197x BMW E12 520

Forum namenjen vsem lastnikom ostalih klasičnih BMWjov starejših od 25let. (2002,e21,e9,e12,e23,e24,e28,...)

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 28 Dec 2014, 23:00

Urko napisal/-a:Zanimiv in redek avto ja. :-bd

...kaj si predstavljaš pod clean look (upam, da to ne pomeni da bo brez značk, letvic, kljuk na vratih,...) in kaj je M30 stroker?

Tnx.

"Clean look" pomoje ima v mislih oriđinal izgled, razen nižanja in feltn(tako si jaz razlagam)...
M30 tavelik šestak ki so ga vgrajevali v tastare 5ice, 6ice,.mislim da celo v e30 za južno afriški trg(333i)...ampak to si najbrž vedel...
http://en.wikipedia.org/wiki/Stroke_%28engine%29
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 29 Dec 2014, 10:33

DulE30 napisal/-a:Čestitke ob novi pridobitvi, men je hud!!!Še bolj bo pa ko počepne in dobi taprave copate :D Načeloma se da homologirat motor ki je obstajal v vozilu, res pa je da ne vem kako je s tem če imaš vpisanega starodobnika v prometno, v najslabšem primeru pa b25 strokerja :p :ymdevil:
Važno da osel ne bo podhranjen :))

Hvala. Za starodobnika ta pravila glede homologacije motorja ne veljajo.
Neki bom že zrihtal. :)


Urko napisal/-a:Zanimiv in redek avto ja. :-bd

Edino mokrote in bog ne daj soli bi se jaz izogibal. Ti stari BMW-ji so pravi magnet za rjo, in tudi če je sedaj še lep se ne zanašaj da bo tak tudi ostal. Tudi tisto kar boš ti naredil kao kvalitetno, bo slej ko prej spet rjavo, če boš avto izpostavljal vremenskim neprilikam.

Najboljša zaščita proti rji je da je avto v dežju in snegu v ustrezni garaži.

Itak je pa avto tvoj in delaj z njim kar želiš, me pa zanima kaj si predstavljaš pod clean look (upam, da to ne pomeni da bo brez značk, letvic, kljuk na vratih,...) in kaj je M30 stroker?

Tnx.

Hvala.

Brez skrbi, avto bo zimo preživel v garaži, dnevno svetlobo bo načeloma videl samo ob lepem vremenu in nesoljenih cestah. Po obnovi pa ne bo več nobenih izjem in bo samo še za lepo vreme. Fora je v tem, da mi je tud drugega (oz. prvega) avta škoda za slane ceste, zato bi bla optimalna rešitev tretji avto, ki pa ga nimam kam dat, plus ekonomsko gledano se ne splača...

Pod clean look mislm, da ne bo nobenih dodatnih plastik, lučk, podaljškov, spoilerjev, nalepk itd. Pa ne, da mam kej proti - npr. na E30ki bi sigurno mel sprednji podaljšek odbijača in zadaj spoiler, za E12ko pa sem se odločil za preprosto formulo, brez dodajanja česarkoli. Samo originalna linija, spuščen in širše feltne. Letvice, kljuke, značke in to vse ostane. :)
M30 stroker pomen, da je osnova M30 motor, zamislil sem si M30B35, torej 3.5 motor, ki se mu potem poveča prostornino na npr. 3,9L. Nekaj literature o strokerjih: http://www.eaglerod.com/index.php?optio ... &Itemid=25

Izgled in motor naj bi bla neki podobnega E12ki, ki sem jo objavu na prvi strani:
Slika


DulE30 napisal/-a:
Urko napisal/-a:Zanimiv in redek avto ja. :-bd

...kaj si predstavljaš pod clean look (upam, da to ne pomeni da bo brez značk, letvic, kljuk na vratih,...) in kaj je M30 stroker?

Tnx.

"Clean look" pomoje ima v mislih oriđinal izgled, razen nižanja in feltn(tako si jaz razlagam)...
M30 tavelik šestak ki so ga vgrajevali v tastare 5ice, 6ice,.mislim da celo v e30 za južno afriški trg(333i)...ampak to si najbrž vedel...
http://en.wikipedia.org/wiki/Stroke_%28engine%29

Si kr zadel, ja. :)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Matej » 29 Dec 2014, 13:53

Huda klasika!! Pa končno ena slika.:-) Sicer na pumpi, ampak tam bosta verjetno dosti hehe. :p

Načrti so odlični, barva pa že ta ni slaba, tudi original je opcija. ;)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Jack747 » 29 Dec 2014, 13:56

Se strinjam z @Matej. A to za feltne si imel v mislih kakšne z robom kot pri tej, ki si jo prilepil na sliki? Njam. Lahko nam pa ob priliki privoščiš še kakšno sliko notranjosti :) Sorry ker težim, čist sem napaljen zdej (sem ti fouš) :D
Uporabniški avatar
Jack747
 
Prispevkov: 111
Pridružen: 30 Nov 2014, 23:21

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 29 Dec 2014, 18:32

Matej napisal/-a:Huda klasika!! Pa končno ena slika.:-) Sicer na pumpi, ampak tam bosta verjetno dosti hehe. :p

Načrti so odlični, barva pa že ta ni slaba, tudi original je opcija. ;)

Se bom potrudil narest par boljših slik, morm dobit @P-W, da vzame fotoaparat, pa bo ratal neki. :)
Ja, tankat bo res treba kr redno, prejšnji lastnik je zaprl eno loputo fergazerja, da mu je ''žrl 14 namest 18.'' :D

Za barvo se še nisem odloču, ampak zihr ne bo enaka kot od Stanceworks E12ke - mi je všeč, ampak more bit drugačna. Original je opcija, mu kr paše, ampak drugač nisem najbolj navdušen nad srebrno, pa še moj daily je srebrn. Tko da za človeka, ki ni fan te barve, je to čist preveč srebrne. :))


Jack747 napisal/-a:Se strinjam z @Matej. A to za feltne si imel v mislih kakšne z robom kot pri tej, ki si jo prilepil na sliki? Njam. Lahko nam pa ob priliki privoščiš še kakšno sliko notranjosti :) Sorry ker težim, čist sem napaljen zdej (sem ti fouš) :D

Feltne obvezno s konkretnim robom. ;)
Sej ni to teženje. :) Se bom zmenu s @P-W, da naredi še par slik notranjosti.
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a schik » 29 Dec 2014, 21:54

S homologacijami je tako. Vsaj ko sem jaz klical na oddelek za homologacije so mi tako povedali.
Vpis starodobnik dobiš v prometno če imaš certifikat, avto ima 30 let ali več (brez izjem) in nobene vpisane predelave v homologacije. Če je pa že vpisana predelava, recimo vlečna kljuka, nižanje ipd. pa moraš to odstranit in lahko dobiš vpis starodobnik.
V tvojem primeru ko je pa že vpisano, pa lahko ti homologiraš kar želiš, fora je edino v tem, karkoli boš homologiral, se ti na avtu status starodobnika spremeni na osebno vozilo kot je bil prej. Dejansko je tu potem samo razlika v cestnini, ki jo po takem posegu plačuješ polno.
Tisto kar eni pravijo, da če je v duhu časa predelava gre čez. Žal ne gre, razen če je tak obstajal v originalu.
schik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 24 Nov 2014, 14:08

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 29 Dec 2014, 23:41

@schik, hvala za informacijo! :)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Fleko » 30 Dec 2014, 00:38

Hoonigan napisal/-a:Če že nisem edini lastnik E12ke v Sloveniji, sem pa najbrž edini, ki jo uporablja tud za zimske radosti :D
Slika

Sem mislil, da sem kakšno lepšo fotko naredu :D
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Urko » 30 Dec 2014, 11:15

Hoonigan napisal/-a:
Brez skrbi, avto bo zimo preživel v garaži, dnevno svetlobo bo načeloma videl samo ob lepem vremenu in nesoljenih cestah. Po obnovi pa ne bo več nobenih izjem in bo samo še za lepo vreme. Fora je v tem, da mi je tud drugega (oz. prvega) avta škoda za slane ceste, zato bi bla optimalna rešitev tretji avto, ki pa ga nimam kam dat, plus ekonomsko gledano se ne splača...

:-bd

Pod clean look mislm, da ne bo nobenih dodatnih plastik, lučk, podaljškov, spoilerjev, nalepk itd. Pa ne, da mam kej proti - npr. na E30ki bi sigurno mel sprednji podaljšek odbijača in zadaj spoiler, za E12ko pa sem se odločil za preprosto formulo, brez dodajanja česarkoli. Samo originalna linija, spuščen in širše feltne. Letvice, kljuke, značke in to vse ostane. :)

:-bd :ympeace:

M30 stroker pomen, da je osnova M30 motor, zamislil sem si M30B35, torej 3.5 motor, ki se mu potem poveča prostornino na npr. 3,9L. Nekaj literature o strokerjih: http://www.eaglerod.com/index.php?optio ... &Itemid=25


Nisem vedel, da se tudi M30 motorjem povečuje prostornina, zato sem tudi vprašal... Zanimivo.

BTW, na avto netu se prodaja e34 535i, ki že dolgo stoji. Za darovanje motorja bi bila vredu.

Upam, da spelješ projekt do konca. ;)
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 30 Dec 2014, 12:37

Oldtimer vozila so tehnična dediščina, in med njih spadajo tudi predelani avtomobili. Seveda predelave, ko je bil avto nov. Včasih so bile to minimalne predelave, zato so tudi strpne. Medtem ko je v začetku 90ih in koncu 80ih stvar predelav šla v vode neumno širokih poširitev in plastike.
Oldtimer vozila niso muzejska vozila ampak vozila z namenom vožnje in obujanja nostalgije. V muzeje pa zagotovo sodijo samo originalni ali zelo zelo unikatni primerki, kateri se tretirajo tudi temu primerno...

Hoonigan jst ti svetujem da glede na to da maš vpisan ta motor predelaš tega kolikor se pač da. Pa pozor ne pretiravat. Naredi 2.5 pa boš s spodobno odmično in drugimi komponentami dobil sigurno 200ps kar je v e12 dovolj če neboš z njo dirkal...
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostale BMW klasike

cron