Montaža bc1

Bombončki za e30 :P

Montaža bc1

OdgovorNapisal/-a Dusan33 » 18 Avg 2015, 11:47

pozdravljeni

zanima me, ce se lahko zmontira bc1 ( e30 m40b18, 1987), ker originalno tega ta ni imel. zanima me, ce je to zmontirat jederska fizika?
upoštevajte se to, da nisem ravno tehnični tip.
hvala ze vnaprej
Dusan33
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 15 Avg 2015, 08:29

Re: Montaža bc1

OdgovorNapisal/-a marc » 18 Avg 2015, 13:10

Pozdravljen!

Sem ti premaknil temo v drug bolj primeren forum, glede na to da ne gre za prodajo.

BC1, vkolikor imaš vse kar potrebuješ, ni problem zmontirat v avto. Napajanje dobi iz števca in zeleni konektor v katerega se napeljava priklopi imajo vsi števci že pripravljen. Skratka vkolikor imaš enoto, napeljavo, gong in temperaturni senzor z napeljavo bo zadeva delovala kot so si jo v Minhnu zamislili. :D

Kar se montaže tiče bi ocenil težavnost z dvema zvezdicama (od 5). Odstraniti moraš konzolo pod volanom in radio za lažje napeljat kablovje. Vkolikor je tvoj avto imel prej analogno uro je tvoje delo toliko lažje saj nosilec enote na konzoli lahko ostane isti. Če imaš sredinsko konzolo tako, kjer je radio v centru brez prostora za urco/bc1/bc2, jo boš moral žal menjati. Napeljavo lahko priključiš na števec tudi brez demontaže števca, ampak morajo biti prsti nekoliko spretni. Zelen konektor je na srečo nižji od ostalih in še najbolj dostopen. Skratka napeljava potuje od sredinske konzole do zadnjega dela števca in potem spodaj se razvije v kabel za na gong (zvočniček), ki je pritrjen v konzolo pod volanom ter kabel temperaturnega senzorja.
Napeljava temperaturnega senzorja gre skozi požarno steno v motorni prostor. Tesnilna guma v požarni steni skozi katero gre šop ostalih kablov ima nakazane linije za enostavno narest luknjo in potegnit skozi kabel. Ta potem ob levem kraku potuje do sprednjih luči in dol v levi prezračevalni jašek, ki ima že nosilec senzorja pripravljen (pozor! pri FL in PFL avtomobilih se senzorji ter lokacija pritrditve nekoliko razlikuje, vendar to ni nek velik problem).
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Montaža bc1

OdgovorNapisal/-a Dusan33 » 18 Avg 2015, 13:40

Sej se vidi, da sem se cist frisn na temu forumu. Hvala za premik. Ja imam prostor, ki je notri analogna ura. Tudi enote se nimam, sem dobil preblisk, da bi to imel, sem ravno tukaj gor videl da en prodaja komplet bc1. Slisi se fino
Mi prosim se poves kaksna je razlika med bc1 in bc2. Full ti hvala
Dusan33
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 15 Avg 2015, 08:29

Re: Montaža bc1

OdgovorNapisal/-a marc » 18 Avg 2015, 13:45

Ni problema! Nekje je treba začet. :D

Bc1 ubistvu ni Board Computer v pravem pomenu besede, ampak ura z nekoliko razširjenimi funkcijami. Ima torej prikaz datuma, ure, temperature in memo funkcija, ki te na časovni interval opominja z zvočnim piskom.
BC2 je pravi potovalni računalnik, saj ima poleg prej omenjenega še prikaz povprečne porabe, limit funkcije (opozarjanje, ko greš čez nastavljeno hitrost), število kilometrov 'preostalih' v tanku, število litrov bencina v tanku, štoparica, povprečna hitrost, varnostna koda in še več. :) Skratka bc2 je drug svet če po domače povem. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Montaža bc1

OdgovorNapisal/-a Dusan33 » 18 Avg 2015, 14:01

Aja, to je pa kot noc pa dan.
No zdaj lahko mirno recem, da me zanima samo se bc2 ;-)
Prasal bi te se, ce kaj ves kako je z majicami. Sej sem tebi pisal. Upam :-o
Dusan33
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 15 Avg 2015, 08:29

Re: Montaža bc1

OdgovorNapisal/-a Dusan33 » 18 Avg 2015, 14:02

Se to, koliko pa te udari po denarnici bc2 komplet. Da vidim koliko casa bom sparal:-)
Dusan33
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 15 Avg 2015, 08:29

Re: Montaža bc1

OdgovorNapisal/-a marc » 18 Avg 2015, 14:07

od 200-400€. Odvisno koliko sreče imaš na ebayu. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Montaža bc1

OdgovorNapisal/-a schik » 14 Okt 2015, 09:28

Jaz imam težavo na svojem bc1. Občasno ga nekaj mede, kr neke cifre se vrtijo, včasih posveti čisto vse itd. Včasih pa normalno dela. Nima pa veze na kateri funkciji je. Če ga pritisnem pol je včasih OK. Je možno da je kje kak slab stik ali je bc1 zanič?
schik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: 24 Nov 2014, 14:08

Re: Montaža bc1

OdgovorNapisal/-a marc » 14 Okt 2015, 12:07

schik napisal/-a:Jaz imam težavo na svojem bc1. Občasno ga nekaj mede, kr neke cifre se vrtijo, včasih posveti čisto vse itd. Včasih pa normalno dela. Nima pa veze na kateri funkciji je. Če ga pritisnem pol je včasih OK. Je možno da je kje kak slab stik ali je bc1 zanič?


Točen vzrok ne poznam, lahko pa povem, da se je na trenutke enako dogajalo tudi pri meni. Dostikrat v primeru nizkih/visokih temperatur. Nevem ali gre za kak feler ali pa to tako je.
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Dodatna oprema

cron