Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

Sem spadajo amortizerji, vzmeti, zavore, stabilizatorji, volanski krmilni mehanizmi,..

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a nejbič » 08 Jan 2015, 21:53

Živjo!
Sem nov na forumu in pozdravljam vse skupaj :-h
V svetu e30 sem še zelo svež pa vendar ti podam še moje izkušnje glede technix kompleta.
In sicer moje mnenje je podobno kot od uporabnika m42. Amortizerji zabijajo na vsaki malo večji luknji, če so v avtu tri osebe podrsaš skoraj čez vsak ležeči policaj v Ljubljani, ter nasploh vožnja mi ni preveč všeč. Skratka ne priporočam.

LP Nejbič
LP Nejbič
Uporabniški avatar
nejbič
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jan 2015, 21:28

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a marc » 08 Jan 2015, 22:09

nejbič napisal/-a:Živjo!
Sem nov na forumu in pozdravljam vse skupaj :-h
V svetu e30 sem še zelo svež pa vendar ti podam še moje izkušnje glede technix kompleta.
In sicer moje mnenje je podobno kot od uporabnika m42. Amortizerji zabijajo na vsaki malo večji luknji, če so v avtu tri osebe podrsaš skoraj čez vsak ležeči policaj v Ljubljani, ter nasploh vožnja mi ni preveč všeč. Skratka ne priporočam.

LP Nejbič


Pozdravljen in dobrodošel na strani ter v e30 svetu! :D
Hvala za posredovanje izkušenj. Sem nekako že 90% odločen, da bom vzel lowtec 60/35 za šestake. :) Avto sicer ne uporabljam toliko kot nekoč, ampak glede na trenutno serijsko udobno podvozje bi rad nek kompromis med lego in uporabnostjo na naših cestah. Ohja ležeči pa kljub temu znajo biti problem pri tej višini. :| Koliko imaš pa ti znižan avto? Pa verjetno imaš fiksno podvozje, ne gewinde?
Uporabniški avatar
marc
 
Prispevkov: 1081
Pridružen: 30 Okt 2014, 15:33
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a nejbič » 08 Jan 2015, 23:41

marc napisal/-a:
nejbič napisal/-a:Živjo!
Sem nov na forumu in pozdravljam vse skupaj :-h
V svetu e30 sem še zelo svež pa vendar ti podam še moje izkušnje glede technix kompleta.
In sicer moje mnenje je podobno kot od uporabnika m42. Amortizerji zabijajo na vsaki malo večji luknji, če so v avtu tri osebe podrsaš skoraj čez vsak ležeči policaj v Ljubljani, ter nasploh vožnja mi ni preveč všeč. Skratka ne priporočam.

LP Nejbič


Pozdravljen in dobrodošel na strani ter v e30 svetu! :D
Hvala za posredovanje izkušenj. Sem nekako že 90% odločen, da bom vzel lowtec 60/35 za šestake. :) Avto sicer ne uporabljam toliko kot nekoč, ampak glede na trenutno serijsko udobno podvozje bi rad nek kompromis med lego in uporabnostjo na naših cestah. Ohja ležeči pa kljub temu znajo biti problem pri tej višini. :| Koliko imaš pa ti znižan avto? Pa verjetno imaš fiksno podvozje, ne gewinde?


Tako je podvozje je fiksno. Je pa to bivši avto od ICI-ja. Predvidevam da je znižan nekje 40/40.
V prejšnjih postih sem zasledil, da ti je prav on pohvalil ta setup.. Mogoče pa je bilo vse skupaj drugače ko je bilo novo.
Se pa sedaj čez zimo že počasi nabira proračun tako da bo spomladi ko avto pride iz garaže verjetno že na novem podvozju :)
LP Nejbič
Uporabniški avatar
nejbič
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jan 2015, 21:28

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 09 Jan 2015, 09:50

Je kdo probal ali slišal mnenje o GAZ podvozju?
http://gazcoilovers.com/bmw-e30-c-116_1 ... 9nmvupqi22
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 09 Jan 2015, 09:59

nejbič napisal/-a:Tako je podvozje je fiksno. Je pa to bivši avto od ICI-ja. Predvidevam da je znižan nekje 40/40.
V prejšnjih postih sem zasledil, da ti je prav on pohvalil ta setup.. Mogoče pa je bilo vse skupaj drugače ko je bilo novo.
Se pa sedaj čez zimo že počasi nabira proračun tako da bo spomladi ko avto pride iz garaže verjetno že na novem podvozju :)


Naj bi blo 40/40 tako je ici sam povedal, ko je zmontiral ;) mogoče se je pa njemu zdelo ok, ker se je pred tem vozil z amortizerji k so spustil dušo =)) menda niso šli tok kmalu u qrac...
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 09 Jan 2015, 10:10

FR Wolf napisal/-a:Je kdo probal ali slišal mnenje o GAZ podvozju?
http://gazcoilovers.com/bmw-e30-c-116_1 ... 9nmvupqi22

Hmm za ta dnar, je za cestno uporabo pomoje bolje vzet neko preverjeno kvaliteto(H&R, Koni, Bilstein...) fedrov in amortizerjev...drugače pa zadeve ne poznam, da ne bo kdo vzel narobe mojih besed...verjetno bi se pa našlo na tujih forumih kaj o teh gevindah...
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a FR Wolf » 09 Jan 2015, 10:29

DulE30 napisal/-a:
FR Wolf napisal/-a:Je kdo probal ali slišal mnenje o GAZ podvozju?
http://gazcoilovers.com/bmw-e30-c-116_1 ... 9nmvupqi22

Hmm za ta dnar, je za cestno uporabo pomoje bolje vzet neko preverjeno kvaliteto(H&R, Koni, Bilstein...) fedrov in amortizerjev...drugače pa zadeve ne poznam, da ne bo kdo vzel narobe mojih besed...verjetno bi se pa našlo na tujih forumih kaj o teh gevindah...

Mene sicer zanima za 02 ampak je podatek kakšen je iz ust uporabnika na e30 tudi pomemben.
Hvalijo ga sicer, da je v ovinkih dovolj trd in da pri normalni vožnji lepo požira lunkje(kar jaz iščem) ampak price/performance za e30 ker je dosti drugih ponudnikov ni idealen.
Iščem pa gevinde, ker se mi ne da podirat in rezat fedrov da dobim pravo višino. Ampak pač nastavim in to vozim...
Alpinas were always posh hot rods!
Uporabniški avatar
FR Wolf
 
Prispevkov: 151
Pridružen: 29 Nov 2014, 23:54

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a DulE30 » 09 Jan 2015, 10:38

FR Wolf napisal/-a:Mene sicer zanima za 02 ampak je podatek kakšen je iz ust uporabnika na e30 tudi pomemben.
Hvalijo ga sicer, da je v ovinkih dovolj trd in da pri normalni vožnji lepo požira lunkje(kar jaz iščem) ampak price/performance za e30 ker je dosti drugih ponudnikov ni idealen.
Iščem pa gevinde, ker se mi ne da podirat in rezat fedrov da dobim pravo višino. Ampak pač nastavim in to vozim...

Ja v tvojem primeru je to čisto druga pesem, ker si omejen z ponudbo, bo verjetno res najbolje gevinde vzet :-bd
Uporabniški avatar
DulE30
 
Prispevkov: 718
Pridružen: 11 Nov 2014, 21:38

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a kmetek » 09 Jan 2015, 10:54

Nejc, te peljem en krog z mojim, boš videl da se mogoče splača dat malenkost več, ker take stvari kupiš samo enkrat in podvozje ter zavore so zadnja stvar na katerih bi šparal.
Jaz sem dal za Bilstein B8 499€ (Amortizer d.o.o.), za AP fedre 143€ (ebay) in še druge zadnje (je bil previsok) neke rdeče 30€. Torej 670€ pa se avto pelje super, dokaj udoben, dovolj nizek pa vseeno ne zabija in luknje res dobro požira (za razliko od budget podvozja). Če misliš dat 300€, daj do marca še vsak mesec na stran 100€ pa kupi nekaj res kvalitetnega. Za budget bi pa svetoval neke fedre in Bilstein B4 amortizerje, cenejši kot original in nič slabši.

Številko mojo imaš, pokliči pa dobiš za peljat :-c
kmetek
 
Prispevkov: 249
Pridružen: 29 Nov 2014, 15:09

Re: Nakup/izbira 'cenovno ugodnega' podvozja

OdgovorNapisal/-a nejbič » 09 Jan 2015, 12:07

kmetek napisal/-a:Nejc, te peljem en krog z mojim, boš videl da se mogoče splača dat malenkost več, ker take stvari kupiš samo enkrat in podvozje ter zavore so zadnja stvar na katerih bi šparal.
Jaz sem dal za Bilstein B8 499€ (Amortizer d.o.o.), za AP fedre 143€ (ebay) in še druge zadnje (je bil previsok) neke rdeče 30€. Torej 670€ pa se avto pelje super, dokaj udoben, dovolj nizek pa vseeno ne zabija in luknje res dobro požira (za razliko od budget podvozja). Če misliš dat 300€, daj do marca še vsak mesec na stran 100€ pa kupi nekaj res kvalitetnega. Za budget bi pa svetoval neke fedre in Bilstein B4 amortizerje, cenejši kot original in nič slabši.

Številko mojo imaš, pokliči pa dobiš za peljat :-c


Sej nekaj občutka sem dobil pri tebi tudi že kot sovoznik :)
Drugače pa ja Bilstein sigurno verjetno bojo B8, samo za fedre se še nisem odločil.. Pa da švignemo na kakšen mitting v tem letu potem ane?
LP Nejbič
Uporabniški avatar
nejbič
 
Prispevkov: 32
Pridružen: 08 Jan 2015, 21:28

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Podvozje