E30 Summer meet NL

Sem spadajo slike in posnetki lastne ali tuje produkcije.

E30 Summer meet NL

OdgovorNapisal/-a Urko » 03 Dec 2014, 23:36

Živjo družba.

Moj prvi prispevek tukaj. V grobem se poznamo iz bmwslo in priznam, da sem bil rahlo skeptičen glede rojstva tega foruma, ampak sedaj vidim, da se lepo razvija. In ker sem za volani e30-etk z enim krajšim premorom že od leta 1990, je jasno da če kdo paše na ta forum sem to jaz. Si bom vzel čas da napišem še kaj drugega, danes pa bom prilepil link od enega kratkega filmčka na katerega sem se spomnil ko sem si pogledal ameriški film v sosednji temi.

Moj filmček je iz srečanja na Nizozemskem, ki ga organizirajo mislim da od leta 2006 in vsako leto pride več avtov. Rekord je blizu tristo. Je pa konec avgusta in že letos me je močno mikalo, da bi se ga udeležil. Ornk mi manjka en konkreten več dnevni road trip z e30-tko in ta meet se mi zdi idealen cilj. Tudi zato, ker imajo severnjaki res lepo očuvane avte in se da videt marsikaj... Bomo videli kako bo s časom drugo leto, želja je.

Evo, uživejte:
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: E30 Summer meet NL

OdgovorNapisal/-a marc » 04 Dec 2014, 00:04

Pozdravljen! :D Res, skeptikov je bilo kar nekaj, kaj bo na dolgi rok sicer nevem, upam pa, da bo stran vsaj malo pripomogla k boljši povezanosti e30karjev. Zaenkrat vsak tukaj gor nekaj malega doprispeva in dokler bo forum aktiven ter pomagal nam in vsem novincem, ki se spravljajo v nakup podobnih projektilov....je cilj dosežen. :)

Kar se tiče tega srečanja na Nizozemskem...za podobno varjanto za naslednje leto smo 'na glas' razmišljali že tukaj, sicer ne v stilu večdnevnega meeta, ampak neke vrste e30 piknik meet. Kako in kaj bomo videli spomladi. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: E30 Summer meet NL

OdgovorNapisal/-a Urko » 04 Dec 2014, 00:30

Vaš piknik bo že v redu samo premalo daleč se bo treba peljat. :-B

Na Nizozemsko me vleče ker ne morem pozabit kako na easy sem takrat v enem kosu pripeljal touringa iz severa Nemčije. 1200 km. Ta meet je podobno daleč in ker sem zadnja leta na nemških autobahnih v glavnem z (vsaj 3,5 t težkim) Fiatom bi za spremembo prav rad bil tam enkrat spet z e30.

Na vaš piknik bom pa vseeno rad prišel. :-bd
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: E30 Summer meet NL

OdgovorNapisal/-a Matej » 04 Dec 2014, 03:25

Pozdravljen in dobrodošel, Urko!

Na bmwslo so "e30 only" zadeve natlačene v 62 strani pod pod foruma, ostalo pa je razpršeno po celem forumu. Tukaj je vse bistveno bolj urejeno in pregledno, tako da forum že sedaj upravičuje obstoj, v prihodnosti pa bo le še rasel, tako po velikosti, kot tudi znanju. ;)

Nizozemska izgleda super, samo za naše požeruhe bi bil tale trip kar velik finančni zalogaj. :) Morda bi prišlo v poštev, če bi v pot vključili več destinacij, ne samo tega meeta... No, bomo videli drugo leto. :D

Sicer ima pa marc prav, E30 Piknik bo drugo leto tudi pri nas! B-)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: E30 Summer meet NL

OdgovorNapisal/-a kmetek » 04 Dec 2014, 18:51

Tale idejo z NL mi je zelo vsec, sicer je sama pokrajina malo prevec ravna in bi si sam najraje ogledal Svedsko ali Finsko. Malo tezko je najt podobnega usekanca da bi sel zraven tako dalec s tako starim avtom. Sicer so tile dvomi malo odvec, ker sem sam naredil cez poletje cez 7k km po raznih izletih. 2x po Balkanu, 2300km in 2600km v parih dneh in se parkrat po par 100km na dan, tako da...

Ce bo kaksen resen interesent, sem za kaj podobnega takoj zraven drugo leto :-bd
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: E30 Summer meet NL

OdgovorNapisal/-a Urko » 04 Dec 2014, 23:51

Sama Nizozemska ni ravno neki izziv glede užitka pri vožnji. Podobno Švedska. Letos poleti smo s Fiatom naredili en tri tedenski krožni giro po jugu Skandinavije in priporočam Norveško, kjer imaš vse. Od obalnih cest ala Dalmacija do prelazov in hitrih podeželskih cest. Imajo pa radarjev neomejeno (VSI vozijo po predpisih) in bencin stane 2 EUR/l...

Kakšno pot ubrati do NL in kaj si vmes še ogledati je (bo) odvisno od časa, ki je (bo) na voljo. Par sto EUR bo šlo, to je jasno, samo brez nič ni nič. Avto pa tudi mora zdržat še kaj več od tega.
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: E30 Summer meet NL

OdgovorNapisal/-a kmetek » 05 Dec 2014, 19:08

Ko boš tako daleč da boš začel planirati, me prosim kontaktiraj, me namreč zelo mika. Sicer v sezoni (maj-avgust) je malo kriza z dopustom, ma par dni mislim da bi si lahko uzel. To je itak 2 dni event, pa še 3-4 dni vožnja, ali imaš v planu to združit v kakšen daljši dopust/izlet?

Švedska mi je pač sanjska destinacija, zato me mika da bi šel gor pogledat, samo je tak izlet vsaj 1x dražji od juga in vzhoda, kjer sva v 6 dneh in čez 2k km porabila 250€/osebo, s tem da je bilo prenočišče zastonj, ostalo se ni glih šparalo na vsak cent.

Super, končno neka debata, kjer se razbijajo "miti" o starih jajcih in izlet ni ravno okol ovinka. Če bi imel možnost, bi se usedu v touringa in si v letu, dveh, pogledal cel svet :-bd
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: E30 Summer meet NL

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 05 Dec 2014, 22:22

O Urko dobrodošel, lepo da si se odločil pridružit, z tapravo idejo/pobudo :-bd tudi sam imam željo vsaj enkrat, se udeležit tega meeta...
Vidim da nas je nekaj z željo...morda se izide pa že to poletje :)
Zadnjič spremenil DulE30, dne 07 Dec 2014, 01:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: E30 Summer meet NL

OdgovorNapisal/-a Urko » 06 Dec 2014, 23:29

Ta meet je ponavadi konec avgusta. V soboto se začne okrog poldneva, potem se gre popoldne na eno turco, zvečer je žur. Naslednji dan pa aktivnosti po programu, izbori najboljših vozil in ostale zadeve.

Več si lahko pogledate na: www.e30summermeet.nl

Ker imam tudi sam vedno težave s časom bo verjetno edino kar bi si lahko privoščil, da se štarta v petek zjutraj in si za pot tja gor vzame dva dni. To je čisto na easy, vmes se da še kaj pogledat. V nedeljo po koncu programa pa verjetno direkt domov in v ponedeljek v službo. To bi bilo še lažje če bi vzel koga s seboj, da bi si delila volan za nočni povratek.

To je okvirni plan, ki je čisto realen za izvedbo.
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: E30 Summer meet NL

OdgovorNapisal/-a kmetek » 07 Dec 2014, 01:32

Več kot odličen plan in zame 100% sprejemljiv :-bd
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Naslednja

Vrni se na Slike in video posnetki

cron