197x BMW E12 520

Forum namenjen vsem lastnikom ostalih klasičnih BMWjov starejših od 25let. (2002,e21,e9,e12,e23,e24,e28,...)

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 03 Feb 2015, 12:37

Hoonigan napisal/-a:
Hoonigan napisal/-a:...mogoče še kakšen spoiler na gepeku, ampak to ni med prioritetami.


3 oz. 4 dni kasneje...

Slika
Samo teaser, mal skrivnostnosti more bit. :P


BBS?
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Fleko » 03 Feb 2015, 12:45

Opa se je že začelo zapravljanje :D
Sem misli, da ga boš pustil takega, kot je. Samo feltne in nižanje + kakšen dodatek.

Zdaj pa moja nebo zraven pasala :p
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 03 Feb 2015, 20:19

FR Wolf napisal/-a:BBS?

:-??


Fleko napisal/-a:Opa se je že začelo zapravljanje :D
Sem misli, da ga boš pustil takega, kot je. Samo feltne in nižanje + kakšen dodatek.

Zdaj pa moja nebo zraven pasala :p

Začelo in zaenkrat tud končalo. :D
Sej, feltne, nižanje + kakšen dodatek (= lip, spoiler). :P

E28 bo vedno pasal zraven. ;)
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 04 Feb 2015, 08:30

Hoonigan napisal/-a:Slika

Upam da ti ga ni od notri preveč načela rja :-s glede na vijak na sliki bi bilo tud to mogoče, enkrat sem imel doma en lip od e30, ki je od znotraj čisto zgnil, ko sem ta vijak, ki je pri tebi načet, malo bolj grobo prijel mi je ostal v rokah :))

Hoonigan napisal/-a:Vmes sem sodeloval tud v licitaciji za Petri volan, par ur pred iztekom avkcije sem ponudu max., kolikor sem bil pripravljen dat, v naslednjih par urah pa je cena nenormalno zrasla na končnih...

Slika

... 1.090€ $-) :-o

Vedel sem, da zna Petri volanom cena hudo narast ampak tale :-o $-)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 04 Feb 2015, 19:02

DulE30 napisal/-a:
Hoonigan napisal/-a:Upam da ti ga ni od notri preveč načela rja :-s glede na vijak na sliki bi bilo tud to mogoče, enkrat sem imel doma en lip od e30, ki je od znotraj čisto zgnil, ko sem ta vijak, ki je pri tebi načet, malo bolj grobo prijel mi je ostal v rokah :))

Ne sekiri se, če ostane brez šraufov, ga bom pa zalepil na gepek, v vsakem primeru bo dobil svoje mesto na avtu. B-)


Alpina sprednji lip odpade, po zapletih okrog bančnega nakazila (prodajalec nima paypala in ni hotel dat vseh svojih podatkov) in po par dneh mailov sva včeraj končno vse zrihtala, dans naj bi šel paket na pot, potem pa se je spet zakompliciralo zarad velikosti pošiljke in se je poštnina ''po novem'' podražila s 30€ na 160€. Živi v vukojebini 1000+ km stran, tko da sem odpovedal komplet biznis...
Vsaj ne bom mel sestavljanke z neumestnimi Alpina kosi. :P Sem pa že našel nov BBS lip za isto ceno in z bistveno cenejšo poštnino, ki ga bom verjetno drug teden naročil, al pa bom počakal z lipom in se najprej fokusiral na nižanje...

Če bo kdo slučajno našel kakšen ugoden Alpina lip, se priporočam, drugač pa je zdej v planu BBS lip, da bo delal družbo BBS spojlerju, kot je že @Wolf ugotovu :)

Slika

Slika


Dobil sem pa tud idejo za barvo avta... Moja najljubša inkarnacija E12ke, Alpina B7S turbo (3.5L R6, 0,9 bar boosta, 330 konjev, 500 Nm =p~ ) je bla dobavljiva v samo eni barvi - dunkel saphirblau metallic, in ker mi je bla temno modra vedno zelo všeč, bi lahko to bla prava barva za mojo E12ko. Mnenja? :D

Slika
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 04 Feb 2015, 19:18

Izbira barve je ok, samo jaz če bi se na tvojem mestu odločal za neoriginalno barvo tvojega avta bi se odločil za kako Pastellblau, Inka, Hennarot ali Malaga na katero zelo lepo pašejo črni dodatki, kot je spojler...
Vsekakor pa razmisli še 3x če je barva, ki ni bila iz tovarne na tvoji e12 prava izbira...
Tale stran ti bo večkrat pomagala pri raznih zadevah, tukaj imaš barve...
http://www.bmwinfo.com/25130.html

Če si pa želiš Alpinin podaljšek pa vprašaj tega prodajalca iz Madžarske, ki je sicer prodal e12 podalšek ampak izgleda kot da jih dela iz kalupov...
Prašat ni greh :D
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E12-ALPIN ... 7675.l2557
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 04 Feb 2015, 19:52

FR Wolf napisal/-a:Izbira barve je ok, samo jaz če bi se na tvojem mestu odločal za neoriginalno barvo tvojega avta bi se odločil za kako Pastellblau, Inka, Hennarot ali Malaga na katero zelo lepo pašejo črni dodatki, kot je spojler...
Vsekakor pa razmisli še 3x če je barva, ki ni bila iz tovarne na tvoji e12 prava izbira...
Tale stran ti bo večkrat pomagala pri raznih zadevah, tukaj imaš barve...
http://www.bmwinfo.com/25130.html

Če si pa želiš Alpinin podaljšek pa vprašaj tega prodajalca iz Madžarske, ki je sicer prodal e12 podalšek ampak izgleda kot da jih dela iz kalupov...
Prašat ni greh :D
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E12-ALPIN ... 7675.l2557

Glede tovarniške barve maš v bistvu kar prav...
Hvala za link. :)

Mal sem še raziskoval in se odločil, da zaenkrat ne bom kupoval sprednjega lipa, z nižanjem bom dosegu bistveno večji učinek in mogoče na koncu lip sploh ne bo potreben... Mi je pa zdej, ko ga ne morem met, Alpina podaljšek postal najlepši. :D
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Fleko » 04 Feb 2015, 20:07

Hoonigan napisal/-a:[
..da zaenkrat ne bom kupoval sprednjega lipa, z nižanjem bom dosegu bistveno večji učinek in mogoče na koncu lip sploh ne bo potreben...

^:)^

Si zvedel glede podvozja, na kateri osnovi imaš narejeno?
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Hoonigan » 11 Feb 2015, 12:34

Fleko napisal/-a:Si zvedel glede podvozja, na kateri osnovi imaš narejeno?

Podvozja še nisem konkretno raziskoval, ampak velik delov - najbrž tud na podvozju - si E12 deli z E3 in E9, kar ne pomaga najbolj pri dostopnosti delov. :D Kot sem rekel, podvozje bo (skor) sigurno neka custom varianta, tko da se niti ne sekiram preveč. Na eBayu se sicer dobi fedre za E12, ampak so -40, za moj okus pa to ni to. :ymdevil:

P.S. morm te razočarat, na koncu sem uspel rešit situacijo z lipom prek kolega, ki ma v Nemčiji firmo, tko da je tud Alpina lip na poti. :)



E12ka je zadnje čase mal zapostavljena zarad dailyja in vseh ostalih stvari v življenju, na kratko je sicer vidla sonce, drugač pa je na varnem pred zunanjimi vplivi.
Sem pa dans dobil prvi paket (spoiler), ostali pa tud upam, da pridejo v naslednjih par dneh...

Slika
Hoonigan, noun: a person who participates in any type of reckless driving, including - but not limited to - drifting, drag racing, and burnouts.
Uporabniški avatar
Hoonigan
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 13 Nov 2014, 10:55

Re: 197x BMW E12 520

OdgovorNapisal/-a Grega94 » 12 Feb 2015, 02:20

Hoonigan napisal/-a:P.S. morm te razočarat, na koncu sem uspel rešit situacijo z lipom prek kolega, ki ma v Nemčiji firmo, tko da je tud Alpina lip na poti. :)
E12ka je zadnje čase mal zapostavljena zarad dailyja in vseh ostalih stvari v življenju, na kratko je sicer vidla sonce, drugač pa je na varnem pred zunanjimi vplivi.
Sem pa dans dobil prvi paket (spoiler), ostali pa tud upam, da pridejo v naslednjih par dneh...

Slika

Woa sliši se fantastično, komaj čakam na kak update teme spet! :ymdaydream:
Se mi čedalje bolj dopade kako se na tem forumu ogromno članov loteva svojih e30k, spomladi ko pa svoje lepotce porihtamo pa po možnosti še registriramo(če ne pa kar preizkusne :ar! ) pa gremo eno turco po Sloveniji, zdaj bi znalo biti že kar lepo število članov....
Uporabniški avatar
Grega94
 
Prispevkov: 140
Pridružen: 26 Dec 2014, 19:56
Kraj: Braslovče

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Ostale BMW klasike

cron