Elektro pomik stekel

Forum za vsa elektrotehnična in avtoakustična vprašanja/debate.

Elektro pomik stekel

OdgovorNapisal/-a Fleko » 16 Jul 2015, 21:11

Zivjo, eno vprasanje iman glede motorcka za el pomik stekel.
Ali motorju menja stikalo polariteto za razlicno smer?
Nemoram probat ker je el. Instalacija podrta. Motorcek se je cel razdru v eno smer ga pomika v drugo pa ne.
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: Elektro pomik stekel

OdgovorNapisal/-a Licber » 17 Jul 2015, 06:59

Da stikalo menja polariteto, če na motorju zamenjaš fazo se bo vrtel ravno obratno - ko stisneš stikalo za zapreti se bi okno moralo odpreti in obratno.
saj ima motor le dve žici?
Uporabniški avatar
Licber
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Mar 2015, 23:20

Re: Elektro pomik stekel

OdgovorNapisal/-a Fleko » 17 Jul 2015, 09:18

Sej ravno zaradi tega.
Motor ima samo dve žici.
Ko je bil motor odprt, ni bilo videt nobene poškodbe, rotor na stični površini s krtačami je zdrav, krtačke so še z dovolj mesa,...
Okno zapira normalno, motorček nič ne brni, edino kontra se ne premakne popolnoma nič. Ker trenutno ni popolne inštalacije, je to testirano direktno iz akumolatorja.
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: Elektro pomik stekel

OdgovorNapisal/-a Licber » 17 Jul 2015, 09:44

Lahko probaš motorček direktno na kakšen akumulator brez inštalacije, 2 kabla direktno iz akumulatorja do motorčka in če faze zamenjaš mora steklo dol. Pri tem pa ne smeš imet nobene originalne napeljave se pravi mora biti motorček odklopkjen od stikal da nebo kakšne nesreče :) Če dela motorček v eno stran dela sigurno tudi v drugo
Uporabniški avatar
Licber
 
Prispevkov: 16
Pridružen: 05 Mar 2015, 23:20

Re: Elektro pomik stekel

OdgovorNapisal/-a Fleko » 17 Jul 2015, 13:09

Sem naredil, to ker preko napeljave sploh ni dobil elektrike. Tako, da sem konektor od motorja priklopil direktno na akumolator cca. 10cm žice.

Ravno zaradi tega sprašujem, kaj bi lahko bilo narobe, glede na to, da ena smer deluje normalno. Si bom čez vikend vzel malo več časa in se bolj poglobil v zadevo.
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05

Re: Elektro pomik stekel

OdgovorNapisal/-a P-W » 17 Jul 2015, 14:57

Fleko napisal/-a:Sem naredil, to ker preko napeljave sploh ni dobil elektrike. Tako, da sem konektor od motorja priklopil direktno na akumolator cca. 10cm žice.

Ravno zaradi tega sprašujem, kaj bi lahko bilo narobe, glede na to, da ena smer deluje normalno. Si bom čez vikend vzel malo več časa in se bolj poglobil v zadevo.


Ja tokokrog za pomik dol ni sklenjen... Lahko je stikalo ali na konektorju ki gre v vrata (tukaj je mene zezalo. Seveda je možnost tudi kje vmes ampak v to dvomim... Multimeter ti bo vse povedal :-bd
P-W
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:26

Re: Elektro pomik stekel

OdgovorNapisal/-a bozzicek » 17 Jul 2015, 15:51

Sem imel identične težave, ko sem razdrl in očistil stikala teh problemov ni bilo več...
Uporabniški avatar
bozzicek
 
Prispevkov: 220
Pridružen: 20 Nov 2014, 22:18

Re: Elektro pomik stekel

OdgovorNapisal/-a Fleko » 18 Jul 2015, 14:44

Ravno problem je ker nisem na stikalo upravljal. Ampak direktno iz akumolatorja. Sej dele vlecem se druge (no dobr zdele se malo hladim :D ) motorcke vn in napeljavo.
Uporabniški avatar
Fleko
 
Prispevkov: 92
Pridružen: 18 Dec 2014, 23:05


Vrni se na Elektronika in zvok

cron