Letne pnevmatike za e30

Forum za vse vrste platišč in pnevmatik.

Letne pnevmatike za e30

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 26 Feb 2018, 23:00

Bliža se nova sezona za e30 in ker še nimamo te teme , jo odpiram z namenom izmenjave mnenj glede letnih pnevmatik.
Prosim, da vsakdo ki deli mnenja skuša čimbolj objektivno opisat svoje izkušnje, obvezno pa naj pripiše samo dimenzijo pnevmatike :)
Sam sem na e30 vozil vglavnem Bridgstone Potenza adrenalin RE 002 dimenzije 205/50/16 in 195/60/15
Z mojega vidika je opravičila pričakovanja, guma v suhem vremenu, da vozniku vedeti kje je meja pravočasno, saj začne postopoma popuščati, drži že iz "nule" solidno, ko se segreje(ne rabi dosti) je oprijem za cestne potrebe super, se jo pa da v vročih dneh pregret čez kake "serpentine"(v 15 col sem jo čez Rakitno že v eno smer) vendar kot sem že povedal, ne pusti na cedilu in daje dober feedback.
Za občasne trackdaye se obnese solidno, a dvomim da bolje kot Federal RSR, je pa zato pomoje boljša na mokrem, sploh kar se tiče aqua planinga.
Tudi sicer je oprijem v mokrem soliden, zna biti pa nepredvidljiva pri kakih drift vložkih v mokrem, ko nenadoma "zagrabi"(sploh pri švohnejših e30)

Letos bi morda poizkusil kaj novega, pa tudi dimenzija, ki sem si jo zamislil 195/55/15 ponuja nekaj "novega" tako da se zaenkrat odločam med toyo R1R, Nankang Sportnex NS-2R, preverjeno Potenzo, oz morda celo kako čisto cestno pnevmatiko z boljšimi preformansi.
Zaželeno je pridobiti čimveč mnenj, glede čimvečih pnevmatik :)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: Letne pnevmatike za e30

OdgovorNapisal/-a ZiGGi » 23 Jun 2020, 11:35

Se opravičujem ker kradem temo. Vendar me zanima slednje:

- Ali ima kdo izkušnje z 8x15 feltnami ?
- Gume na 8x15 bi šle 225/45/15 ali pa 205/50/15 - po kalkulatorju največja razlika v širini pnevmatike ostalo pa zanemarljivo.
- Odločam se med NANKANG AR1 ali Advan AD08R ? Mnenja ?

Če ima kdo karkšnokoli informacijo glede omenjenih širin naj se mi prosim javi. Če pa ne pa ne, življenje ni potica.
ZiGGi
 
Prispevkov: 12
Pridružen: 27 Feb 2019, 23:13

Re: Letne pnevmatike za e30

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 28 Jun 2020, 13:16

Sej ne kradeš teme, tu je z namenom izmenjave mnenj ;)
Na 8j bi 205 široka pnevmatika morala brez kakih težav. Morda bi se vulkanizer namatral, če bi bile zares trde bočnice in nizka pnevmatika. Bi pa morala gor brez "eksplozije" :D
Jaz sem dal na 8j 195/60 Potenzo, (ki ima trde bočnice) sicer je višja in jo je lažje raztegniti, a ni bila dosti raztegnjenena.
V 205/50 imaš precej večji izbor pnevmatik kot
225 /45 slednje pa jasno tudi grejo gor, tako da odvisno kaj želiš,...
Jaz bom dal 205/55 na na feltne ki so trenutno v pripravi (8j).
Glede omenjenih pnevmatik pa nimam izkušenj, od nankangov sem kratek čas imel ns2r sportnex.. Zelo trda bočnica in izdelana pod ostrim robom, kar pomeni da je večji del pnevmatike v stičišču z tlemi in tudi zgledajo dejansko širše kot kake druge pnevmatike v isti dimenziji, grip soliden, kaj več težko napišem, saj sem jih prehitro dal naprej, mi je žal da jih nisem konkretno stestiral...
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38


Vrni se na Platišča in pnevmatike

cron