BC2 menjava žarnice LCD zaslona

Bombončki za e30 :P

BC2 menjava žarnice LCD zaslona

OdgovorNapisal/-a marc » 27 Feb 2015, 13:02

Trenutno se ubadam s problemom iz naslova in me zanima, če je kdo že dal to skozi. :D

Torej, na moji bc2 enoti ena izmed teh dveh žarnic ne deluje:
Slika

Ve kdo mogoče ali je možno dobiti točno enake žarnice kot so spodaj na sliki:
image_6180.jpg
image_6180.jpg (42.72 KiB) Videno 11341 krat


Bom povprašal še v Delkotu in Conradu, drugače se bo pa zadevo malo predelalo. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: BC2 menjava žarnice

OdgovorNapisal/-a marc » 27 Feb 2015, 13:59

Vidim, da je popularna tudi predelava na LED:
http://www.e30forum.de/diyfaq/bc2hint/bc2hint.htm

Sam z uporčki ne bom kompliciral zaenkrat...grem iskat 2x 6V žarnici z močjo 1-2W v upanju, da jih imajo z istimi dimenzijami. :)

Update: v Conradu ni bilo nobenih žarnic primernih velikosti. V katalogu sicer imajo eno, ki bi nekako dimenzijsko ustrezala samo moč ni prava (0,69W). Vzel sem dve 6V 3W žarnici v Delkotu samo svetita malenkost manj kot original. Mogoče bi bila taka z nižjo nazivno močjo bolj primerna (kot rečeno sem na internetu našel vrednosti 1-2W).
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: BC2 menjava žarnice

OdgovorNapisal/-a Urko » 27 Feb 2015, 21:40

Zanimivo. Namreč pri obeh BC2-jih, ki sta šla skozi moje roke (eden prvovgradni v 325, ki se mu je zmešalo in drugi iz ebay-a, ki ga je nadosmestil) so bile žarnice drugačne. In pri obeh sem jih zamenjal. Kupil pa na servisu glede p/n iz ETK-ja. Nekaj mi jih je še ostalo, očitno sem moral kupiti 10 kom.

Slika

Komot bi ti jih poslal ampak se bojim da ne pašejo v tvoj BC2?

Očitno imaš kakšno starejšo izvedbo BC-ja in so žarnice drugačne. Če se ne motim mora biti na ohišju odtisnjena letnica izdelave.
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: BC2 menjava žarnice

OdgovorNapisal/-a marc » 27 Feb 2015, 21:49

@Urko ti mislis na žarnico za osvetlitev gumbov (jo imam tudi jaz). Jaz moram menjat žarnico za osvetlitev LCD zaslona. Glede tega so vsi BCji enaki. Lokacija ploščice z žarnicama na bcju:
Slika
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: BC2 menjava žarnice LCD zaslona

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 27 Feb 2015, 23:52

Marko, uzem ledice pa je. Fora je, da klasične žarnice toplotno obremenjujejo plastike. Ker se zna zgodit da enkrat BCjev nebo več. Se splača narest, da nadomestiš z LED. Jaz sem pri svojem z led osvetlil števec, ker je ob prižganih lučeh podnevi(zakonodaja) pri zunaj 30°C vroče kaj se šele notri kuha.
Da o kristalih na BC zaslonu ne govorim... Če nimaš spajkalnika ti bo en od forumašov pomagu lohka pa tud k men pridš al pa med predavanji prnesš pa ti nardim ;)
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: BC2 menjava žarnice LCD zaslona

OdgovorNapisal/-a marc » 28 Feb 2015, 02:12

FR Wolf napisal/-a:Marko, uzem ledice pa je. Fora je, da klasične žarnice toplotno obremenjujejo plastike. Ker se zna zgodit da enkrat BCjev nebo več. Se splača narest, da nadomestiš z LED. Jaz sem pri svojem z led osvetlil števec, ker je ob prižganih lučeh podnevi(zakonodaja) pri zunaj 30°C vroče kaj se šele notri kuha.
Da o kristalih na BC zaslonu ne govorim... Če nimaš spajkalnika ti bo en od forumašov pomagu lohka pa tud k men pridš al pa med predavanji prnesš pa ti nardim ;)


Klasične žarnice res oddajajo veliko toplote samo pri tako majhnih močeh mislim da ni nobene panike. BCji so stari v povprečju že skoraj 30let in se jim usaj na plastiki okrog žarnic na oko ne pozna nič. S tem da moj bc2 izvira iz Kalifornije, kjer vemo kakšno je vreme večino časa. :D

Glede LED pretvorbe...gre za bolj usmerjeno svetlobo v primerjavi z razpršeno svetlobo navadne žarnice, ki je mogoče v tem primeru bolj primerna. No ja, na e30.de izgleda po menjavi čisto ok tako da te možnosti ne bom izključil. :D

Hehe, hvala za ponujeno pomoč. Ima brat nasrečo vso potrebno opremo. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: BC2 menjava žarnice

OdgovorNapisal/-a Urko » 28 Feb 2015, 19:39

marc napisal/-a:@Urko ti mislis na žarnico za osvetlitev gumbov (jo imam tudi jaz). Jaz moram menjat žarnico za osvetlitev LCD zaslona.


Aha, to je fora... sem pozabil kje mi je crknila osvetlitev, da je potem ta žarnica rešila problem. Zanimivo da po ETK-ju teh žarnic za osvetlitev displeja sploh ni. :-w

Potencialni problem na vidiku. :-s

Poročaj kako boš rešil.
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: BC2 menjava žarnice

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 28 Feb 2015, 23:51

Urko napisal/-a:
marc napisal/-a:@Urko ti mislis na žarnico za osvetlitev gumbov (jo imam tudi jaz). Jaz moram menjat žarnico za osvetlitev LCD zaslona.


Aha, to je fora... sem pozabil kje mi je crknila osvetlitev, da je potem ta žarnica rešila problem. Zanimivo da po ETK-ju teh žarnic za osvetlitev displeja sploh ni. :-w

Potencialni problem na vidiku. :-s

Poročaj kako boš rešil.

Te žarnice dobiš tudi pri Potokarju :)
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: BC2 menjava žarnice LCD zaslona

OdgovorNapisal/-a Urko » 01 Mar 2015, 22:30

Katere? Za LCD zaslon?

Če ja, jih marc gre kupit in vzame še zame dve. :ymhug:
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: BC2 menjava žarnice LCD zaslona

OdgovorNapisal/-a marc » 01 Mar 2015, 23:22

Urko napisal/-a:Katere? Za LCD zaslon?

Če ja, jih marc gre kupit in vzame še zame dve. :ymhug:


Če gre za enake kot so original za osvetlitev LCDja bi bilo super! Se pa bojim, da je Dule mislil na tiste zamenljive.

Jutri grem po LEDice s podatki iz e30.de in upam da kaj najdem. Rad bi da sveti ravno prav, sepravi ne preveč in ne premalo tako da so ti podatki edino kar trenutno imam (Light intensity: 1800 ... 2300 mcd,... -> http://www.reichelt.de/LEDs-super-ultrahell/LED-3-3500-RT/3/index.html?ACTION=3&GROUPID=3019&ARTICLE=31607&OFFSET=16&
Uporček pa: http://www.reichelt.de/2W-Metall-1-0-Ohm-820-Ohm/2W-METALL-330/3//index.html?ACTION=3&GROUPID=3083&ARTICLE=2344&OFFSET=16&SID=14U@fGyX8AAAIAAHOEe-c4c388a502964d42fd6e112f8932e321a&LANGUAGE=EN

Kot rečeno se bojim, da navadni žarnici, ki sem jih kupil v petek ne bosta svetili dovolj in je mogoče ta preverjena LED predelava še najboljša rešitev.
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Dodatna oprema

cron