Slovarček pogovornih besed/besednih zvez v svetu e30

Forum namenjen splošni debati o modelu e30.

Slovarček pogovornih besed/besednih zvez v svetu e30

OdgovorNapisal/-a marc » 01 Sep 2017, 21:23

Nekega posebnega namena te teme ni, se bomo pa mogoče v prihodnosti lažje razumeli, ko se bo omenjalo kakšen specifičen del na avtu. :D Nekaj primerov besed, ki se uporabljajo v naši okolici dodajam spodaj, ostalo dopišite vi :D :

Golič : Pomen - avto je brez opreme. Uporaba - Ta e30 je res lepa, ampak je golič.

Izložba : Pomen - nanaša se na stekla, ki niso tonirana. Uporaba - Šipe so izložba.

U fullu : Pomen - avto je dobro opremljen (lahko tudi, da je pripravljen na sezono).

Ščikan/ubit/smeti : Pomen - avto ali posamezen del je nadpovprečno obrabljen ali slabo popravljen. Uporaba - E30 je ubita, ali pa sredinska konzola je malo ščikana. :))

Beton : Pomen - Avto ali posamezen kos je v zelo dobrem stanju. Uporaba - Motor je res beton.

Utegnut : Pomen - Del je v dobrem stanju, nima prostega hoda. Uporaba - Avto je utegnut.

Sestavljanka : Pomen - Ko je nekaj hitro vidno, da je bilo naknadno dodano/zmontirano in/ali ne sovpada z letnikom, oz. opremi avta po VIN-u. Uporaba - Notranjost te e30ke je v dobrem stanju, ampak je sestavljanka.

Đip : Pomen - Avto je visok/previsok. Uporaba - Tale 316ka ima dobra platišča, ampak škoda, ker je đip.

Ribato: Pomen - Ko se življenska doba določenega dela zaključi. Uporaba - Jah nič, tale oljna pumpa je ribato.

Kromčk: Pomen - Nanaša se na PFL ali PPFL e30ke s krom odbijači. Uporaba - Rad bi kupil enega lepega kromčka s šiberjem.

Zapertlan : Pomen - Ko je določen kos nemogoče odmontirati. Uporaba - Mehanizem sedeža je zapertlan. Ne da se ga razstaviti.

Poflodran : Pomen - Ko je nekaj slabše ali na hitro popravljeno. Lahko tudi zakamuflirano. Uporaba: Prag na e30ki je malo poflodran.
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Slovarček pogovornih besed/besednih zvez v svetu e30

OdgovorNapisal/-a coffa06 » 08 Sep 2017, 21:37

Brez zamere ampak meni so ti izrazi prav neumni in če bi bilo po moje, bi se ravno obratno izogibal takšnim izrazom. Takšni izrazi mi pravzaprav grejo nekam..ne bom pisal kam. Mene pravzaprav dvignejo že tiste kuharske oddaje s tistimi zafnanimi ljubljančani pa njihovimi juhicami, solatkami, krompirčkom,... Naj bo forum na nivoju. Lp, Lovro
coffa06
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 26 Dec 2014, 16:31

Re: Slovarček pogovornih besed/besednih zvez v svetu e30

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 08 Sep 2017, 22:37

Lovro mogoče ta tema res ni na nekem nivoju, a ni škodljiva, če si je ne vzameš tako, mi smo se ji zadnjič ob pivu prav nasmejali. Dvomim da je njen bistven pomen sporazumevanje ;)
Forum pa ostane na nivoju, dokler se ne začne z izpostavljanjem, v katerega si zašel ;)
Brez zamere, Lp
Dule
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38


Vrni se na Splošna debata