Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

Sem spadajo amortizerji, vzmeti, zavore, stabilizatorji, volanski krmilni mehanizmi,..

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a marc » 09 Jan 2015, 21:39

nejbič napisal/-a:
marc napisal/-a:
nejbič napisal/-a:Živjo!
Sem nov na forumu in pozdravljam vse skupaj :-h
V svetu e30 sem še zelo svež pa vendar ti podam še moje izkušnje glede technix kompleta.
In sicer moje mnenje je podobno kot od uporabnika m42. Amortizerji zabijajo na vsaki malo večji luknji, če so v avtu tri osebe podrsaš skoraj čez vsak ležeči policaj v Ljubljani, ter nasploh vožnja mi ni preveč všeč. Skratka ne priporočam.

LP Nejbič


Pozdravljen in dobrodošel na strani ter v e30 svetu! :D
Hvala za posredovanje izkušenj. Sem nekako že 90% odločen, da bom vzel lowtec 60/35 za šestake. :) Avto sicer ne uporabljam toliko kot nekoč, ampak glede na trenutno serijsko udobno podvozje bi rad nek kompromis med lego in uporabnostjo na naših cestah. Ohja ležeči pa kljub temu znajo biti problem pri tej višini. :| Koliko imaš pa ti znižan avto? Pa verjetno imaš fiksno podvozje, ne gewinde?


Tako je podvozje je fiksno. Je pa to bivši avto od ICI-ja. Predvidevam da je znižan nekje 40/40.
V prejšnjih postih sem zasledil, da ti je prav on pohvalil ta setup.. Mogoče pa je bilo vse skupaj drugače ko je bilo novo.
Se pa sedaj čez zimo že počasi nabira proračun tako da bo spomladi ko avto pride iz garaže verjetno že na novem podvozju :)


Ja sj te zadeve so velikokrat mogoče malenkost subjektivne. Vsak ima svoje preference in iciju je morda ta technix ustrezal, sploh če jih ocenjuješ tudi s finančnega vidika. :D
Kar se bilsteinov tiče se mi pa zdijo nekoliko precenjeni (ne me napadt :D ). Dosti jih je že reklo, da so spustili po dveh letih ipd...ima še kdo tukaj take izkušnje? Če primerjam bilsteine b6, b8, ap racing in lowtec (z lowtecom sem izkusil sicer bolj vožnjo naravnost, še enkrat hvala dule :)) ), pa neke hude razlike po trdoti nisem opazil...ok v ovinkih je bil bilstein b6 z vogtland fedri nekoliko mehkejš, ap pa zadaj malo trši in b8 pa nekje med b6 in ap....samo to so minimalne nianse. :)
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a Urko » 10 Jan 2015, 00:16

Moji bilsteini B4 so po cca 130.000 km še vedno popolnoma suhi in po občutku niso prav dosti izgubili duše. Če primerjam z Monroe (na 320 sem zvozil 2 kompleta), upravičijo svoj višji cenovni rang.

Meni se zdi podvozje drugi naj pomembnejši del avta in za nič ne svetu ne bi dajal gor nekaj cenega. Spet pišem na podlagi slabih izkušenj z nekimi low budget Yamex vzmetmi, ki so bile na 320... Gugalnica.

Zato rajši počakaš, varčuješ in kupiš nekaj priznanega. Ampak to sem pač jaz. :p
Uporabniški avatar
Urko
 
Prispevkov: 115
Pridružen: 03 Dec 2014, 22:22

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a nejbič » 10 Jan 2015, 21:33

Marc se strinjam s tabo, vsakemu človeku drugače paše. Sam pa vedno iščem najbolj optimalno razmerje cena-preformance. V tem sicer nimam veliko izkušenj pa vendar ob toliko prebranih forumih/temah ter nasvetih kolegov hitro najdeš pravo rešitev. Mi je pa zelo všeč ta forum ker je vse na enem mestu, ter odgovore na vprašanja dobim od ljudi ki tak avto dejansko tudi vozijo :-bd . Na BMWslo je povsod veliko smeti (pa ne mislim da je BMWslo slab forum).
LP Nejbič
Uporabniški avatar
nejbič
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jan 2015, 21:28

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a kmetek » 10 Jan 2015, 22:22

Marsikomu so spustili tudi nastavljivi Koni Yellow amortizerji, pa ravno tako niso poceni zadeva. Jaz sem iz večletnega preizkušanje vega in svašta šel na obeh avtih na B8 in B6/B8, pa lahko rečem da glede na delovanje niso precenjeni. Mraz, vroče, lepa cesta, makedam, luknje,...podvozje dela. Ne pa pričakovat luksuza, niso neudobni, ampak ni to za nekoga ki bi samo nižji avto in obdržal podvozje.
Nekje na kompu imam razpredelnico trdot OEM in aftermarket vzmeti za E30, na podlagi tega si lahko izbereš koliko udobje bi imel. Treba je vedet da je vzmet tista, ki določa trdoto, amortizer pa mora biti samo temu prilagojen. Ne pa da se na avto da neke no neme puter fedre in trša amortizerje. Logično da ne bodo zdržali (sploh rabljeni in obnovljeni + tršani) in bo vožnja nikakva.

Noben me ne prepriča da pod 500€ lahko dobiš spuer podvozje. Lahko je dober kompromis za nekoga, tako kot se zagre pa to pač ni. Sem dal preveč skozi, da bi verjel da je lowtec/ta tecnix uper zadeva.
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a lancer » 10 Jan 2015, 23:20

Jaz imam kombinacijo Bilstein B6 in vogtland vzmeti in je za vsak dan super :D Ni pretrdo in ni premehko... Pri podvozju tudi velja "kolikor denarja, toliko muzike" :-s
Uporabniški avatar
lancer
 
Prispevkov: 180
Pridružen: 31 Okt 2014, 22:40

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 10 Jan 2015, 23:45

Kmetek, se povsem strinjam, s teboj da so b8 eni boljših amortizerjev za naše potrebe in z kvaliteto tudi opravičujejo svojo ceno, najde se jih pa tudi kaj ceneje kot pri amortizerju ;)
Me pa preseneča, da si jih glede na svoje prepričanje, skombiniral z ap fedri, ki so isti rang kot lowtec (pustimo zdaj ta tecnix, ki je še pol ceneje od slednjih dveh) in nato še z nekimi neznanimi rdečimi, upam da ne ta tecnix, ker bi bilo že malo ironično glede na tvoje besede...
Pa brez zamere, drugače mi super rihtaš svojega touringa :-bd le omenjena zadeva me je zmotila..aja pa samo za info. b4 je z eibachi -40/35 bolj slaba kombinacija, govorim iz lastnih izkušenj, se pa menda bolje obnese z H&R -40/35. Ne more pa biti niti sledenje optimalno ker je pri b4 batnica prednjih precej dolga.
Morda če iščete nekaj priznanega za kak euro manj, se najde od H&R cup kit za cca 450-500eur,vendar ko sem sam iskal je bilo samo za 51mm vzmetne noge...
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a kmetek » 11 Jan 2015, 10:28

AP sem vzel glede na njihovo trdoto, ker nisem hotel nekih puter vzmeti. Našel sem 2 slabosti vzmeti, spredaj niso progresivni in so malo krakti, ko dvignem avto, so (kljub B8 in ne B6) 2cm prekratki, treba malo pazit da se lepo usedejo ko spustim avto. In zadaj je šel dol max. 2cm. Drugače pa nimam propomb. Kaj sem dal zadaj ne vem, imajo pa 0.8mm tanjšo žico in so malo mehkejši, kar mi je boljše kadar se vozim sam. Ko je avto poln (pogosto) pa je precej v podnu.
Kot pravim, važna je realna trdota vzmeti in kvaliteta, ne pa proizvajalec in cena. Za info, 2.5" ID vzmeti sem za gewinde kupil od AVO UK, za 33€/kom, Eibach ima enake specifikacije za 75€ :-o

Ko pride poletje se še malo posvetim podvozju, do takrat se itak ne da nekaj resno testirat in je tako kot je pač OK.
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a djfelix » 03 Mar 2015, 13:46

Ima kdo kakšen kontakt za H&R vzmeti iščem pa RACE ali Super sport pa seveda Bilstain B8 imam ceno od Amortizerja za 540€ na Ebay so pa 480€, ve še kdo za kakšnega ugodnega ponudnika ?
Uporabniški avatar
djfelix
 
Prispevkov: 255
Pridružen: 08 Feb 2015, 22:42

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a mali » 03 Mar 2015, 15:00

djfelix napisal/-a:Ima kdo kakšen kontakt za H&R vzmeti iščem pa RACE ali Super sport pa seveda Bilstain B8 imam ceno od Amortizerja za 540€ na Ebay so pa 480€, ve še kdo za kakšnega ugodnega ponudnika ?



Živ

To odebeljeno tudi mene zanima. Ima kdo?

Lp
mali
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 10 Feb 2015, 08:48
Kraj: Tmin

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a djfelix » 03 Mar 2015, 15:22

Če hočeš lahko B8 če jih ne dobima tukaj ceneje skupaj naročima iz NEM. za H&R pa še nevem kako in kaj
Uporabniški avatar
djfelix
 
Prispevkov: 255
Pridružen: 08 Feb 2015, 22:42

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Podvozje