197x BMW E12 520

Forum namenjen vsem lastnikom ostalih klasičnih BMWjov starejših od 25let. (2002,e21,e9,e12,e23,e24,e28,...)

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 20 Mar 2015, 22:19

Evo slikano, zgledajo pa taki in so iz inoxa. Vstavki so pa iz plastike in so taki, da ne poskodujejo plocevine...Slika
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 18 Apr 2015, 22:29

@Wolf, dej mi kontakt prosim, bom kr original naročil. :)


Da se mal javim...


E12 je že zadnje cca. 3 tedne moj daily, tako da pridno nabira km. Ok, večinoma pridno. Letos sva do zdej naklepala cca. 1.500 km.

Dokler gretje laufa, je temperatura vode normalna, se pa vseen izogibam nepotrebnim vožnjam. V toplih dnevih uporaba gretja za hlajenje motorja pomen, da se vozim v savni, ampak zarad kombinacije pomanjkanja časa in poškodbe nisem še nič rihtal glede pregrevanja, previsoko temperaturo pa jaz bolje prenašam kot stari, dobri M20...

Odziv folka je neverjeten. :D Velikokrat pridem do avta in kdo hodi okoli in gleda, potem me sprašujejo, ga hvalijo (pa ni lih muzejski primerek), med vožnjo mi kažejo thumbs up, starejši povejo kakšno zgodbo iz mlajših let, najmlajši začudeno opazujejo...

V vmesnem času sem rihtal samo manjše stvari, ki so se sproti pojavile - menjava žarnic, popravilo stikala za luči ipd. Enkrat me je v tem času OSEL pustil na cedilu, na srečo in nesrečo pri kolegu pred bajto. Nesrečo zato, ker se mi je mudil naprej in je kolega hitr izkoristil priliko in mi ponudil prevoz s par let mlajšim Mercedesom, kao ''glej, kako dela.'' :ymdevil: Ko sem opravil nujne obveznosti, sem prišel nazaj in ugotovil, da dobiva premalo benza, kar sem na hitro rešil, še doza motor spraya in OSEL je spet brcal.

Pelje se lepo - ok, ni v nulo - ampak glede na starost več kot solidno. Še najbolj me moti nagibanje pri bolj dinamičnem vstopu v ovinek, ampak to bom rešil, takoj ko bo pršlo podvozje na vrsto. Gume na avtu so stare in mal preperele, tko da relativno hitr zgubljajo tlak, mam pa doma že nove 17'' feltne, gume pa pridejo z mojega dailyja. Moči je premalo, sploh ker ne morem uporabljat polnega gasa zaradi razštelanega fergazerja, grem pa v kratkem po einspritz v Velenje (hvala, @Ježek!). Driftalnik lih ni, mi je pa včeri na mokri cesti nenamerno ratalo oddriftati čez križišče ob mešanih reakcijah folka na terasi lokala ob cesti. :)) Jbg, tudi dež je avto videl, ampak brez skrbi, bo sigurno komplet kleparsko in ličarsko zrihtan, ne bo zgnil. Po tem bo pa res samo še za lepo vreme...

Kaj še? Zlomljenega zica sem se ubistvu že navadil, pedala so idealno postavljena za heel & toe, zavorna tekočina v avtu je najbrž starejša od mene in jo bom kmalu zamenjal, sodelovanje brake boosterja je vprašljivo, to je pa tud to...

Aja, poraba! Večinoma mestna vožnja, poraba je cca. 6,2L na 39km. B-)

(Disclaimer: daily ni razbit in moja poškodba nima veze z nobenim avtom :) )

Še foto material...

Uspešno preživela prvo ''daljšo'' relacijo do Škofje Loke, ponosno dvignjena antena v znak uspeha :p
Slika

Preživela točo :-s
Slika

Skrito dogajanje za stikalom luči...
Slika

Primerjava velikosti z Ramom :D
Slika

In pa najvišja dosežena hitrost zaenkrat i-)
Seveda gre za posnetek z nemškega Autobahna, razdalja za dobit tako hitrost je pa enaki razdalji med 3. izvozi na ljubljanski obvoznici :))
Slika


Dans sem se pa spravil napisat tale post o E12ki, ker sem gledal Harrisovo reportažo iz Goodwooda, v kateri velik kaže PFL E12 530i :x
Slika

Slika

Slika

Slika
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Matej » 19 Apr 2015, 23:01

Gut Gut! :-bd

Komaj čakam nižanje in 17". B-)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 23 Apr 2015, 17:51

Ta teden sem 12ko krstil... x_x
Letvica je bla že prej taka, klepat ne bo treba, barval bom pa itak cel avto, ampak mi je vseeno žal za tole...
Slika


Matej napisal/-a:Komaj čakam /.../ 17". B-)

Kdor čaka, dočaka. :P

Začel sem nov biznis, ki vključuje tud feltne, tko da spet delam z napačnega konca in prej rihtam vizualne stvari kot mehanske, ampak se nisem mogel upret. Kar se izgleda tiče, mi zdej ostane samo še montaža spoilerja, nižanje in komplet barvanje (enkrat letos).

Dans je bla delavnica VulPra v Trzinu moja pisarna. Na feltne smo montiral gume z mojega dailyja, Bridgestone Potenza S001 225/45 R17 spredaj in Uniroyal Rainsport 3 dimenzij 255/40 R17 zadaj. Zadnje feltne so šle gor brez problema, za sprednje pa sem moral it še po 12mm distančnike, tko da je trenutno ET sprednjega para 8, zadnjega pa 25 in izgleda noro. =p~ No, višina avta je zdej katastrofalna... :-?

Evo, 4-batne čeljusti, da rešmo to dilemo :)) Projekt bremze bo kmal na vrsti, ker so ble nazadnje menjane najbrž še v prejšnjem tisočletju...
Slika

Zaenkrat smo jih vsaj vizualno mal zrihtal in preprečili stik rje z novimi feltnami. Brušenje...
Slika

Barvanje in podmazovanje :p
Slika

Valjarji B-)
Slika

Še na tleh...
Slika


Zarad višine je to to od slik zaenkrat. :D

Še javna zahvala VulPra ekipi! :-bd
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a marc » 23 Apr 2015, 17:59

~X( ~X( ~X( ko sem prebral 'kdor čaka dočaka', sem si že rekel...evo, to je to... da vidmo profilko. Potem pa takle rajcing na koncu :@ Čimprej u podn dat! :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 05 Jun 2015, 13:01

Evo neki zate! :)
Slika
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 12 Jun 2015, 11:48

Odličen! Samo ne vem, kaj je blo Alpini, ko so se odločal za stranska ogledala... :D


Da update-am temo... Zaradi sto drugih obveznosti se projekt ne premika, v lepem vremenu naredim kakšen krog z avtom, drugače pa je pospravljen, dokler se situacija ne umiri. Predvidoma julija in avgusta bo končno nekaj napredka. :)

OSEL je bil na E30 meetu, tko da ste ga nekateri že vidl, za ostale pa par slik, čeprav še vedno ni spuščen...

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a marc » 13 Jun 2015, 16:09

Hud je! Sicer so ga pa tele feltne se kar povisale. :D koliko ga mislis znizat?
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 13 Jun 2015, 16:17

Klemen men se zdi avto super sam feltne so mi mičkn prenove.
Me je pa prešinla ideja kaj če bi kake original od e12 dal podrejat in nataknt na te obroče... (Pomoje bi blo brutalno)
Like tole folk dela z e30 originalnimi 14":
Slika
Ker e12 je mela tud bottle capse s 5x120 ;;)
Slika
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 13 Jun 2015, 22:17

Taka varjanta bi bila meni zakon, sicer manjkajo še pokrovčki, ampak nekaj takega pač ... :D

Slika

Ali pa kaj na tak način, kot si objavil v enem izmed prvih postov v tej temi, ko si prilimal avto, ki ti je bil za zgled. Čeprav pa je tud zdej hud. Samo še malo počepnit more, pa bo! Tvojim avtom se vedno dobro godi in tudi tvoje teme so vedno zanimive, tako da verjamem, da boš še naprej rihtal tako dobro, kot si do zdaj! Srečno. ^:)^
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostale BMW klasike

cron