197x BMW E12 520

Forum namenjen vsem lastnikom ostalih klasičnih BMWjov starejših od 25let. (2002,e21,e9,e12,e23,e24,e28,...)

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 15 Jun 2015, 17:26

marc napisal/-a:Hud je! Sicer so ga pa tele feltne se kar povisale. :D koliko ga mislis znizat?

Ti bo Angelca povedala...
Slika

:D Ne, dejansko ne vem konkretno povedat... Dobi se -40mm fedre, ampak to je premal, ko bo enkrat na gewindah, ga bom pa že naštelal na višino, ki mi bo optimalna.

FR Wolf napisal/-a:Men se zdi avto super sam feltne so mi mičkn prenove.
Me je pa prešinla ideja kaj če bi kake original od e12 dal podrejat in nataknt na te obroče... (Pomoje bi blo brutalno)
Ker e12 je mela tud bottle capse s 5x120 ;;)

Hehe, meni so pa še dost oldschool. So pa te feltne tud "živa" reklama za firmo, tko da ostajajo.

Jack747 napisal/-a:Taka varjanta bi bila meni zakon, sicer manjkajo še pokrovčki, ampak nekaj takega pač ... :D

Ali pa kaj na tak način, kot si objavil v enem izmed prvih postov v tej temi, ko si prilimal avto, ki ti je bil za zgled. Čeprav pa je tud zdej hud. Samo še malo počepnit more, pa bo! Tvojim avtom se vedno dobro godi in tudi tvoje teme so vedno zanimive, tako da verjamem, da boš še naprej rihtal tako dobro, kot si do zdaj! Srečno. ^:)^

Ko bo počepnil, bodo tud feltne drugač prišle do izraza.
Hvala, samo da bo čas in €€€, da se bo projekt premikal... :)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 15 Jun 2015, 21:06

Tako, da ga podrsas se odspodaj malo :D Hec, ampak v tla pa kar! Upam, da se ti izide s časom in financami :D
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a schik » 14 Okt 2015, 08:09

Meni so pa feltne super. Avto sedaj čist drugi. Drugače pa res, malo še dol, čeprav zadaj ni več dosti lufta?
schik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 24 Nov 2014, 14:08

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 22 Okt 2015, 13:03

Jack747 napisal/-a:Tako, da ga podrsas se odspodaj malo :D Hec, ampak v tla pa kar! Upam, da se ti izide s časom in financami :D

It's just a matter of time...

schik napisal/-a:Meni so pa feltne super. Avto sedaj čist drugi. Drugače pa res, malo še dol, čeprav zadaj ni več dosti lufta?

Hvala. Tud zadaj je še luft, so pa fedri najbrž že posedeni in pa treba bo malo porezat blatnik na notranji strani koloteka.


Zarad preveč drugih projektov in obveznosti na E12 še vedno ni nekega napredka, je pa vedno bolj jasna slika kaj, kje in kako se bo avto delal. Trenutno sem v fazi vselitve v skupno delavnico (končno bom mel prostor :x ), zbral sem informacije o originalnih opcijah (barve, opreme) za avto in našel par pomočnikov oziroma podizvajalcev projekta (klepar, ličar itd.). Tko da čez zimo se bo velik delalo - problem je samo, da sem v delavnco že privlekel podrtega Italijana, na katerem bo šlo kr nekaj ur in €, čez zimo pa se mu bo pridružil še moj daily, za katerga se planira konkreten velik servis plus par večjih upgradeov...

E12 je sezono več al manj zaključila - ker se je še nisem resno lotil, nisem šel probat sreče na tehnični, tko da je trenutno odjavljena in čaka lepše dni. Ima pa nov akumulator, tko da bo mogoče še naredila kakšen krog na preizkušnjah. B-)

Aja, enkrat sem pisal o klimi v moji E12. Že na oko je manjkala konzola, ampak očitno je blo par različnih variant, ker sem dojel, da se z obračanjem gumba za ventilacijo na hladno dejansko prižge klima. :D Tko da ima OSEL delujočo klimo, do naslednjih vročih dni bo treba zrihtat samo še povišano temperaturo motorja, da se bom lahko vozil s klimo namesto z gretjem. :))
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 16 Mar 2016, 00:30

Danes sem obudil E12, pa obujam še temo. :)

Po nekaj začetih projektih, ki so bili večinoma prodani prej, kot dokončani, upam, da bom uspel letos na tem avtu narediti kaj več kot lani. Začelo se bo enostavno, z novim akumulatorjem in žarnicama glavnih luči (ja, je bla kar zanimiva vožnja po temi), potem pa gremo na bolj relevantne stvari. Ampak vse ob svojem času... :)

Moram prodati še E36 compacta, ki mi je odlično služil čez zimo in dokončati še en projekt, ampak začasno bo E12 moj daily, tako da bo prva deležna pozornosti.

Aja, pa očitno so sprejeli zakon in z oldtimerjem od letos ne smeš več prevoziti več kot 3.000 km letno... X( Ne podpiram uporabe oldtimerja kot poceni dailyja, ampak s par dobrimi izleti se 3k km hitro nabere...

Hoonigan napisal/-a:Leto 2015 je E12ka začela z 265.363km na števcu, pa da vidmo, kok jih bova letos naklepala. :)

No, 2016 je začela z 267.550km, tko da lani nisem prekoračil "oldtimer omejitve." :D
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Ježek » 17 Mar 2016, 16:37

Lepo, da še brca. :)
Kje si pa za omejitev km zvedel?
Ježek
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 27 Dec 2014, 21:18
Kraj: Velenje

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 17 Mar 2016, 22:51

...tud mene zanima če je glede omejitve preverjena informacija, sicer pa če drži, so omejitev dvignili za 100% ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a krt » 18 Mar 2016, 06:11

To govorite za homologirane starodobnike?
krt
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 26 Dec 2014, 17:33

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 18 Mar 2016, 18:42

Tako je...
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 20 Mar 2016, 23:04

Tako mi je blo rečeno ob sklepanju zavarovanja na šalterju tehničnih pregledov. Nisem uporabil svojega agenta, tako da tipa ne poznam, ampak glede na to, da mu je to služba oz. mu najbrž tudi računalnik izpiše opozorilo...
Mogoče so razlike med zavarovalnicami, ker sem letos prvič slišal za kakršnokoli omejitev in sem dobil odgovor, da je to letos na novo.
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostale BMW klasike

cron