Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

Forum namenjen vsem panoramskim vožnjam, takšnim in drugačnim izletom ljubiteljev e30k.

Re: Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a Fleko » 10 Mar 2015, 14:55

Urko napisal/-a: Ampak razbili pa nismo (še) noben avto. Vsaj kar se tiče čistih e30 srečanj. A ne, DulE? :-B


Zanimivo, 1x sem se pridružil vaši ''panoramski turci'' in takrat je bilo parkrat kar na knap. Feltno prebil + dva brata (nespomem se imena) skoraj v skale. Norci :D
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a kmetek » 10 Mar 2015, 18:17

To je moglo bit zgolj naključje, ker se drugače zelo penzionistično pelejo :ymdevil:

Sem tudi sam organiziral 2 srečanja z vožnjo (ravno tako 10-15 avtov) in kar tako enostavno kot se zdi, sploh ko se kolona malo razvleče, se ljudje na kakšnih lepih ovinkih različno hitro vozijo,... Tako da vem, da ni enostavno vodit 20 avtov, sploh če se jih večina rada bolj hitro vozi.

Če boste rabili kakšno pomoč pri organizaciji, ni problem pomagat. Prevozil sem pa že kar precej tele naše kokoške, tako da bom vesel če kdo drug zbere traso, katere mogoče še nisem prevozil :-bd
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a Matej » 10 Mar 2015, 19:24

Fleko napisal/-a:
Urko napisal/-a: Ampak razbili pa nismo (še) noben avto. Vsaj kar se tiče čistih e30 srečanj. A ne, DulE? :-B

Zanimivo, 1x sem se pridružil vaši ''panoramski turci'' in takrat je bilo parkrat kar na knap. Feltno prebil + dva brata (nespomem se imena) skoraj v skale. Norci :D

No no, enemu je pač spustila guma, ni nikamor zadel. Brata (v enem avtu) sta pa na serpentinah v enem ovinku slabo ocenila razmere in sposobnosti, na srečo se je končalo brez praske.

Kakorkoli, tudi če bi se res kaj zgodilo oz. se morda v prihodnosti bo, želim glede organizacije in vodenja naših skupnih voženj povedati naslednje:

V naseljih, križiščih, ravninah ipd. vozi prvi del skupine toliko pod omejitvami, da tudi zadnji del skupine ne rabi prekoračit dovoljene hitrosti. Kakšen odsek, kjer je cesta lepa, ovinkasta in široka pa se pogosto odpelje malo hitreje. Po vsakem takšnem delu se počasnejše vedno počaka, da se skupina lahko drži skupaj. Običajno se pred hitrejšimi odseki tudi ustavimo in se razvrstimo glede na posameznikov stil vožnje. Tako lahko vsak vozi, kakor mu paše, saj ni prisiljen v lovljenje vozila pred seboj, hkrati pa se nihče ne more izgubiti.

S takšnim vodenjem se verjetnost nezgod precej zmanjša, nikoli pa ne more biti čisto izključena. Vsak posameznik lahko v določenem trenutku preceni svoje sposobnosti oz. sposobnosti svojega vozila. Takšnih situacij si seveda ne želimo, ampak zaradi tega ne bomo vozili kot na kakšnem srečanju traktorjev. E30 je športen avto in poleg druženja je point naših voženj tudi uživanje v vožnji!
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 10 Mar 2015, 23:12

Urko napisal/-a: Ampak razbili pa nismo (še) noben avto. Vsaj kar se tiče čistih e30 srečanj. A ne, DulE? :-B

In naj tako tudi ostane :p B-) drugače pa je Matej natanko opisal, kako stojijo stvari :-bd
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a Fleko » 11 Mar 2015, 10:00

Moj post ni bilo nobeno provozicaranje ali kaj podobnega. Tudi sam takrat ravno nisem ''šparal'' avtomobila. Vendar še vedno v mejah zmogljivosti avtomobila.
Tudi sam ne želim, da se kom pripeti kaj slabega. Vendar naj vsak vozi s svojim znanjem in zmogljivostvjo svojega avtomobila, da ne pride do kakšne neljube situacije :D

Da ne bomo samo o slabih stvareh govorili. V letošnjem letu se z veseljem pridružim kakšni turci, če boste imeli željo še po kakšnih drugih starejših bmw-jih :D
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a Matej » 11 Mar 2015, 15:29

Fleko napisal/-a:Moj post ni bilo nobeno provozicaranje ali kaj podobnega. Tudi sam takrat ravno nisem ''šparal'' avtomobila. Vendar še vedno v mejah zmogljivosti avtomobila.
Tudi sam ne želim, da se kom pripeti kaj slabega. Vendar naj vsak vozi s svojim znanjem in zmogljivostvjo svojega avtomobila, da ne pride do kakšne neljube situacije :D

Da ne bomo samo o slabih stvareh govorili. V letošnjem letu se z veseljem pridružim kakšni turci, če boste imeli željo še po kakšnih drugih starejših bmw-jih :D

Verjamem, sem pa vseeno želel pojasnit, kako potekajo naše vožnje.

Super, na naših srečanjih si vedno dobrodošel, prvo bo verjetno že v tem mesecu. ;)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a nejbič » 11 Mar 2015, 19:19

Kdaj ta mesec pa? Da registriram ob času :P
LP Nejbič
Uporabniški avatar
nejbič
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jan 2015, 21:28

Re: Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a Fleko » 12 Mar 2015, 00:29

Če mi rata skupaj sestavit avto do takrat se pridružim, če ne pa naslednjo B-)
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a Matej » 12 Mar 2015, 01:06

nejbič napisal/-a:Kdaj ta mesec pa? Da registriram ob času :P

V drugi polovici meseca. :p Ne vem še točno, registriraj kadar ti paše, saj bodo še druga srečanja. ;)

Fleko napisal/-a:Če mi rata skupaj sestavit avto do takrat se pridružim, če ne pa naslednjo B-)

:-bd
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: Zgodovina E30 srečanj v Sloveniji

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 12 Mar 2015, 11:57

Sam sem bil samo na eni panoramki in bilo je naravnost super. Matej je zorganiziral traso, ki je bila e30 pisana na kožo, in ne glede na moje lutanje z druge strani SLO na Pasjo ravan, kjer smo se kopali v sončku, je bilo res fenomenalno. Še posebej pa tam čez Lučine! Tista cesta pa je bila top of the top, ne glede na to da sem bil sploh prvič tam. Nekaj sem sprobaval eno traso skupaj spravit tudi sam, pa nisem glih najbolj vešč spravit google zemljevid na forum... L-)
Če se komu da, lahko naredi traso brez AC in cestnin, torej brez vinjet, razmišljal pa sem o relaciji Dolgi Most, Idrija, Škofja Loka, Davča, Srednja vas (Bohinj) in preko Bleda do Lesc. Cesta naj bi bila vsaj v večini zrihtana, vprašljivo je le tam čez Davčo (baje da je tudi obnovljena). Srednja vas v Bohinju premore odlično Pizzerijo, ki je verjetno marsikomu že poznana, zato sem razmišljal, da bi tam naredili postanek za kosilo, če bo interes. Zaključek predvidevam v Lescah, (vsaj zame, pa morda še koga) od Dolgega mosta do Lesc po tej relaciji je predviden čas 3h49min, prevozilo pa se bi 188km.

lp
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Prejšnja

Vrni se na Srečanja, izleti,...