Cirusblau 316 iz Kamnika

V tej temi lahko predstavite svoje vozilo ali projekt.

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 09 Okt 2018, 15:28

16ke lepo zafilajo kolotek, samo: 1. et 37 bo bolj kislo zagledalo brez vsaj 12mm distančnika, vprašanje če ti ne bo celo spredaj stisnilo gume ob vzmetno nogo... Et za e30 je: pri 7j feltni od 25 do 13 ;) in 2. Z 16kami boš ubil še tisto malo živahnosti kar jo mlinček premore...
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a subi92 » 09 Okt 2018, 20:17

Najverjetneje imaš v mislih počasnost zaradi širine koles :) .
Danes sem za hec odstranil in pregledu rak rano teh e30-k, stanje pod akumulatorjem.
In ja žal je nekaj površinske in nekaj luknjic direkt na požarni steni nad podnožjem akumulatorja X( :ymsick:
Razmišljam o izrezu manjšega dela, dobri zaščiti in barvanju, vosek... In končno prekritje z rosfraj vogalnikom. Tega bi prilepu s siko ali pa pritrdil z neti ali samovreznimi vijaki.
CO2 in odstranjevanje armature za takšno malenkost mi ne diši, razen če kdaj pride do kakega swapa in menjavi inštalacije...
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a subi92 » 23 Okt 2018, 09:02

Zadnje dromle sem zložil skup ta vikend kar mi je dopuščal čas. Še dobro, da sem malo poslikal pred razdrtjem, ker ne bi na pamet nikol sestavu, no zdaj že =))
Kolute sem postružu, zunaj pošmirglal, pobarval s temeljno in črno barvo. Za sprednje čerljusti danes naročim set protiprašnih gumic...v prihodnje pa razstavim, očistim in pobarvam ter namestim nove diske in ploščice. Malo je žalost ko stvari ki ji menjam sploh niso tako slabe, ampak tesnila pri 30 let niso ravn za zaupat.

Sploh ko se 75km razbesni in se mora ustavt =))

Pri predelu akumulatorja sem namazal s ferosanom.

Pa zadnji el. anteni sem menjal gumico pri blatniku.

Ogledala ne bom barval v barvo karoserije, bom ostal bližje stock izgledu, pa še sam lahko opravim. Pa malo ga optično poviša če so v barvi ;)

Bi kaj slikal pa sem imel telefon na 3 % in sem komajda pogledu shranjene slike od dromlov.
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a subi92 » 25 Nov 2018, 18:05

Nekaj fotk. Montirane meglenke in testna namestitev platišč.

SlikaSlikaSlika

Razlog za menjavo pokrova. Ima kdo za popolnit kaj?
SlikaSlika

Nove zavore :) Takole je pa lajšanju originalne vzmeti - 1 obrat :-$
SlikaSlika
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a subi92 » 24 Mar 2019, 21:05

Zdej bom počasi zaprosil za certifikat in registriral.
Me pa nekaj zanima okrog dveh treh težavic:

- avto je ob ogrevanju občasno ugasnil in niti vzgal ni takoj, moral je biti en slab kontakt v varovalkah - sem s kontakt sprejem rešu očitn

- avto med vožnjo ob hitrem dodajanju gasa mal pomelje (podobno kot klenkanje), ima pa motor novo olje, sveče, filtri razen bencinskih še nism menju.
Ima pa že star bencin notr.
A bi s kaksnim 100 oktancem to popravu al je kaj na kablih, nastavitvijo ventilov, frtajer...

- števec za benz mal skače in temp. kazalec tud začne občasno ob božanju armature morda hladen lot?

- kilometrine mi ne šteje, a so to neki zobniki

- kako mora bit zvezan tist senzor obrabe ploščic k so tisti kabli zviti tam blizu amortizerja in včasih lučka za zavore sveti in drugič ne?

Hvala za mnenja izkušenih forumašev
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a gatnik30 » 25 Mar 2019, 07:59

Za kilometrino maš senzor na diffu, pa notr je ena sonda, mogoc je treba senzor zamenat, al pa mas napacno sondo. A si mogoce diff menou?
gatnik30
 
Prispevkov: 192
Pridružen: 01 Avg 2016, 19:16

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 25 Mar 2019, 08:05

Jaz bi se na tvojem mestu lotil sistematično, m10 motorji načeloma nimajo težav z klenkanjem.
Preveri da nimaš rje v tanku(posledica - "trokiranje" motorja in tudi motnje števca za tank).
To boš najlažje storil, da dvigneš zadnjo klop, tam imaš en črn pokrov, ga odstraniš, z obratom v levo potegneš ven plovec in posvetiš z baterijo. Če je rja not ni druge kot tank dol in sanirati.
Benz filter v vsakem primeru menjat, tisti star benz pa pomoje lahko zmešaš z 100ko, pa še mal aditiva doliješ pa je, lahko ga pa tud ven spustiš (inbus na tanku, pred zadnjim desnim kolesom.)
Ne štetje km je ponavadi zobnik znucan(če ti hitrost kaže, sicer je lahko tud senzor na diffu) , cagr za temp pa je lahko tud temp. senzor,...
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a subi92 » 25 Mar 2019, 08:41

Na avtu je več ali manj vse original.
Hvala za napotke :ymhug:
V vsakem primeru bom dal števc na pult in pogledu stanje tistih zobnikov. Temp senzor je pomojm najbolj kar nov dat, če ni predrag in lahko dostopen, morda še termostat?
Bom poročal takoj ko utegnem.
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a E30kockica » 25 Mar 2019, 19:00

Kilometrov ti 100% ne steje ker so se zobniki v stevcu zlomili, pri skoraj vseh e30 se to enkrst zgodi. Narocis nove zobnike odometra ter zamenjas, pride te nekje 20e set. Zarada skakajocih se stevcov pa so vrjetno slabi kontakti na stevcu. Vzames stevec ven ter vsak kontakt zbrusis z finim brusnim, ter naspricas z kontakt sprejem. Ko bos to delal zbrusi se kontakte stevca za obrate ter hitrosti ko si ze tam :)
6zyl. is way too heavy, M42 is the right descision ;)
YT: https://www.youtube.com/channel/UCehnYJ ... C6fQFb6IDw
E30kockica
 
Prispevkov: 34
Pridružen: 13 Jan 2019, 19:19
Kraj: Ljubljana

Re: E30 Golič iz Kamnika

OdgovorNapisal/-a subi92 » 26 Mar 2019, 16:39

Supr, tole bom vzel ven v četrtek ali pete pa sporočim.
subi92
 
Prispevkov: 60
Pridružen: 09 Sep 2018, 23:44

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Avti uporabnikov

cron