Obcasno cukanje

Obcasno cukanje

OdgovorNapisal/-a kmetek » 25 Apr 2015, 15:57

Odkar smo na turci "malo tiscali", se mi zgodi da avto obcasno cuka/zgubi moc. Mrzel nikoli, sele ko se malo ogreje. Ampak vcasih je 15km ok, spet drugic ze po 5min cuka oz. izgubi moc za 1-2s. Bolj pogosto v nizkih obratih kot visjih. Ko "crkne" za vsaj pol sekunde, padeta stevca za porabo in obrate (ceprav se peljem in obrati padajo zelo pocasi) na nulo, za temperaturo vode pa tudi malo trzne, zato predvidevam da je nekaj na elektriki.
Spucal sem ze kontakte na akumulatorju (kateri je nov od novembra), cinspuli, sveckah, masi iz nosilca motorja na karoserijo in kablih na razdelilni kapi. Tudi samo kapo sem ze snel dol in zbrusil kontakte, ker je bilo zelo bogo vse skupaj, ampak razlike ni.

Kaj se ostane, da lahko sam preverim doma in zrihtam?

Hvala za info.
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Obcasno cukanje

OdgovorNapisal/-a eXtreme » 25 Apr 2015, 16:10

Preveri še stanje kontaktov na motornem računalniku... v kabini za avtoradijem so ponavadi natlačeni kabli in kakšen dela stik...
eXtreme
 
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 Nov 2014, 08:37

Re: Obcasno cukanje

OdgovorNapisal/-a kmetek » 28 Apr 2015, 10:49

Hmm, zdaj je nehal cukat, je pa problem z vziganjem. Vcasih kresne v prvo kot da ni nic, drugic lahko probam 10x pa ni nic, tretjic vzge po 3s verglanja.
morem se preverit ce dobi iskro v tem primeru, drugace ne vem kaj bi bilo, poleg releja pumpe? Mogoce kakseb senzor pozicije glavne/odmicne gredi?
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Obcasno cukanje

OdgovorNapisal/-a kmetek » 22 Maj 2015, 12:37

Tole nevziganje je privedlo do tega, da zdaj sploh ne vzge vec. Potegnil sem novo glavno maso in maso na alternatorju, plusi so OK, racunalnik (levo od volana) dobi plus, ampak ni ne iskre ne bencina. Vzigalna tuljava ne dobi toka, releje in podnozja sem pregledal, vse OK, glavni rele in rele bencinske pumpe oba dobita slabih 12V in sem jih tudi ze menjal z drugimi, tako da to bi moglo bit OK. Sem predrmal vse kable in konektorje na obeh racunalnikih...pocasi zmanjkuje idej #-o

Se da kako preveriti, ce ECU odda podatke o vzigu in vbrizgu od sebe, ker sumim da ima nek slab stik in je problem v samem racunalniku.

Ce ima se kdo DIY idejo, bi prosil za pomoc, v nasprotnem primeru gre verjetno v zacetku tedna na vleko in do enga dobrega elektricarja, nagibam se k Trcku iz Vrhnike, do zdaj super izkusnje z njim. Kaksen drug (blizji) predlog?

Hvala ze vnaprej...
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Obcasno cukanje

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 22 Maj 2015, 20:38

Malo pozno sem opazil... Imel sem identičen problem, še posebej pa v poletni vročini. Krivec je bil vložek volanske ključavnice. Čisto naključno sem ugotovil, ko sem ves živčen sedel v avtu in ga vžigal kot nor. Slučajno se je enkrat vmes spet pojavil signal, zato sem še nekajkrat obračal ključ in obenem nekoliko spreminjal način držanja ključa in tiščanja v ključavnico. Prijatelj, ki je malo bolj finomehanik, mi je razdrl vložek, spucal in premazal (kontakt sprej?), ter vložek vrnil na svoje mesto. Vžigal je dokaj brez problema, zanesljivo pa le takrat, ko sem ključ med obratom za zagon s prsti tiščal proti stropu. Naenkrat (po ca. pol leta) pa se je zgodba končala in sem obstal na parkingu bivšega delodajalca... Na srečo sem takrat imel še eno e30 za dele, tako da se nisem s starim vložkom več zajebaval.

Probavaj malo, enkrat tišči ključ bolj proti volanu, drugič proti stropu, podnu, pa malo naprej in nazaj, skratka v čimveč različnih smeri z občutkom...kot pri seksu :)) Če se ti bo vmes kdaj pojavil signal, potem je tudi pri tebi verjetno že malo oksidiral plehek v ključavnici, ki skrbi za kontakt.


Upam da ti kaj pomaga moja izkušnja, pa lep pozdrav.
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: Obcasno cukanje

OdgovorNapisal/-a Urko » 23 Maj 2015, 11:12

Moja 320 se je začela izgubljati med vožnjo. Stvar se je poslabšala do te mere, da sem na koncu komaj prišel do servisa. Avto je med vožnjo ugašal, na začetku je bil mrtev samo par sekund, na koncu pa sem se nekajkrat na AC popolnoma ustavil na odstavnem pasu. Na servisu je delal kot ura... :p

Po eni uri iskanja napake, je nekdo od ekipe po naključju malo bolj trdo zaprl predal pred sovoznikom, kjer je na stropu tudi motorni računalnik. Avto se je stresel in ugasnil. Ugotovili smo, da je na compu popustil eden od lotov in samo še vprašanje časa je bilo, da bi čisto padel stran. Compa se ni popravlalo, ker sem dobil rabljenega skoraj zastonj in smo ga samo zamenjali.

Torej za začetek si organiziraj preverjeno delujoč računalnik in ga zamenjaj, da vidiš če je tvoj o.k. ali ne. Če napaka ni v računalniku, boš še vedno moral razkopati elektriko...

Good luck.
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: Obcasno cukanje

OdgovorNapisal/-a Alpinestars » 26 Avg 2015, 22:06

Zdravo!
Imam problem s cukanjem... ko imam v tanku pod 20l in prigonim v ovinek mi avto zamori 1,2sec in spet potegne... Ni prišlo še do tega da bi mi ugasnil. Kaj bi lahko bil problem in kako to rešiti?

lp!
Alpinestars
 
Prispevkov: 49
Pridružen: 17 Jun 2015, 20:36


Vrni se na m40