197x BMW E12 520

Forum namenjen vsem lastnikom ostalih klasičnih BMWjov starejših od 25let. (2002,e21,e9,e12,e23,e24,e28,...)

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 06 Jan 2015, 14:21

FR Wolf napisal/-a:Sam v avto dajem MPM olje ki ima precej tega aditiva embalaža pa je običajna in zato tudi cena ni zasoljena(nasprotno pri Castrolu), temveč zelo ugodna.
V olju imajo tudi dodatke, da motor bolje konzervirajo v obdobju, ko se ga ne uporablja. Ker je poceni je menjava cenovno ugodna, in prijazna denarnici, če se to naredi večkrat letno. Glede na motorje, ki veliko stojijo lastniki so pa olje menjali po prevoženih kilometrih je to najcenejša varjanta, da se iz motorja odstranijo kake usedline in smeti. Če se ne motim ima tudi Motul olja za klasike.

Kje si nabavu ta olje :)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 06 Jan 2015, 14:25

DulE30 napisal/-a:
FR Wolf napisal/-a:Sam v avto dajem MPM olje ki ima precej tega aditiva embalaža pa je običajna in zato tudi cena ni zasoljena(nasprotno pri Castrolu), temveč zelo ugodna.
V olju imajo tudi dodatke, da motor bolje konzervirajo v obdobju, ko se ga ne uporablja. Ker je poceni je menjava cenovno ugodna, in prijazna denarnici, če se to naredi večkrat letno. Glede na motorje, ki veliko stojijo lastniki so pa olje menjali po prevoženih kilometrih je to najcenejša varjanta, da se iz motorja odstranijo kake usedline in smeti. Če se ne motim ima tudi Motul olja za klasike.

Kje si nabavu ta olje :)

Tapos v Medvodah ga ima. Če se ne motim ga ima celo na zalogi. 5L pride okoli 19€.
Svetujem tudi, da se uporabljajo magnetni čepi, za vse žive možne železne delčke, ki jih filter ne pobere. Pri M10 motorju to pride bolj v poštev zaradi verige a tudi pri jermensko gnanih odmičnih motorjih ta čep ni odveč. Jaz sem svojega naročil iz Amerike za cca 16€ s poštnino. Če koga zanima mislim da bi moral še imet kontakt trgovine...pošljite ZS.
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 06 Jan 2015, 15:40

FR Wolf napisal/-a:
DulE30 napisal/-a:
FR Wolf napisal/-a:Sam v avto dajem MPM olje ki ima precej tega aditiva embalaža pa je običajna in zato tudi cena ni zasoljena(nasprotno pri Castrolu), temveč zelo ugodna.
V olju imajo tudi dodatke, da motor bolje konzervirajo v obdobju, ko se ga ne uporablja. Ker je poceni je menjava cenovno ugodna, in prijazna denarnici, če se to naredi večkrat letno. Glede na motorje, ki veliko stojijo lastniki so pa olje menjali po prevoženih kilometrih je to najcenejša varjanta, da se iz motorja odstranijo kake usedline in smeti. Če se ne motim ima tudi Motul olja za klasike.

Kje si nabavu ta olje :)

Tapos v Medvodah ga ima. Če se ne motim ga ima celo na zalogi. 5L pride okoli 19€.
Svetujem tudi, da se uporabljajo magnetni čepi, za vse žive možne železne delčke, ki jih filter ne pobere. Pri M10 motorju to pride bolj v poštev zaradi verige a tudi pri jermensko gnanih odmičnih motorjih ta čep ni odveč. Jaz sem svojega naročil iz Amerike za cca 16€ s poštnino. Če koga zanima mislim da bi moral še imet kontakt trgovine...pošljite ZS.

Supr hvala, bom spomladi sprobal :-bd cena se zdi več kot ugodna :D
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 06 Jan 2015, 18:01

FR Wolf napisal/-a:Tapos v Medvodah ga ima. Če se ne motim ga ima celo na zalogi. 5L pride okoli 19€.

3,8€/L? :-o Pa je za kej? Ob pogosti menjavi? Po mojih izkušnjah pr olju kr velja ''kolko para, tolko muzike.'' Z izjemo nekaterih nategov, ki se bistveno predrago prodajajo...

FR Wolf napisal/-a:Svetujem tudi, da se uporabljajo magnetni čepi, za vse žive možne železne delčke, ki jih filter ne pobere. Pri M10 motorju to pride bolj v poštev zaradi verige a tudi pri jermensko gnanih odmičnih motorjih ta čep ni odveč. Jaz sem svojega naročil iz Amerike za cca 16€ s poštnino. Če koga zanima mislim da bi moral še imet kontakt trgovine...pošljite ZS.

Hvala za nasvet. Mi pošlješ ta kontakt? :)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 06 Jan 2015, 18:13

Hoonigan napisal/-a:
FR Wolf napisal/-a:Tapos v Medvodah ga ima. Če se ne motim ga ima celo na zalogi. 5L pride okoli 19€.

3,8€/L? :-o Pa je za kej? Ob pogosti menjavi? Po mojih izkušnjah pr olju kr velja ''kolko para, tolko muzike.'' Z izjemo nekaterih nategov, ki se bistveno predrago prodajajo...

FR Wolf napisal/-a:Svetujem tudi, da se uporabljajo magnetni čepi, za vse žive možne železne delčke, ki jih filter ne pobere. Pri M10 motorju to pride bolj v poštev zaradi verige a tudi pri jermensko gnanih odmičnih motorjih ta čep ni odveč. Jaz sem svojega naročil iz Amerike za cca 16€ s poštnino. Če koga zanima mislim da bi moral še imet kontakt trgovine...pošljite ZS.

Hvala za nasvet. Mi pošlješ ta kontakt? :)


Ja motor meni bolje dela kot pri polsintetičenmu 10w40 castrol, sedaj imam 20w50. Tudi kasneje se je umazal, pije ga tudi manj zahvaljujoč bolj ustrezni viskoznosti glede na vožnjo samo poleti. P.S. Cena je tako nizka, ker stari avtomobili ne potrebujejo nevem kakega super olja napram današnjim high-tech.

Čep sem kupil tule ampak je poštnina od mojga nakupa 3 leta nazaj precej poskočila...
http://www.ebay.com/itm/Magnetic-Oil-Dr ... 71&vxp=mtr
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 06 Jan 2015, 18:21

Hmm mene bi ta čep tudi zanimal, morda se nas nekaj nabere, pa naredimo group bay...če ne si pa midva razdeliva stroške poštnine :-bd
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 07 Jan 2015, 17:03

FR Wolf napisal/-a:Ja motor meni bolje dela kot pri polsintetičenmu 10w40 castrol, sedaj imam 20w50. Tudi kasneje se je umazal, pije ga tudi manj zahvaljujoč bolj ustrezni viskoznosti glede na vožnjo samo poleti. P.S. Cena je tako nizka, ker stari avtomobili ne potrebujejo nevem kakega super olja napram današnjim high-tech.

Čep sem kupil tule ampak je poštnina od mojga nakupa 3 leta nazaj precej poskočila...
http://www.ebay.com/itm/Magnetic-Oil-Dr ... 71&vxp=mtr

Thx. :)


DulE30 napisal/-a:Hmm mene bi ta čep tudi zanimal, morda se nas nekaj nabere, pa naredimo group bay...če ne si pa midva razdeliva stroške poštnine :-bd

Može, jz bom pomoje vzel še enga za dailyja (čeprav pomoje že ma magnet v karterju, ampak tko bom mel vpogled ob menjavi olja).
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 12 Jan 2015, 23:28

Danes je bil tak dan:
Slika

Večina razlogov, zakaj je bil tak dan, bi bla off-topic, zato bom opsial samo enga...

E12ko sem predstavil punci, ki do zdej ni vedla za nakup. :D Nad staro škatlo ni bla najbolj navdušena. Šla sva jest in nekaj kupit, potem pa na poti domov stojiva na semaforju in se pogovarjava, in kar naenkrat avto ugasne. Probam vžgat, z veliko problemi vžge. Zelena je vmes že gorela, speljem in avto takoj spet ugasne. Na srečo je bila takoj za semaforjem avtobusna postaja, da sva ''prijadrala'' do nje. Probam vžgat, nič. Vmes se nama na rit že prilepi bus. Verglam, nič. Vmes pride še drugi avtobus, itak. Še malo verglam, noče. Potem mi šele uspe povezat stvari in ugotovit, da se ta števec za tank očitno ne zajebava in ko črtica pade na 0, to dejansko pomeni 0. :D Skupaj s punco, ki se ji E12ka s tem nekak ni priljubila, porineva avto na bencinsko, ki je bla na srečo takoj za avtobusno. Rinjenje avta na prometni cesti z omejitvijo 60 km/h, check.

Avto natankam in si mislim, kakšna sreča v nesreči je bla, da se je to zgodilo par metrov pred bencinsko. But, and there is a but... Avto še vedno ni vžgal. Najbrž accu slab in sem ga spraznil z verglanjem. Slučajno se pripelje @kmetek in ponudi pomoč. Avto 2x porinemo, ne pali. S sabo je imel celo kable, probamo še to. Nič. Očitno sem z verglanjem, preden sem ugotovil, kaj je problem, zalil svečke. Shit hit the fan. X(

@kmetek, še enkrat hvala za pomoč!
Zadnjič spremenil Hoonigan, dne 13 Jan 2015, 00:15, skupaj popravljeno 2 krat.
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a marc » 12 Jan 2015, 23:36

Hoonigan napisal/-a:Dans je blo počas treba starčku spet mal pretegnit noge... Zjutri je ob relativno nizki temperaturi v garaži rabil mal dlje za vžig, ampak sva vseeno suvereno štartala v dan. Čez dan je blo vse ok, potem pa sem se odločil avto pokazat še punci, ki ji do zdej še nisem povedal za nakup. :D No, dejansko sem bil bolj prisiljen kot se odločil, ker sem moral ponjo in je bla mal zgodnja. :D Reakcija? Lahko si predstavljate, da ni bla najbolj navdušena nad novo staro škatlo. Na splošno pri bližnjih ni velik podpore oz. razumevanja mojega entuziazma nad avti, kar je po eni strani logično, ker ni velik 22-letnikov, ki so že pri svojem šestem avtu, sploh če grejo vitamini € za to ljubezen iz lastnega žepa in sploh, če ne živijo več pri starših. Ampak sem upal, da bo punca vzljubila avto, ker ta ne bo šel hitro od bajte. E12ka naju je peljala jest, and the worse part of the day began (to bo neumestna zgodbica, če koga veseli brat). Kot študenta sva šla seveda jest na bone in točno, ko sem klical 1808, mi je sred klica crknil telefon. Plačal sem celo kosilo in se nisem sekiral. Potem je bil čas za šoping, ki ga ne maram, ampak sem danes moral it. V teku so razprodaje, pa sem rabil pomoje da edini artikel v trgovini, ki ni bil znižan. Jbg, plačal in gremo naprej. :P Ok, preživel šoping, zdej je bil namen punco odložit doma, natankat E12ko in jo postavit nazaj v garažo. Na poti stojiva na semaforju in se pogovarjava, in kar naenkrat je avto ugasnil. Probam vžgat, zelo težko vžge. Zelena je vmes že gorela, speljem in avto takoj spet ugasne. Na srečo je bila takoj za semaforjem avtobusna postaja, da sva ''prijadrala'' do nje. Probam vžgat, nič. Vmes se nama na rit že prilepi bus. Verglam, nič. Vmes itak pride še drugi avtobus, itak. Še malo verglam, noče. Potem mi šele uspe povezat stvari in ugotovit, da se ta števec za tank očitno ne zajebava in ko črtica pade na 0, to dejansko to pomeni 0. :D Skupaj s punco, ki se ji E12ka s tem nekak ni priljubila, porineva avto na bencinsko, ki je bla na srečo takoj za avtobusno. Rinjenje avta na prometni cesti z omejitvijo 60 km/h, check. Avto natankam in si mislim, kakšna sreča v nesreči je bla, da se je to zgodilo par metrov pred bencinsko. But, and there is a but... Avto še vedno ni vžgal. Najbrž accu slab in sem ga spraznil z verglanjem. Slučajno se pripelje @kmetek in ponudi pomoč. Avto 2x porinemo, ne pali. S sabo je imel celo kable, probamo še to. Nič. Očitno sem z verglanjem, preden sem ugotovil, kaj je problem, zalil svečke. Shit hit the fan. X( V glavnem, @kmetek, še enkrat hvala za pomoč. Vmes je blo še par težavic, ampak je zgodba že zdej predolga, tko da bom tukaj zaključil.


=)) Pa sej ne morš verjet. Sicer me tvoja prigoda spomne na mojo, ko sem nekaj let nazaj sedel v konzulu z eno punco bogu za hrbtom in seveda spraznil akumulator....radio.press :)) Tam se je sicer zgodba še nekoliko bolj zakomplicirala, ampak jbg young and stupid. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 12 Jan 2015, 23:49

marc napisal/-a: =)) Pa sej ne morš verjet. Sicer me tvoja prigoda spomne na mojo, ko sem nekaj let nazaj sedel v konzulu z eno punco bogu za hrbtom in seveda spraznil akumulator....radio.press :)) Tam se je sicer zgodba še nekoliko bolj zakomplicirala, ampak jbg young and stupid. :D

Važn, da si bogu za hrbtom z eno punco sedel s pržganim radiem, ko se je akumulator spraznu. =)) Haha, legenda. Verjamem ti točno 3 črke od 5., glede tega, kaj si delal. =)) Očitno ni sam avto konzul, ampak znaš tud ti bit diplomat. :))
Pr men je tud situacija še vedno zakomplicirana, ker nisem mel orodja za svečke ven vzet, tko da avto še vedno ni vžgal...
Zadnjič spremenil Hoonigan, dne 12 Jan 2015, 23:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostale BMW klasike