Cirusblau 316 iz Kamnika

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Cirusblau 316 iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a subi92 » 21 Sep 2018, 22:26

Pred kratkim sem se prijavu na vaš forum, ko sem presenečeno ugotovu za obstoj e30 foruma :ymapplause:
Najprej en lep pozdrav še enkrat vsem.

Danes sem si končno vzel čas in očistil zunanjost, motorni prostor, predele okrog pokrovov motorja in prtljage, zadi za strešnimi letvami.... je bilo enga rastlinja
otrebno je tudi avto oprat temeljito po kolotekih, pod motorjem, pod zadnjimi obesami, dif.... odstrant zaščitne plastike na kolotekih in še tam očistit.Nato pride gor zaščita, razen na kakšnem kritičnem delu še ostalo kar spada zraven.

Nato bodo menjane zavore, predvsem zadi nekaj drži ker sem bil po 15km že s praznim pedalom ko sem domov peljal.

Ker je iz fabrke prišel brez desnega ogledala pa še levi je netemnjen, prideta menjana oba ogledala // že kupu :sm in ena nova cev pri motorju 10.3€ na bmw servisu. Spredaj bo prišel zmontiran tudi nov podaljšek, trenutno ga ni ker ga je nekdo lastninu ali izgubu :thdwn , kupu bom najbrž kitajske ponaredke oem meglenk. Kaj menite o tem.

Odstrane bodo grde nalepke zadi Slo/eu..., morda štrihanje pokrovov, na zadnjem delu sogrdo odstranjevali nalepko... pa še nekaj udrtinc od toče.
Plan je tudi avto nekoliko prizemljit pa kakšne platišča 15 oz 16 col (Bbs, oz.cenejše Ronal ls...).


Ostalo je fabrško, avto ima 136.000km, od drugega lastnika, žal tudi ta pokojni, slaboten 1.6 a dovolj za prijetno vožnjo, za obračat poglede...
Notri kot nov, na splošno zelo čvrst in brez rje. Na sliki se na desnem prahu vidi odpadlo črmo barvo ozolacije, vendar spodi nobene rje...! Kaka pika se seveda najde. Te bom odstranu in saniral.

Nekaj slik, ni primeren čas dneva a vseeno bolje kot nič 8-)

Slika
Slika
Slika
Slika
Zadnjič spremenil subi92, dne 01 Okt 2018, 09:13, skupaj popravljeno 2 krat.
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Re: E30 iz Kamnika 316i

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 23 Sep 2018, 18:57

Pozdravljen in dobrodošel na forumu :)
Privošči nam še kako sliko.... Tisto padanje stopalke, pa dvomim, da je povezano z "držanjem" zadaj(najbrž ročna zapisala od stanja), preveri raje zavorne cevi in tekočino... Kar zadeva kitajske ponaredke, so ponavadi kratkoročna rešitev ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: E30 iz Kamnika 316i

OdgovorNapisal/-a subi92 » 24 Sep 2018, 08:22

Zadaj se je nekaj pregrevalo, platišča vroča k pes. Zdaj ga počasi dam na klocne in pomenjam kar je menjati treba okrog zavor.

Skratka slike bodo kmalu lepše.
Spredi bom dal gor IS lip, ogledala sem pa kupil očitno napačna. Zdaj nisem zihr al so med seboj drugačna od PFL in FL ali 2 in 4 vratna različica :-q
Prodam napačne ki ne pašejo na 2 vratno FL različico :-s

Če bodo kakšna platišča OLDSCHOOL na voljo 15col se priporočam, lahko bi tudi po OEM 15kah posegel.

BTW- ko bo nekak takšne kot sem si ga zamislil bi se tudi oglasil na kak E30 meet pogledat in vas spoznat. Časa ni vedno veliko na voljo, večja družina pač :| :-bd
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Re: E30 iz Kamnika 316i

OdgovorNapisal/-a yunnowho » 24 Sep 2018, 09:01

Lep avto, zgleda super! Finese poštimat pa vozit, da se avto prepiha.
Še je lepih primerkov brez rje!

Jaz bi na tvojem mestu komplet zavore menjal z novimi deli, pol si ziher in še dosti lepše se bo pelat.
yunnowho
 
Prispevkov: 62
Pridružen: 18 Apr 2017, 21:04

Re: E30 iz Kamnika 316i

OdgovorNapisal/-a subi92 » 24 Sep 2018, 09:44

Zelo lepo ohranjen, le škoda ko je zadnjih nekaj let stal pred blokom v LJ in je staknil nekaj udrtinic toče in kakšna pika sem ter tja.
Ogledala pa ne rabite gruntat, sem ugotovu, da ni fora v 2/4 ali FL in PFL verziji ampak ker mi je prodajalca na žalost poslal E21 ogledala #:-s

Zavore bom piču kar komplet novo ja. Bom probu danes na autodocu naklikat vse kar rabim.
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Re: E30 iz Kamnika 316i

OdgovorNapisal/-a subi92 » 01 Okt 2018, 09:13

Naročil sem nove diske, ploščice, zadnje obloge, zavorne cilindre, svečke, filtre (hm bencinskega žal ne :-? ), olje imam doma.

Zdej ga bom dal na klocne, demontiral zadnji odbijač in obe luči ker moram med lučjo in odbijačem rešit en mehurček ter levi vogal spodaj malo rjice.
Pa desna vrata imajo dva mehurčka pri fugi med blatnikom.

Zanima me če ima kdo čim manj rjasto amortizacijo (lahko so slabi) od takšnega avta, da svoj original pustim, nadomestne pa dam obnovit ter hkrat znižat za kaj pa vem 3-4cm :-?
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 01 Okt 2018, 18:15

:-bd lepo da si se lotil, jaz bi še gumice na zavornih čeljustih pogledal, tiste na vodilih so skoraj ziher "preprele" v kitu za menjavo je pa itak komplet-še za batke, pomenjaš vse in si miren ;)
Kar zadeva krajšanje fedrov raje 3(max 3.5) kot 4cm če misliš ostat na tovarniških amortizerjih.
Sicer pa130-150eur dobiš H&R - 35 za 4cyl... Kar zadeva raznih pocen fedrov pa raj tovarniške eno spiralo odfleksat :p
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a subi92 » 02 Okt 2018, 00:42

Spredaj bom pregledal in pri nas naročil. Za začetek sem naročil le kompletno vsebino zadnji dromlov s federci vred? To kar je držalo med vožnjo domov.
Sprednji del bom pregledal in pred vgradnjo svetlečih kosov pregledal stanje gumic. Sej to bi se že dogajalo, pa imam še cca 3-4 avte, ki se jih morm znebit in poštimat, da ostane čas za E30ko.
Če pomislim, da mi je pri Fiesti MK1 spustil en od semeringov na zavorni čerljusti in me je vleklo po cesti potem se definitivno izplača :D

Glede vzmeti, koliko pa da 1 obrat ali 2 v cm-jih. Hkrati sem mislim, dat reč obnovit in nižat velo amortizerja, da ne bi bilo lufta...
Ko pa gledam to sliko na googlu
Slika
se zadnjih ne bo dalo krajšati :((
V tem primeru bi bilo morda bolje poseči po H& R ? za 4 cilindre.
Zadnjič spremenil subi92, dne 02 Okt 2018, 09:43, skupaj popravljeno 1 krat.
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a bushido » 02 Okt 2018, 07:46

Odlično novi projekt, ki ga bomo spremljali preko slik. Veliko srečnih kilometrov ter obilico veselja ob renovacijah in modifikacijah.
bushido
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 19 Jul 2016, 11:32

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a subi92 » 08 Okt 2018, 10:01

Nekaj robe se je nabralo.
Slika
Gumica okrog antene je razpadla v 30 letih

Slika

Na srečo ostalo dvig ter spuščanje antene deluje OK.
Pritrdil sem rabljen lip OEM, zadaj sem poskušal odstranit "dromle" in očitno nimam primernega vmesnika za vijak ali pa je je že nekdo drvaril pred mano :-\ Dromli so kljub nekaj površinski rji še ohranjeni in jih bom odvisno od notranjosti morda dal postružit, okrog pa pobarvam v rumene :))

Slika


Sej ne takšnega sranja pri meni ne boste videli, črna mat bo tam L-)

Obnovil po pokrov zračnega filtra
Slika

Ogledala bi lahko na hitro uredil v mat črno kot je original vendar bo najverjetneje veliko bolje izpadlo, če jih dam poličat v barvo avta :-? in nato montiram.

Zdaj pa eno vprašanja, vem da trend za te avte so BBS stil ali nekaj iz tistega obdobja, cene od 500€ dalje. Jaz pa se poigravam z mislijo, da bi piču ene železne opel feltne 4×100 16col ET okol 37 se mi zdi in jih dam peskat ter barvat v srebrno sijaj. Morda dobim ali improviziram še sredinske pokrovčke z BMW znakcem.
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Naslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron