Custom elektronske izboljšave/predelave

Forum za vsa elektrotehnična in avtoakustična vprašanja/debate.

Custom elektronske izboljšave/predelave

OdgovorNapisal/-a propeler2000 » 21 Jan 2016, 15:07

Odpiram temo z namenom širjenja idej elektronskih izboljšav naših E30-kt.

Za začetek objavljam link na mojo stran http://www.e30ig.com

Ideje so sledeče:
- shiftlight funkcija - vgrajena v števec kot souporaba LED-ic za prikaz servisnega intervala
- multisensor - vgrajen prikazovalnik različnih vrednosti (pritisk olja, tem olja, voltmeter...) v ohišje gumba, ki "paše" v sredinsko konzolo (npr. poleg gumba za vklop vseh smernikov)
- izboljšan rele za brisalce - omogoča nastavljanje dolžine pavze intervalnega brisanja
- avtomatski vklop zasenčenih dolgih luči

Shiftlightsi so že uspešno lansirani zadovoljnim uporabnikom.

Nova ideja, ki se je porodila je "komfortni" pomik stekel. Na spletu je kar nekaj rešitev z e36 stikali, samo meni to nekako ne potegne.

Zanima me, kakšen je vaš pogled na to, koga zanima ta stvar...
- plug&play rešitev na e30 stikalih
- kratko pritisneš gumb za dol in se steklo odpre do konca, vmes ga lahko ustaviš s tipko dol/gor
- če dolgo držiš tipko, se steklo odpre dokler ne spustiš tipke
- dodatna funkcija, odpiranje/zapiranje vseh stekel in strešnega okna preko daljinca za daljinsko centralno zaklepanje (če vgrajen DCZ modul to omogoča)

Če pa ima kdo še kakšno idejo, pa kar z besedo na dan.
propeler2000
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07 Sep 2015, 11:55

Re: Custom elektronske izboljšave/predelave

OdgovorNapisal/-a Matej » 21 Jan 2016, 17:21

Super produkti in ideje! ;) Poleg inovativnosti mi je všeč predvsem to, da se pri vgradnji praktično v celoti ohrani originalni izgled.

Najbolj se mi dopadeta rešitvi za brisalce in pomik stekel. Znali bi postati celo "must-have" dodatek, posebno za tiste, ki se veliko vozimo v vseh razmerah. Upam, da čim prej lansirate in postavite ok ceno za slovenski trg. :D
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: Custom elektronske izboljšave/predelave

OdgovorNapisal/-a marc » 21 Jan 2016, 19:28

Vidim, da imate novo stran! Če želite lahko poskusim dodat na naši strani nek diskreten banner ali povezavo. Me veseli, da se razvoj tovrstnih predelav dogaja na naših tleh! B-)

Kar se tiče comfort el. pomika stekel je dobra ideja. Funkcija bi potem verjetno delovala samo pri odpiranju okna? V kolikor bi bil proces enak za zapiranje bi mogoče bilo smotrno ugraditi še neko varovalo pri elektromotorju v primeru preobremenitve (beri ->v primeru nerodnih prstov). :D

Pa še ena ideja mogoče v obliki namiga...marsikaj se da diskretno stlačit v lokacijo pepelnika. :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Custom elektronske izboljšave/predelave

OdgovorNapisal/-a KockaE30 » 21 Jan 2016, 20:01

Super nova stran, meni je všeč. :) In ja, marc, obvezno dodat povezavo, treba podpirat domače inovacije! :D

Kar se tiče intervala, mogoče bi prišlo prav tudi kaj v smislu E36/E46 kjer se brisalci sami upočasnijo ko stojiš pred semaforjem.

Kaj pa za tiste ki imajo turbo projekte? Na parih youtube posnetkih sem že videl, da so recimo predelali kazalec za porabo tako, da je kazal pritisk. To bi morda komu tudi prišlo prav. :)



Ali pa da je to še ena dodatna funkcija multisenzorja, kot na tem posnetku:



Še enkrat, super da imamo proizvajalce takih stvari tudi na domačih tleh! :)
"A ga mal zaliva?"
"Vejžde ga, če je pa fergi."
Uporabniški avatar
KockaE30
 
Prispevkov: 186
Pridružen: 17 Maj 2015, 19:08

Re: Custom elektronske izboljšave/predelave

OdgovorNapisal/-a propeler2000 » 21 Jan 2016, 20:50

Matej napisal/-a:Super produkti in ideje! ;) Poleg inovativnosti mi je všeč predvsem to, da se pri vgradnji praktično v celoti ohrani originalni izgled.

Najbolj se mi dopadeta rešitvi za brisalce in pomik stekel. Znali bi postati celo "must-have" dodatek, posebno za tiste, ki se veliko vozimo v vseh razmerah. Upam, da čim prej lansirate in postavite ok ceno za slovenski trg. :D


Se bomo potrudili, da bodo cene za slovenski trg nižje :D
propeler2000
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07 Sep 2015, 11:55

Re: Custom elektronske izboljšave/predelave

OdgovorNapisal/-a propeler2000 » 21 Jan 2016, 20:53

marc napisal/-a:Vidim, da imate novo stran! Če želite lahko poskusim dodat na naši strani nek diskreten banner ali povezavo. Me veseli, da se razvoj tovrstnih predelav dogaja na naših tleh! B-)

Kar se tiče comfort el. pomika stekel je dobra ideja. Funkcija bi potem verjetno delovala samo pri odpiranju okna? V kolikor bi bil proces enak za zapiranje bi mogoče bilo smotrno ugraditi še neko varovalo pri elektromotorju v primeru preobremenitve (beri ->v primeru nerodnih prstov). :D

Pa še ena ideja mogoče v obliki namiga...marsikaj se da diskretno stlačit v lokacijo pepelnika. :D


Bom o bannerju še razmislil, pa kakšno rečeva na to temo.

Komfort funkcija je mišljena, da bi delovala v obe smeri. Glede preobremenitve bi bilo pa treba naredit kakšen test.
propeler2000
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07 Sep 2015, 11:55

Re: Custom elektronske izboljšave/predelave

OdgovorNapisal/-a propeler2000 » 21 Jan 2016, 21:03

KockaE30 napisal/-a:Super nova stran, meni je všeč. :) In ja, marc, obvezno dodat povezavo, treba podpirat domače inovacije! :D

Kar se tiče intervala, mogoče bi prišlo prav tudi kaj v smislu E36/E46 kjer se brisalci sami upočasnijo ko stojiš pred semaforjem.

Kaj pa za tiste ki imajo turbo projekte? Na parih youtube posnetkih sem že videl, da so recimo predelali kazalec za porabo tako, da je kazal pritisk. To bi morda komu tudi prišlo prav. :)



Ali pa da je to še ena dodatna funkcija multisenzorja, kot na tem posnetku:



Še enkrat, super da imamo proizvajalce takih stvari tudi na domačih tleh! :)


Hvala vsem skupaj za pohvale in podporo.

Glede intervala na semaforju...jaz težim k takim rešitvam, ki so kar se da "nevidne" in enostavne za montažo.
Recimo vsa pamet in releji, ki so potrebni za nastavljiv interval so na tiskanem vezju, katerega vgradiš v ohišje originalnega releja za brisalce.
Staro vezje ven, novo notri in rele nazaj na svoje mesto.
Semafor funkcijo je čisto enostavno dodat, samo vprašanje je, komu je neka dodatna žica, ki je speljana iz ohišja varovalk skozi požarno steno in naprej všečna :ymblushing:

Econoboost mi je tudi všečna rešitev, samo do tam še nismo prišli.
Lahko bi jo dodali v multisensor, samo je spet tako, boost je ena taka stvar, ki jo težko digitalno lepo prikažeš, mu bolj sede analogni prikaz.
propeler2000
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07 Sep 2015, 11:55

Re: Custom elektronske izboljšave/predelave

OdgovorNapisal/-a dančo » 21 Jan 2016, 21:50

se tisti multi senzor da svetloba znižat? :D
dančo
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 08 Jan 2015, 21:37

Re: Custom elektronske izboljšave/predelave

OdgovorNapisal/-a propeler2000 » 21 Jan 2016, 21:56

dančo napisal/-a:se tisti multi senzor da svetloba znižat? :D


To zgoraj ni naš multisenzor, naš bo lepši, manj moteč ;)

BTW, ti slučajno imaš AFR wideband števec?
propeler2000
 
Prispevkov: 90
Pridružen: 07 Sep 2015, 11:55

Re: Custom elektronske izboljšave/predelave

OdgovorNapisal/-a dančo » 22 Jan 2016, 20:28

misliš o2 senzor števec ali on števec porabe??
dančo
 
Prispevkov: 267
Pridružen: 08 Jan 2015, 21:37

Naslednja

Vrni se na Elektronika in zvok

cron