1975 BMW 2002 A1

Forum namenjen vsem lastnikom ostalih klasičnih BMWjov starejših od 25let. (2002,e21,e9,e12,e23,e24,e28,...)

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 06 Jul 2016, 22:55

No končno sem si vzel nekaj časa da malo napišem o nadgradnjah dokler še vem za vse. :D
No naj začnem na začetku, avto ima letošnjo sezono poleg že omenjenih led barvnih žarnic na zadnjem delu vozila tudi komplet nove vse štiri luči spredaj. Sedaj se to vidi ponoču kot bi se moralo že zdavnaj :D

Sezono srečanj pa sem odprl z Old & Rusty piknikom na obali, ki je na koncu turistične vožnje po zgrešenih poteh zagrenila preglodana cev za hladilno tekočino s strani altenatorja. Na srečo obstajata vsaj dve dobri duši, ki sta mi pomagali to stvar sanirati do te mere, da je sedaj gor skoraj nova zamenjana cev. Hvala Pero27 in Tomos za hitro pomoč, da smo uspeli najt zamenjavo cevi in nadomestit izgubljeno vodo z deževnico. Kljub pripetljaju se avto ni nič pregrel.

Obnovitev BMW znakov sem že delil z vami, avto pa jih je tudi že prejel, za primerjavo s 3leta starim plastičnim znakom.
Slika

No ker sem zimo posvetil iskanju ali je ta avto z originalno črno barvo eden izmed Der Schwarze serie avtov na koncu proizvodnje 02 serije ali ne.
No da malce obrazložim zadevo, že takrat so proizvajalci pred prihodom novega modela (e21 v tem primeru) z posebnimi paketi ponujali več opreme za manjši denar. No in ena izmed teh paketov je bila črna serija. Za malenkost večjo ceno je v paketu bilo ogrevano zadnje steklo, lahka aluminjasta platišča, pokrovček rezervoarja s klučavnico, notranjost v velurju ali umetnem usnju, lesena prestavna ročka, dodatni žarometi(z dodatnimi varovalkami). V nemčiji je bila brava notranjosti črna, za Italjanski trg ap so stranke lahko izbrale tudi bež vzorec.
No naposled sem le ugotovil, da se številka šasije ujema z avti Der Schwarze serie.
Značilnost teh avtov na zunaj je L2002 emblem na zadku. Emblem sem po iskanju od jeseni končno dobil NOS(new old stock), original nov namreč že kako desetletje ni na voljo. K takem redkem emblemu pa paše tudi nov 2002 emblem :D
Slika

Avtu sem zamenjal tudi manšeto prestavne ročke z originalno, prej je bila ta narejena iz umetnega usnja. Nažalost pa še nisem ugotovil kako preprečiti, da se manšeta med vožnjo sname, ker je zelo prožna in drseča. :!:
Slika

Ker me že dalj časa pestijo problemi zaradi zračnosti menjalniške ročke sem čez zimo nabavil nove puše, a se je izkazalo, da so za starejši tip menjalnika, za ta tip pa niso dobavljive :cry: No pa kaj bi jokal, če se pa lahko naredi za zmeraj... No naredile so se štiri nove puše iz medenine in se moram sedaj navadit na natančno prestavljanje :D
Slika

No Avtu se je spredaj dodala ojačitev vpetja amortizerjev. Za katero barvo bi se vi odločili?
Slika

Končno pa je na vrsto prišla tudi montaža sprednjega Alpina podaljška, začasno je še nepobarvan, ker nisem še točno se odločil ali bodo zračniki za zavore rdeče ali oranžne barve.
Na avtu se je tudi "obnovilo" mehanizem volana in sicer zamenjala so se vsa tesnila, očistilo dele in sestavilo nazaj skup. Stvar je bila pred obnovo tako dotrajana, da je začasno držalo v sebi samo mast, olje je kmalu odšel na tla garaže :)
Slika

Za konec vsega je dobil tudi menjavo olja in oljnega filtra, sinhronizacija vplinjačev in nastavitev le teh. Hkrati pa sem nastavil še predvžig, da sedaj je krivulja na računalniku tudi prava krivulja predvžiga, ki jo motor dobi :)
Po zamenjavi olja je bilo treba avto malo zapeljati z vsemi posodobitvami :D
Slika
Slika
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a e30 325 mt1 » 07 Jul 2016, 16:05

Vsa čast ^:)^
e30 325 mt1
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 21 Apr 2015, 11:18

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a Eddy » 07 Jul 2016, 19:24

Zelo sexy avtoček imaš B-)
Eddy
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 12 Jun 2015, 15:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a Matej » 07 Jul 2016, 23:11

Kaj so pa tiste YOLO (you only left one) črte na asfaltu? :D

FR Wolf napisal/-a:No Avtu se je spredaj dodala ojačitev vpetja amortizerjev. Za katero barvo bi se vi odločili?

Definitivno črna.
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a nicjasno » 01 Avg 2016, 09:29

Matej napisal/-a:Kaj so pa tiste YOLO (you only left one) črte na asfaltu? :D

FR Wolf napisal/-a:No Avtu se je spredaj dodala ojačitev vpetja amortizerjev. Za katero barvo bi se vi odločili?

Definitivno črna.


Absolutno. Vse ostalo je kicasto in ne pase k avtu.
Potek obnove mojega e30 touringa: https://db.tt/hbFq2YSh
Tekoca poraba goriva: https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/687230.html
Uporabniški avatar
nicjasno
 
Prispevkov: 160
Pridružen: 21 Jun 2015, 21:27
Kraj: Maribor

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 25 Avg 2016, 20:46

No malce updejta, glede na vse živo sedaj avto diha skupazjz iridium svečkami, razlike opazne ni, sem pa elektrodo bolj razmaknil in je vonja po bencinu iz izpuha manj.
Avto je dobil updejt tudi z zadnimi lučmi, torej zamenjala so se stekla in sta obe strani celi (prej je bila ena počena) obenem pa imajo te leče notri mačja očesa, katera so bila pri prejšnih pobrana ven.
Na levi stani je leča z mačjimi očesi in na desni stara leča brez...
Slika

Končno sem potuhtal kako bi se dalo čimbolj elegantno in skrito naredit zajem hladnega zraka. Namreč problem sem imel, da ventilator, ki nima sklopke in vroč hladilnik preveč napolnita motorni prostor. Pri vožnji bolj v klanec in tam cca 40km/h se airbox segreje, da je 10s že težko roko gor držat... Evo tole je drugi prototip :D Stestiru ga pa še nisem, ampak glede na to kolk je bilo vloženega premišljevanja kje in kako naredit luknje za zavore, vakum cevkice, elektriko in kako naj bi "teoretično" zrak šel čez reže in obenem imel clean look motornega prostora; mora da to dela :)
In še ja oldschool fotošop strut bara je, da vžames sprej in barvaš...izbira je vidna na sliki :)
Slika

Za konec pa še ena sicer slaba slika ampak ujet sončni zahod z lepo kuliso s testne vožnje novih svečk in luči.
Slika
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a Matej » 26 Avg 2016, 00:35

:-bd

Kaj pa posoda za tekočino za pranje šip? :p
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 26 Avg 2016, 16:36

Lepo se godi temu tvojemu avteku, škoda da nisi sfotošopiral še tiste "zaščite"...strutbar se kaj opazi :D
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 26 Avg 2016, 21:16

Matej napisal/-a::-bd

Kaj pa posoda za tekočino za pranje šip? :p

Joj, vedno ko postam tuki se spomnem na to... Enkrat bo :)

DulE30 napisal/-a:Lepo se godi temu tvojemu avteku, škoda da nisi sfotošopiral še tiste "zaščite"...strutbar se kaj opazi :D


Dule to je prototip... treba še testirat, ampak ko bo dokončna verzija; verjemi, da bo čimbolj "stealth". Po domače učinkovito in skrito :)
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a gatnik30 » 27 Avg 2016, 20:54

živ, kot prvo naj povem da imaš top avto :D zej me pa zanima, kje si nabavu alpina ročko, a je original? :) rabil bi tako
Lp.G
gatnik30
 
Prispevkov: 192
Pridružen: 01 Avg 2016, 19:16

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostale BMW klasike