Puščanje vodnega ventila(pri pečki)

'Naredi sam' forum namenjen vsem vodičem in člankom, ki lahko pridejo kdaj v pomoč pri raznih e30 projektih.

Puščanje vodnega ventila(pri pečki)

OdgovorNapisal/-a Mezy » 30 Avg 2016, 08:30

Opis popravila puščanja vodnega ventila, dokaj pogosta okvara. S tem si boste prišparali vsaj 150€ ;;)
V veliki večini primerov pušča tesnilo na spoju ohišja ventila. Tesnilo z leti preperi/poči, še posebno če je avto dalj časa stal in če se uporablja agresiven antifriz. Vse kar je potrebno narediti je zamenjati to tesnilo.

Potreben material:
- sveder 3mm za povrtat 4 zakovice
- 4x vijaki M3x32 + 4x matice M3 samozatisne
- ploščato okroglo tesnilo ali o-ring (zunanji = 35mm O.D. 27mm I.D. debelina 4mm (naredijo po meri v www.dihta.si, stane slabih 10€) Nujno mora biti narejen iz materiala primernega za hladilne sisteme!
- posoda za spraznit hladilno tekočino, lahko se naredi tudi brez spuščanja vode, vendar je potrebno biti pazljiv v kabini in imeti dosti brisačk
- o-ring 17.12mm I.D. debelina 2.62mm. material primeren za hladilne sisteme (+120°C/antifriz), jaz sem to kupil v VOZA koper. 1€/kom

Navodila:

- v motornem prostoru odklopi obe cevi z objemkami ki vodita v kabino in gresta do pečke
- v kabini odstrani plastiko pod volanom in notranjo konzolo
- odvij 3 vijake in s tem odstrani vodni ventil iz avta
- s svedrom prevrtaj zakovice, očisti in z novim tesnilom sestavi nazaj
- ne pozabi na o ring 17,12/2.62 ki pride na stik cevi.

Lažje kot tako... :)
Lep dan še naprej! :ymhug:

Povzeto po: http://e30-talk.com/topic/48205-rep-anleitung-wasserventil/

Slika
Mezy
 
Prispevkov: 19
Pridružen: 11 Apr 2016, 19:06

Re: Puščanje vodnega ventila(pri pečki)

OdgovorNapisal/-a Matej » 31 Avg 2016, 00:48

:-bd
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: Puščanje vodnega ventila(pri pečki)

OdgovorNapisal/-a marc » 31 Avg 2016, 11:51

Matej napisal/-a::-bd


Super, DIY! Predvidevam, da bo Mateju in še marsikomu prišel zelo prav. :D No ja, tudi jaz imam enega puščajočega na lagerju pa ga bom probal zrihtat. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Puščanje vodnega ventila(pri pečki)

OdgovorNapisal/-a Eddy » 31 Avg 2016, 22:52

Jaz sem brez pečke že na E30 srečanje prišel, ker sem dan poprej opazil mokroto na tepihu, ki je sladko dišala, tako da sem s cevjo povezal obe gumi cevi pečke, in bom okvaro ventila izkoristil za vgradnjo pečke s klimo, pa seveda z novim ventilom, ker planiram Porednega imet :D Pa še grde, z visokotonci prevrtane armature se znebim obenem B-)

Tako da če komu kje leži nov ventil za pečko s klimo, naj me kontakira
Eddy
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 12 Jun 2015, 15:54

Re: Puščanje vodnega ventila(pri pečki)

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 02 Sep 2016, 21:29

Vso srečo pri nakupu, jaz sem ga iskal 1 leto, na koncu pa sem rabljenega staknil v zda za 70 eur s poštnino...Nov je norih 240 eur in to na ebayu...V mojem se je nabral vodni kamen in ga je dobesedno razgnalo, tudi ko sem ga sestavil nazaj ni delal...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18


Vrni se na E30 DIY in članki

cron