karoserijska OBNOVA bmw e30

Forum namenjen ličarskim in kleparskim podvigom, vse od sanacije rje in raznih poškodb do barvanja karoserije, platišč in ostalih delov vozila.

karoserijska OBNOVA bmw e30

OdgovorNapisal/-a Benflman » 29 Maj 2015, 00:54

Pozdravljeni,

sem eden novejših članov in rad bi vam predstavil obnovo mojega Bmw e30. Projekt sem uporabil kot eno seminarskih nalog zato si prenesite datoteko.. komentarji so dobrodošli ,

LP
Benflman
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 03 Mar 2015, 01:12

Re: karoserijska OBNOVA bmw e30

OdgovorNapisal/-a marc » 29 Maj 2015, 05:55

Dobra tema seminarske! :D Pod armaturko oz. pod varovalkami nisi imel nič gnilo? Drugače pa več ali manj standardne lokacije rjavenja. Katere preparate si pa uporabil? Vidim, da si šel prvo s temeljno čez in potem še en sloj v beli barvi, čez pa tesnilna masa po zvarih?

p.s. ti si torej tisti, ki me je klical za dizel števec? :D
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: karoserijska OBNOVA bmw e30

OdgovorNapisal/-a ninoe30 » 29 Maj 2015, 11:19

Lepa predstavitev obnove vozila. Edino kaj bi spremenil pri tebi je to da bi zadnjo obrobo ko si varil lahko kupi original tako bi privarčeval pri času z tem pa še manj bi se mučil z delom. Drugače pa pohvale iz moje strani.
Lp Nino
ninoe30
 
Prispevkov: 39
Pridružen: 27 Feb 2015, 16:00

Re: karoserijska OBNOVA bmw e30

OdgovorNapisal/-a Benflman » 29 Maj 2015, 17:09

marc napisal/-a:Dobra tema seminarske! :D Pod armaturko oz. pod varovalkami nisi imel nič gnilo? Drugače pa več ali manj standardne lokacije rjavenja. Katere preparate si pa uporabil? Vidim, da si šel prvo s temeljno čez in potem še en sloj v beli barvi, čez pa tesnilna masa po zvarih?

p.s. ti si torej tisti, ki me je klical za dizel števec? :D



Hvala :D ja je blo malenkost napihnjen pleh, ni blo sile. ja pač najprej antikorozin, ferosan, čez sem premazal s preimerjem pol še z epolor temelno barvo , silikon od wurtha čez zvare in v kotih nakonc pa še body zaščita..

Ja midva sva govorila po telefonu :D
Benflman
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 03 Mar 2015, 01:12

Re: karoserijska OBNOVA bmw e30

OdgovorNapisal/-a Matej » 01 Jun 2015, 09:21

Hudo, predvidevam da je to ena redkih seminarskih, ki si jo napisal z veseljem. :D Sploh na predstavitvi bi verjetno lahko ure in ure govoril iz glave pa ti ne bi zmanjkalo besed. B-)
Uporabniški avatar
Matej
 
Prispevkov: 409
Pridružen: 10 Nov 2014, 23:01
Kraj: Giessen

Re: karoserijska OBNOVA bmw e30

OdgovorNapisal/-a Benflman » 04 Jun 2015, 01:57

Hvala, sicer seminarska je bila bolj nahitro narjena,manjka veliko slik kleparskega dela, te slike na koncu sm jih zdj not vrinil ker takrat še nism mel narjenja, res predstavitev je bila pa brez priprav :D
Benflman
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 03 Mar 2015, 01:12

Re: karoserijska OBNOVA bmw e30

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 17 Nov 2015, 16:13

Bom to temo uporabil, ker je še najbolj primerna po nazivu.

Zanima me, če kdo slučajno pozna kake kvalitetne kopije zadnjih obrob blatnikov (silux me ne zanima!) za 4 vratno različico. Res bi jih rad še letos zamenjal, vendar imajo na Avto aktivu v Kranju (uradni zastopnik bmw) na voljo le cel kompleten bok, katerega cena znaša 311€, torej dobrih 600 samo za pleh brez končne barve... To mi je pa na žalost preveč.

Lepo prosim vsakogar, ki se spozna na pleh in ve, kakšne zadeve se splača menjat, naj me obvesti. Upam, da je kje kaj spodobnega sploh še na voljo.


Lep pozdrav!
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: karoserijska OBNOVA bmw e30

OdgovorNapisal/-a Ježek » 18 Nov 2015, 21:20

Klockerholm ima dobre kopije, če najdeš še dobrega kleparja, ki jih bo vredu upasal in poštenega ličarja, ki jih bo vredu zaščitil js ne vidim problema..
je pa treba tisti črn premaz na kopijah cel dol zbrusit in pred kitom pobarvat z 2K epoxy temelno barvo.
Ježek
 
Prispevkov: 139
Pridružen: 27 Dec 2014, 21:18
Kraj: Velenje

Re: karoserijska OBNOVA bmw e30

OdgovorNapisal/-a tomaž cosmosblau » 19 Nov 2015, 19:46

Hm, kopije tega podjetja so na voljo tudi v Siluxu. Res sem slišal že ogromno pripomb čez njihov pleh in mi ga je več ali manj še vsak odsvetoval...Za naše stare gare pa se pač vsega ne dobi več, zato bom skoraj zagotovo res probal, le še za cinkat se moram pozanimat če mi prijatelj to lahko uredi, saj bi rad čim dlje po menjavi imel mir :-@ . Ne da se mi skakat naokoli in iskat 4 vratno e30, ki se prodaja za dele in je poleg vsega še dobro ohranjena. Imam preveč slabih izkušenj s temi oglasi in oglaševaci, zato je to zguba časa in denarja.

Če pa ima slučajno kdo tak primerek za kose, pa naj se le javi :)

Hvala, LP ;)
tomaž cosmosblau
 
Prispevkov: 84
Pridružen: 29 Jan 2015, 16:05

Re: karoserijska OBNOVA bmw e30

OdgovorNapisal/-a bdamjan » 29 Apr 2016, 05:13

Pišuka, a sm sam jest slep al ni več linka za prenos tega fajla :-\
Uporabniški avatar
bdamjan
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 24 Sep 2015, 11:14

Naslednja

Vrni se na Ličarija in kleparija