1975 BMW 2002 A1

Forum namenjen vsem lastnikom ostalih klasičnih BMWjov starejših od 25let. (2002,e21,e9,e12,e23,e24,e28,...)

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 16 Jan 2015, 11:54

Evo takole malce se spet javlam. Vedno bolj sem sam sebi podoben medvedu. :-\
Pozimi imam avto na varnem a vseeno delam zalogo delov :D
No da začnem pri bolj primerni stavri za začetek, da da ni prevelikega preskoka.
Stvar je namreč za na steno...
Ja res je plakat, sem eden izmed dobitnikov/zmagovalcev natečaja #BMWstories...
Slika

No potem sem že nekaj časa iskal originalne embleme. Ti se razlikujejo od današnjih po materialu izdelave in izgledu. Tile so namreč celi kovinski in je ostalo pobarvano gor(moji še čakajo barvanje in izbiro originalnih barv po RAL), novejši pa so plastični z aluminjasto folijo. Na zunaj se razlikujejo po visokih izbočenih črkah in linijah znaka.
Dobil prvega v NOS stanju in zadnji rabi malce poliranja...
Slika

No in pa še največja trofeja... Originalni zračni filter od 2002ti kakršne je Alpina uporabljala za svoje modele z malce predelav.
Slika
Dobil sem črno zadevo, zračni filtri so zapuščina očetovega 2002 na katerega je zaradi vsakdanje uporabe zmontiral enojni frgazer. Tista bleščeča stvar je pa pri meni že cca 2 leti in je čakala na tak filter, je pa iz inoxa. Je pa cena teh dobrih ohišij zračnih filtrov v zadnjih 2eh letih poskočila za 4x. Ampak tale moj je res lep primerek, malce površinske rje in kakšen zavit pleh, nima pa nobenih vdrtin. Malce šmirglanja ali peskanja pa nova barva in bo kot nov :)

Takole je zgledal Alpina filter, kateri ej na koncih imel 2 filtra od modela 1800, in modificirane malenkosti.
Slika

V avtu mi je cilj imeti takle izgled pod pokrovom...
Slika

In pa modificiran filter z zajemom svežega zraka, filter bo penasti in bo skrit pod grilom, "filtri" pa bodo iz kompozitnih materialov z mrežicami in barvo, tako da se nebo nti razločilo, da ne opravljajo svojega namena, ampak so tam samo za videz.
Slika

Prispeli so tudi nosilci za fotoaparate?! Hehe, no dejansko je tole za uporabo nameščanja žič po avtomobilu za nastavitev vplinjačev.
Slika

Na zaključek izpuha se pritrdi cev z lambdo sondo in se med vožnjo odčitava meritve, in se potem na podlagi tega določi katere šobe se bodo menjale v frgazerju... (se opravičujem za cenzurirano sliko)
Slika

Tole je pa lambda merilec, ga je treba še zvezat na usb in s pomočjo 123 tune bom lahko na računalniku risal grafe glede na dinamične teste (AFR/rpm).
Slika

Komentarji, vprašanja dobrodošla...
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a bokson » 16 Jan 2015, 17:55

Vsaka čast, top avto! :-bd
Uporabniški avatar
bokson
 
Prispevkov: 42
Pridružen: 01 Dec 2014, 00:03

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 16 Jan 2015, 21:33

Ni kaj ta avto se dela res detajlno, vsi ti detajli pa mu nedvomno dvigujejo "fizično" $-) in še bolj mentalno :ymhug: vrednost, priznanja za trud, pa lastnik zadnje čase upravičeno žanje tudi izven naših meja :-bd
Bravo blaž :ymapplause:
No kosov za to zimo bo počasi dovolj, se bo treba počasi lotit dela... :D medo :))
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a Matej » 17 Jan 2015, 03:38

Čestitke! ;) Lepa in več kot zaslužena nagrada. B-)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 17 Jan 2015, 10:25

DulE30 napisal/-a:Ni kaj ta avto se dela res detajlno, vsi ti detajli pa mu nedvomno dvigujejo "fizično" $-) in še bolj mentalno :ymhug: vrednost, priznanja za trud, pa lastnik zadnje čase upravičeno žanje tudi izven naših meja :-bd
Bravo blaž :ymapplause:
No kosov za to zimo bo počasi dovolj, se bo treba počasi lotit dela... :D medo :))

Hvala :) Ni še zadost kosov, semeringe menjalnika pa ležaj pogonske gredi bo treba še nabavit :)

Matej napisal/-a:Čestitke! ;) Lepa in več kot zaslužena nagrada. B-)

Hvala :)
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 01 Feb 2015, 01:36

Evo, danes sem končno spet imel malce druženja z mojim 2002.
Prvo je bilo treba probat kako bo pridobitev sedla in ugotovitev, da še vedno rabim filter oljnih hlapov...
Slika

In zadeva še z vsemi manšetami na mestu :D
Slika
Sedaj pa je treba zadevo popravit/predelat/restavrirat...
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a Matej » 01 Feb 2015, 01:46

Kaj bo pa nova pridobitev pomenila za zvok? Prej je bil zelo všečen. :D
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 01 Feb 2015, 01:47

Matej napisal/-a:Kaj bo pa nova pridobitev pomenila za zvok? Prej je bil zelo všečen. :D

Naj bi bil tišji ampak bolj globok... Bomo videli kaj bo res prišlo ven... :)
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 01 Feb 2015, 14:27

Prima, prav lepo je videti staro klasiko v tako dobrem stanju, pa da je avto še iz leta v leto boljši. V veselje je brati take teme! Komaj čakam, da se spoznamo na kakšnem meetu. Dobro ustvarjaj še naprej. :)


lp
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 20 Mar 2015, 14:38

Evo in je napočil ta dan! Danes moj BMW pranuje 40let. :D
Še veselo čaka v garaži, da ga odpeljem na prvo letošnjo turco.
Slika

Za "darilo" bo letos dobil kar nekaj izboljšav.
123 TUNE, v sodelovanju s prijateljem sva naredila krivulje za 2002(mehanska kot tudi vakumska)
Slika

Ker imam dovolj verglanja v prazno po dolgem času, ko bencin izhlapi iz frgazerjev bo pumpa bila elektronska kopija Benedix(že propadla firma) znana kot Facet pumpa.
Slika

Večni problem starih motorjev in mineralnih olj so oljne pare. V ta namen sem kupil en mini filter za prpravo komprimiranega zraka, katerega bom predelal, da bo bolj kos svoji namembnosti.
Slika

Da bo avto pel in ne še žvižgal bo poskrbel tale OEM ležaj kardana :D
Slika

Tesnila menjalnika pa moram še kupit, čakam da mi sporočijo, če mi jih lahko dobavijo...
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostale BMW klasike