer je vzvratno ogledalo to z lučkami, ki ne svetijo. Moram pogledat, v čem je štos. Še 2 dni heca, potem pa ga odpeljem do garaže.
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Naslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron