1975 BMW 2002 A1

Forum namenjen vsem lastnikom ostalih klasičnih BMWjov starejših od 25let. (2002,e21,e9,e12,e23,e24,e28,...)

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 27 Avg 2016, 22:02

gatnik30 napisal/-a:živ, kot prvo naj povem da imaš top avto :D zej me pa zanima, kje si nabavu alpina ročko, a je original? :) rabil bi tako
Lp.G

Je original ;) dobil kolikor vem, po srečnem spletu naključij :D ...spremljaj eBay in tuje forume, samo je cena teh alpininih ročk šla v nebo ;)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 27 Avg 2016, 23:01

gatnik30 napisal/-a:živ, kot prvo naj povem da imaš top avto :D zej me pa zanima, kje si nabavu alpina ročko, a je original? :) rabil bi tako
Lp.G

Hvala Ročka je original...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 14 Sep 2016, 16:16

Torej, zdaj ko sem na "dopustu" imam več časa da tudi malo napišem kaj se dogajal.
Zajem hladnega zraka se je stestiral pri enakih pogojih kot brez, mogoče je avto bil deležen še večjega priganjanja. Dosegel sem 12°C manjšo temperaturo zajema zraka napram prej, pri normalni vožnji je bila temperatura 32°C pri zunajem zraku 28°C.
Slika
Našel sem tudi NOS(new old stock) staro rdečo vžigalno tuljavo in jo zmontiral. :D Pri mrzlem motorju se dodatnih 10.000V pozna, pri toplem nisem zaznal sprememb.
Slika
Končno se je premaknilo naprej pri izpušnemu kolektorju. Flančne že čakajo :D
Slika

Alpinin podaljšek je dobil tudi končno barvo, izmed raznih kombinacij je kocka padla...
Slika

Danes pa je bil deležen avto še prhe in fotoshoot-a, ampak nažalost je ta edina primerna fotka. Bo treba fotoaparat zamenjat, ker so vse ostale bolj kot ne meglene.
Slika
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 17 Nov 2016, 20:09

Torej, da se po nekem dolgem času spet oglasim.
Avto je za letos opravil svoje in bil poslan v zimski dvorec :), kot vedno se vse po planu na izteče in je mnogo stvari prestavljenih za naslednje leto ali naslednje leta. :D
Slika

No ampak poleg vsega sem bil priden tudi v hrčkarski dejavnosti...
Slika
Da začnemo kar po vrsti:
-termo nogavice za svečke :D haha, ker je vročina malo načela vžigalne kable in nočem za bv metat denarja za "dirkalne" 8mm kable sem se odločil da nakupim tele nogavice v upanju da pomagajo...(ma kdo izkušnje?)
-Scheel športne sedeže, period & car correct tole je v času tega in e9 modelov ponujala Alpina če si hotel športno varianto sedežev, originalna tapiserija in ohranjenost (voznikov zelo slab po bočnicah) kar ok. Tile so vzeti iz e9 Alpine B2s :shock:
-Našel sem original Alpina spojler ne vem če ga bom uporabil, ker je še treba preverit kako izgleda na avto, sicer je vizualno enak spojlerju od turbo modela
-Na veliko srtečo sem našel NOS BMW Motorsport odmično gred 300°malo me je skrbelo rjavo stanje a sem si konkretno oddahnil, ko sem jo držal v rokah in je smrdelo in se lepilo po vosku (nedotaknjena še s serijskim nanosom voska proti rji)
-Ker se tele typ168 špere dražijo ko tartufi na kilo sem stopil v akcijo in si na zalogo kupil eno, ki vo vgrajena ob svojem času
-Alpina pokrov diferenciala (ni moj) drži pa 1L več olja in ima rebra na zunaj za odvajanje toplote in rebro notri, za učinkovito kroženje olja.

No za konec pa še video, ki mi ga je celo uspelo narest... Namreč spomladi sem kupil action cam da naredim kak posnetek med vožnjo in glej ga zlomka tik pred zdajci sem se lotil snemanja. Vem kadi niso najboljši ampak sedaj vem katere nosilce rabim daljše.
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a vuko » 18 Nov 2016, 12:35

Jaz bi samo vprašal, to da leži na EPS ima kaki posebni pomen?
vuko
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Nov 2015, 11:13

Re: 1975 BMW 2002 A1

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 18 Nov 2016, 13:46

vuko napisal/-a:Jaz bi samo vprašal, to da leži na EPS ima kaki posebni pomen?

Ima, EPS se prilagodi obliki gume in guma zato ne rata jajčasta plus podvozje se bolj zrači, kar zmanjša oksidacijo pare iz zraka pri spremembah temperatur, če garaža ni ogrevana ampak zračena.
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Prejšnja

Vrni se na Ostale BMW klasike

cron