Nalepke - e30

Forum namenjen splošni debati o modelu e30.

Nalepke - e30

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 16 Feb 2015, 22:48

Zdravo, mogoče je podforum napačen, ampak ta se mi je zdel še najbolj primeren.

Ker sem svojo e30 na novo pobarval, in bi jo rad čim bolj približal originalnemu izgledu, bi rad karoserijo označil z istreznimi nalepkami.

V mislih imam nalepke, ki označujejo barvo vozila, pritisk v gumah, vrsto goriva, oznako za plin klime itd...

Prosil bi če mi napišete katere nalepke so bile v originalu na e30 kje so bile pozicironirane?
Ali se jih sploh še da naročiti?
Vesel bom tudi kataloških številk ali slik teh nalepk, bmw fans se mi zdi precej omejena in skopa z temi zadevami...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: Nalepke - e30

OdgovorNapisal/-a marc » 16 Feb 2015, 23:07

Kar se točnih pozicij tiče je najboljše da pred lepljenjem primerjaš direktno zraven avta, ki jih ima še v originalu gor. Okvirno ti lahko povem da je:
- nalepka s tipom barve znotraj motornega prostora na levem vpetju amortizerja (voznikova stran), obrnjena je nekako proti lučem, kraku. Pri nekaterih je pozicija nalepke obrnjena pravokotno na ven proti blatniku zraven je pa dodana še nalepka za 'bmw original teile ipd.
nalepka za barvo 1 verzija:
02.jpg

druga verzija:
Slika
-na desnem sprednjem vpetju amortizerja, blizu špul itd., imaš več različic.Tam je pri skoraj vseh nalepka za opozorilo na visoko napetost (različne izvedbe):
m3-18761.jpg

Slika
-za klimo originalna nalepka je pozicionirana na zgornji ploščati del sprednje desne plastike ob ledvičkah.
-nalepka za tlake pnevmatik se nahaja na B stebričku vrat na voznikovi strani, velja za 2v (na sliki alpina nalepka, za bmw je pozicija ista samo srebrne barve):
sample01.JPG

-za vrsto goriva so imele kasnejše verzije prozorno nalepko pod števčkom za gorivo:
Slika

Kolikor je meni znano se jih večino še da naročiti. Za klimo je stvar še malo bolj kompleksna, ker moraš naročit tako, ki ima napisano število gramov plina primerno e30 sistemu. Nalepko za barvo mislim, da ne boš imel problem dobiti. Najboljše, da prašaš kar na cosmosu, predvidevam da je njihova baza kataloških številk še nekoliko bolj razširjena.
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Nalepke - e30

OdgovorNapisal/-a Urko » 16 Feb 2015, 23:59

Kar ne boš dobil na servisu lahko naročiš tu:

www.pukardesigns.com
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: Nalepke - e30

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 17 Feb 2015, 00:30

Jz sem jih za E12 našel na ebayu. Ta prodajalec ma še za par drugih BMW modelov nalepke, mogoče tud za E30, pa samo ni aktivnega oglasa...
http://www.ebay.de/usr/youdonthavetobec ... 7675.l2559
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: Nalepke - e30

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 17 Feb 2015, 22:08

Hvala vsem za pomoč, sedaj mi je vse jasno...Ko pridem dovolj daleč jih naročim...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18


Vrni se na Splošna debata