1984 316

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 18 Jan 2015, 09:44

P-W napisal/-a:
Dule, kaj veš, je to pri nas že kdo naredil? Kok pribljižno pridejo samo obroči?

Nebi vedel če je kdo pri nas to že delal,verjetno bi se našel mojster, ki bi to naredil, vprašanje pa če bi bla računica :-\ verjetno bolje trg spremljat in kupit narejene...
krt napisal/-a:Žal sem danes snel prevleko voznikovega sedeža in je je le ta kar dobro načet :((

Sicer pa sem le opazil, da ena stvar ne dela in sicer je vzvratno ogledalo to z lučkami, ki ne svetijo. Moram pogledat, v čem je štos. Še 2 dni heca, potem pa ga odpeljem do garaže.

Škoda za sedež :( no sj tud te prevleke ne zgledajo tolk slabo..o hudo ogledalo z bralnimi lučkami maš notri :) mogoče je bil v originalu navaden in ob menjavi ni tega nihče zavezal...
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a krt » 18 Jan 2015, 19:23

Popolnoma možno ja, moram pogledat če gre kam kak kabel.
Sicer pa sem že gledal na ebayu je miljon opcij teh prevlek, da bi dal vsaj kake bež… Vprašanje pa, če so tako dobre kot te, ker so res v nulo narejene, najbolje se vidi pri zadnji klopi, saj so luknje za pasove u nulo itd… pa miljon hakelcev imajo, da res pridejo v nulo napeto na sedež.

Sem pa danes že naročil 2 nova (sicer neoriginal) kromasta dela za odbijač. Če bosta okaj, bom pa tudi še vzel ta daljšo stranico zadnjega odbijača, saj je bil avto butnjen v odbijač.
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 19 Jan 2015, 12:29

Ja res je škoda, da se ni tisti ki jih je dal gor odločil za bež, verjetno je gledal bolj na to da se ne bodo prehitro umazale :ymsmug: glede na to da pa je talni tepih v sivi, imaš alternativo tudi v sivih vratnih tapetah, če jih stakneš kje za pameten denar...je pa res da bi mu bež notranjost lepše sedla.
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a krt » 19 Jan 2015, 21:34

DulE30 napisal/-a:Ja res je škoda, da se ni tisti ki jih je dal gor odločil za bež, verjetno je gledal bolj na to da se ne bodo prehitro umazale :ymsmug: glede na to da pa je talni tepih v sivi, imaš alternativo tudi v sivih vratnih tapetah, če jih stakneš kje za pameten denar...je pa res da bi mu bež notranjost lepše sedla.


bež na modro mi gre res lepo skupaj, tako da raje še bež tepihe pa enkrat prevleke oz. še bolje, po kakem čudežu kakšne sedeže dobiti, magari novejšega vzorca...
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 19 Jan 2015, 22:49

krt napisal/-a:bež na modro mi gre res lepo skupaj, tako da raje še bež tepihe pa enkrat prevleke oz. še bolje, po kakem čudežu kakšne sedeže dobiti, magari novejšega vzorca...

Mhm, ja to bo kr težka najbrž,več al manj so vsi voznikovi potrgani, pa bež barva tud ni ravno pogosta, mogoče edino če dobiš dober sovoznikov sedež, pa ga slečeš...sicer pa zdaj, ko imaš družinico znajo prevleke še prav pridet ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a Urko » 19 Jan 2015, 23:16

Škoda za sedež ja, še ena stvar več za uredit... Jaz bi iskal original sedež ali samo originalno prevleko (ebay.de). Lahko je tudi sovoznikova ali pa od zadnje klopi in potem daš tapetniku da sešije skupaj novo prevleko. Sedanje prevleke so za v avtobus... Če (ko) jih boš dal dol, boš videl kako lepo izgleda bež notranjost. Občutljiva je ampak če se paziš, ni problema. Čokolada, sladoled in umazane hlače pa za tako notranjost res niso.
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a krt » 20 Jan 2015, 20:51

Še ena stvar več ja. To leto je v planu najprej mehansko poštimat, vmes počasi nabirat karoserijske dele, notranjost pa na koncu. Dejstvo je, da bo še dolga pot (sploh glede na to, da nameravava imeti še eno dete in da se bo treba počasi preselit). Sem pa vesel, da imam vsaj to osnovo
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a krt » 08 Apr 2015, 19:18

No, danes sem imel pa malo srece.
Lepemu vremenu se nisem mogel upreti in si rekel, da je se skrajni cas, da se avto spravi v pogon. Tako sem sel vceraj po preizkusnje, da bi se ta teden v Lj v sluzbo vozil s tem avtom (do sluzbe in nazaj imam vsak dan 186km!).

Ker se je zjutraj dobro odrezal sem rekel, da grem sreco probat se na tehnicnega. No, ravno ko se pripeljem tja, je zacel tako jermen skripat, da mi je bilo kar nerodno. Vseeno ga je zacuda opravil, rekel je le, da bo treba nosilce izpuha zrihtati. Juhhhuu, lahko bom registriral.

Ves vesel klicem se mehankarja, da mu ga koncno lahko pripeljem, saj bo sedaj registriran. No, po tehnicnih startam iz Lj proti Sevnici, jermen cvili in cvili, kar naenkrat tisina. Jasno mi je bilo, da ga je utrgalo, se posebej ko se prizge lucka za akumulator. Zgodilo se je ravno, ko sem ze zavijal na avtocesto, tako da sem imel res sreco, da imam mehankarja blizu in sem sel lahko kar direktno do njega. Sel je namrec jermen, ki poganja alternator in pumpo.

Da bi se mi to zgodilo na AC bi imel strosek z Darsom pa se z vleko, tko da hvala e30, da je zdrzala tehnicnega in potem ravno pravi cas odpovedala, da lahko sedaj tole mirno pisem na vlaku, medtem ko je avto pac teden prej na servisu. Drug teden se tako rihta, potem pa registracija in gremo naprej :x
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 08 Apr 2015, 20:47

Hehe tele naše kockice imajo res dušo, tud za škripnit znajo izbrati primeren čas in kraj :)) :x ) tudi sam sem imel nekajkrat tovrstno srečo :) Fajn porihtej, potem pa veselo vozit B-)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1984 316

OdgovorNapisal/-a krt » 08 Apr 2015, 21:59

Hehe, res jo imajo. Je bilo pa to med mojih 10 najbolj živčnih minut, ko sem gledal števec za temperaturo, promet pa prav počasi, kot pač to gre v Ljubljani ob 4ih.
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov