Dodajanje slik/datotek v teme

Forum namenjen obvestilom o raznih posodobitvah, izpadih in ostalih aktivnosti spletne strani.

Dodajanje slik/datotek v teme

OdgovorNapisal/-a marc » 16 Feb 2015, 10:39

Uporabnik @Matej me je nekaj časa nazaj opozoril, da bi bilo dobro boljše predstaviti način dodajanja slik v teme na forumu. Način, ki se ga večina poslužuje je uporaba gumba v urejevalniku 'img', kamor se povezavo do slike enostavno prilepi.
Na strani lahko do nadaljnega uporabljate tudi takoimenovane priponke. S tem bo slika shranjena na e30.si serverju, hkrati pa prilagojena zaslonu. Največja velikost slike je trenutno nastavljena na 4MB, do 15slik na eno objavo.

Zavihek za nalaganje priponk se nahaja spodaj v urejevalniku objave med zavihkom 'možnosti' in 'ustvaritev ankete' :
2.jpg

Ko željeno sliko ali datoteko izberemo, stisnemo gumb 'dodaj datoteko' in slika je naložena na strani.
Prikaže se nam vrstica, kjer je razvidno katere datoteke so naložene:
3.jpg

Ko kliknemo 'postavi v vrstico' nam bo sliko v sami objavi postavilo na željeno mesto (označeno z rdečo):
4.jpg


To je to! Veselo objavljanje vam želim še naprej. :-bd
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Dodajanje slik/datotek v teme

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 12 Mar 2015, 12:53

Kako pa se kopira google map? Probal sem vpisat URL, pa ni bilo učinka in mi je samo tekst prikazalo...
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: Dodajanje slik/datotek v teme

OdgovorNapisal/-a marc » 12 Mar 2015, 14:09

Hmm, kako to misliš? Povezavo do določenega naslova v google zemljevidih? Pri meni deluje z uporabo URL funkcije in tudi če prilepim povezavo neposredno.
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Dodajanje slik/datotek v teme

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 12 Mar 2015, 14:53

V bistvu ne zgolj naslov ampak cel zemljevid. Print screen v bistvu... Traso sem delal pa mi ni ratalo poslati google zemljevida na forum :-?
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: Dodajanje slik/datotek v teme

OdgovorNapisal/-a marc » 12 Mar 2015, 15:37

tomaž cosmosblau napisal/-a:V bistvu ne zgolj naslov ampak cel zemljevid. Print screen v bistvu... Traso sem delal pa mi ni ratalo poslati google zemljevida na forum :-?


Print screen-e jaz ponavadi prilimam v paintu in shranim kot .jpeg, nato pa naložim na forum. :) Kako drugače ne vem če je možno. Bom pogledal.
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Obvestila uporabnikom

cron